Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Orientuje sie ktos jaki jest koszt zalozenia hamulcy od rs'a 365x300 ?

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
1 minutę temu, dawid93 napisał:

Orientuje sie ktos jaki jest koszt zalozenia hamulcy od rs'a 365x300 ?

365/324mm

Cena zależy od stanu podzespołów 

Opublikowano

Dokladnie tyl 324... to ja wiem ze zalezy od podzespolow :decayed: Powiedzmy oczywiscie czesci uzywane w stanie dobrym, komplet pominowszy tarcze i klocki

Opublikowano
  • Autor

4-5K za kpl trzeba liczyć + dystans pod tylne tarcze.

Opublikowano
4 godziny temu, dawid93 napisał:

Orientuje sie ktos jaki jest koszt zalozenia hamulcy od rs'a 365x300 ?

Lepiej założyć z przodu 4-tłok brembo 345mm i z tyłu wyrzeźbić 324mm na zaciskach esowych. Koszt znacznie się zmiejszy ale i tak będzie to około 5k

Opublikowano
Dnia 01/20/2017 o 02:13, Wandej napisał:

Lepiej założyć z przodu 4-tłok brembo 345mm i z tyłu wyrzeźbić 324mm na zaciskach esowych. Koszt znacznie się zmiejszy ale i tak będzie to około 5k

Brembo w ilu plnach moza zalatwic Wandej?

Dnia 01/19/2017 o 22:45, H4mm3R napisał:

4-5K za kpl trzeba liczyć + dystans pod tylne tarcze.

Gdyby tyle wyszlo to niezle, ciekaw jestem czy spora roznicach niz na esowych

Opublikowano

Potrzebuję porady, temat obszerny ale z dzieckiem przy nodze ciężko się czyta

Kończą mi się tarcze z przodu a w zasadzie 1, więc na wiosnę chciałbym je wymienić,

zastanawiam czy nie przejść na coś większego od serii np. 312 albo 320

Pytanie tylko czy w obu przypadkach do wymiany P&P wystarczy zmienić tylko zacisk z jarzmem? (tarcze i klocki wiadomo)

Czy zmieniając Przód, wymiana tyłu jest też konieczna?

Opublikowano

Hej, miałem taki sam dylemat ostatnio jak Ty :wink: wybrałem opcje najwłaściwszą czyli 320 przód oraz 288 tył - ten zestaw mam gotowy i ląduje na aucia w połowie lutego.

co do twoich pytań:

- najlepiej 320 i tył 288

- przy 312 zmieniasz tylko jarzmo

- przy 320 zmieniasz jarzmo i zacisk

- przy 288 tył zmieniasz jarzmo, zacisk i osłony

- można założyć 320 nie wymieniając tyłu, ale jak mówisz, masz małe dziecko jak ja. W moim przypadku robie komplet bo skoro producent tak to wymyślił to coś w tym jest. Zresztą przód mocniej by nurkował przy przodzie 320 a tyle 245... 

Mam nadzieje, że zaraziłem Cię swapem 320/288 :grin: Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Powiedz jeszcze ile dałeś za graty? Ja zaciski mam tak zardzewiałe, że i tak oddawałbym do regeneracji więc żadna różnica czy nowe czy regeneracja

I jeszcze powiedz od czego pasuje taki zestaw 320/288

 

Opublikowano

Na pewno pasuje zestaw od a4 b7 2.0 tfsi. Za przód dałem 220zl, za tył 500zl z oslonami. Wszystko do czyszczenia i profilaktycznie wymiany kompletu wszystkich gumek i uszczelniaczy.

Opublikowano

W takim razie Panowie,

Od jakich modeli, ewentualnie z jakimi numerami szukać zacisków i jarzm na przód do mojego AVF?

Opublikowano

Witam wszystkich,
Mam zaciski od b7 pod tarcze 320mm na przód. Jednak wcześniej kupiłem klocki do wymiany w starym zestawie 288mm. Czy będą one pasować? Klocki to Ferodo FDB1323. Jeżeli nie to na jakie muszę wymienić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
7 godzin temu, Toskańczyk napisał:

W takim razie Panowie,

Od jakich modeli, ewentualnie z jakimi numerami szukać zacisków i jarzm na przód do mojego AVF?

320/288 od B7 2.0tfsi/3.0tdi

Opublikowano
4 godziny temu, Avic napisał:

Witam wszystkich,
Mam zaciski od b7 pod tarcze 320mm na przód. Jednak wcześniej kupiłem klocki do wymiany w starym zestawie 288mm. Czy będą one pasować? Klocki to Ferodo FDB1323. Jeżeli nie to na jakie muszę wymienić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

musza byc FDB1629

Opublikowano

Panowie jest to możliwe, że hamulce są zauważalnie mniej skuteczne gdy jest wilgotno na zewnątrz w porównaniu do tego gdy jest sucho?

Mam 320 + 288, jak jest sucho to nawet przy 80-90 prawie lece na szybe przy dotknięciu hamulca, a jednak jak jest wilgotno to nie jest tak fajnie.

 

Zawsze mi sie wydawało, że tylko ceramika jest podatna na wilgotność.

Opublikowano

Ma ktoś tylne jarzma na tarcze 255mm ? potrzebuję na cito. 

Opublikowano

Powiedzcie mi prawdę bo zgłupiałem dzisiaj :D

Mam 1.8T bfb b7 i oznaczenia w książce - 1LT oraz 1KP to wygląda na 312x25 i 255x12 O_o a niby tylko Bex miał 312 czy mnie już ... ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Klawisz-84 napisał:

Powiedzcie mi prawdę bo zgłupiałem dzisiaj :D

Mam 1.8T bfb b7 i oznaczenia w książce - 1LT oraz 1KP to wygląda na 312x25 i 255x12 O_o a niby tylko Bex miał 312 czy mnie już ... ?

kto Ci powiedział że BEX takie ma hamulce?  288mm ma AVJ,ALT,AWA,AWX,AVF.

Reszta ma większe lub mniejsze (1.6 i 1.9tdi AVB)

Rozpiska powyżej dotyczy B6 ale Ty masz na pewno 312/255mm

Edytowane przez Wandej

Opublikowano
Powiedzcie mi prawdę bo zgłupiałem dzisiaj [emoji3]

Mam 1.8T bfb b7 i oznaczenia w książce - 1LT oraz 1KP to wygląda na 312x25 i 255x12 O_o a niby tylko Bex miał 312 czy mnie już ... ?

Sto procent masz 312 i 255. No chybaa że ktoś przed tobą zmieniał

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Powiedzcie mi prawdę bo zgłupiałem dzisiaj [emoji3]

Mam 1.8T bfb b7 i oznaczenia w książce - 1LT oraz 1KP to wygląda na 312x25 i 255x12 O_o a niby tylko Bex miał 312 czy mnie już ... ?

Sto procent masz 312 i 255. No chybaa że ktoś przed tobą zmieniał

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Dorze wiedzieć :D

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.