Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlaczego pytałeś ?

Co potrzebujesz ?

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Zestaw naprawczy do tylu bo mi od czasu do czasu łapie lewy tył i się grzeje.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Opublikowano

obstawiam linke z ręcznego

Opublikowano

Wydaje mi się ze nie bo z prawej strony po wymianie klocków ładnie zbiera tarczę. A lewa dużo gorzej.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Opublikowano

Kupiłem tarcze na przód do smerfowozu i zdziwiła mnie jedna rzecz...patrząc na tarczę lewa strona jest grubsza a prawa cieńsza... albo odwrotnie zależy jak się patrzy?

WTF?

Sprzedający twierdzi, że tak ma być.....

Opublikowano

Zmierz grubość tarczy

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Opublikowano

Kupiłem tarcze na przód do smerfowozu i zdziwiła mnie jedna rzecz...patrząc na tarczę lewa strona jest grubsza a prawa cieńsza... albo odwrotnie zależy jak się patrzy?

WTF?

Sprzedający twierdzi, że tak ma być.....

Wsio jest ok

Opublikowano

Dev znasz może numer zestawu naprawczego pod 288 mm tył.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Opublikowano

TRW SJ1236 ale to tylko na tloczek.

Sprawdź co krosuje się z AutoFrenem.

Opublikowano

Zamówiłem D4656 z autofrena powinno być ok

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Opublikowano

Potrzebuje dwie zdrowe tylne tarcze do RS4 B5. Ktoś coś?

Opublikowano

Jak padnie na najzdrowsze czyli nowe to pisz ;D

Opublikowano

Adam pamiętam, ale średnio widzę wydatek 1.5 tzł za dwa dyski

Opublikowano

Fajny byłby test hamowania zestawu 320/288 z 100 km/h z ori 288/245 . Tu by też by wyniki były miarodajne przydałyby się takie same opony i rozmiar kół. Jak i też silnik by waga auta była mniej więcej taka sama.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kiedyś wrzuciłem. Ze stowy to pestka, zabawa zaczyna się od 150ciu :kox:

Opublikowano

Już o tym kiedyś pisałem.

Co prawda mam zestaw 345/300mm ale hamując nim z ponad 150-160km/h do zera to samochód mi na końcu zgasł, komputer silnika nie zdążył skorygować dawki paliwa i/lub sterownik skrzyni nie zdążył zrzucić biegu do 1

Kodowanie ABS-u zrobione mam pod zestaw 320/288, nie da się wkodować większych hamulców na sterowniku przewidzianym do zwykłych A4-ek. Być może gdybym miał ABS od S4 to silnik wciąż by pracował po wytraceniu prędkości.

Skrzynia w aucie to automat, 5-cio biegowy tiptronic ZF-a. W aucie wszystko sprawne.

Na fabrycznym setupie (312/255mm) nigdy mi się nie zdarzyło by silnik zdechł przy takiej próbie.


Opony (Pirelli PZERO) i warunki pogodowe (lato) były takie same. No i auto :hi:

Fabryczny zestaw miał ori tarcze przód+tył i praktycznie nowe klocki ATE i TRW (przód/tył)

Zestaw po modzie oparty jest o gładkie OZ+zwykłe Ferodo z przodu i ori tarcze+najtańsze klocki EBC z tyłu.

Płyn ham. przy fabrycznym zestawie - wyczynowy Motul RBF660, po swapie - zwykły Motul 5.1

Przewody hamulcowe - zwykłe, gumowe.


PS.

Myślę, że pomiędzy zestawem 288/245 a 320/288 będą podobne różnice jeśli chodzi o % poprawę skuteczności hamowania.

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Reasumując ... właściciele automatów muszą się zastanowić nad tym zestawem bo będą mieli problemy przy dohamowaniach z gasnącym autem :good:

Opublikowano

Może powinni zamontować skrzynię Tip 6-cio biegową (ta która występowała w S4)? :wink:

Nie zgłębiałem za bardzo tematu z tym gaśnięciem po swapie hebli ale na seryjnym zestawie zrobiłem wiele prób z hamowaniem z dużej prędkości i nigdy nie udało mi się na nich zdusić auta.


Zgaśnięcie następuje dopiero na ostatnich metrach, gdy samochód wytraca ostatnie km/h... w praktyce nikt tak nie hamuje aż do samego zera. A jeśli już to musi mieć naprawdę grubą sytuację podbramkową :D

Opublikowano

Miałem tipa 5'tkę i paść nie gasł jak hamował ;)

Opublikowano

Miałem tipa 5'tkę i paść nie gasł jak hamował ;)

Po swapie seryjnych 312/255 na 345/300mm? :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.