Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l takie są moje odczucia. Nawet zastanawiałem się czy napewno wszystko jest ok. z tamtymi zaciskami bo róznicy nie czuje, ale wszystko wygląda na OK. No to kurde ciekawe. Docieram swój przód, i będę montował tył ten co mam 288 i zobaczę jak to się będzie miało do hamowania. A wspomniałeś o stabilizatorach... Ty masz od RSa?
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l z tyłu też mam 288... przy 300mm tarcza jest wentylowana, przy 288 nie... może Siemian za mało na rekawie jeździsz i sie nie ma jak zagrzać ;-) ja będe się zastanawiał czy robić tył na 300 czy nie. Chyba że niedługo będziemy robili upgrade a`la S4 b8 345/330
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l z tyłu też mam 288... przy 300mm tarcza jest wentylowana, przy 288 nie... może Siemian za mało na rekawie jeździsz i sie nie ma jak zagrzać ;-) ja będe się zastanawiał czy robić tył na 300 czy nie. Chyba że niedługo będziemy robili upgrade a`la S4 b8 345/330 To może tył mu dobrze nie bierze skoro potrafi zagotować 345mmm z przodu? To jest kawał metalu do zagrzania, więc wg mnie gdzieś jest problem
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l ale że grzeje 345 a 300 nie? to coś jest nie teges... Nie wiem jakie jest rozłożenie siły hamowania ale przód pewnie ma z 65% Więc wiadomo bardziej dostaje po d*pie. Ale mocny tył powinien odciążyć przód
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l na ile sie znam albo nie to Siemian ma zapowietrzony tyl zmienialem ostatnio w B6 tyl na 300mm a jezdzilem autem przed i po wlasciciel auta i ja osobiscie stwierdzilismy ze hamulce sa zdecydowanie lepsze Siemian pakuj 330mm na tyl jak Ci 300mm malo
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l pakuj 330mm na tyl jak Ci 300mm malo :shocked: NIe no niedługo to spadochron pozostanie [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 22:02_________________________________________________ na ile sie znam albo nie to Siemian ma zapowietrzony tyl zmienialem ostatnio w B6 tyl na 300mm a jezdzilem autem przed i po wlasciciel auta i ja osobiscie stwierdzilismy ze hamulce sa zdecydowanie lepsze Siemian pakuj 330mm na tyl jak Ci 300mm malo Sprawdzić i odpowietrzyć na pewno nie zaszkodzi. Koszt niewielki a może warto
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l koledzy co powiecie o firmie Textar? myślę tutaj o klockach (nr 23950 203 0 5) i tarczach (nr 98200 1439 0 1) pod hamulce 345mm klocki kiedyś próbowałem i mogę być jak za takie pieniądze. klocki w detalu to cena 345zl/kpl natomiast same tarcze to koszt 690zl/kpl...wiec za nie takie małe pieniądze
Opublikowano 11 Kwietnia 201115 l na ile sie znam albo nie to Siemian ma zapowietrzony tyl zmienialem ostatnio w B6 tyl na 300mm a jezdzilem autem przed i po wlasciciel auta i ja osobiscie stwierdzilismy ze hamulce sa zdecydowanie lepsze Siemian pakuj 330mm na tyl jak Ci 300mm malo też o tym myslałem czy nie jest przypadkiem zapowietrzony. Ale z moich obserwacji wynika: przy 288/245 po paru mocniejszych hamowaniach świeci wszystko i nie hamuje (przód zaczyna świecić pierwszy) przy 320/245 dużo lepsze hamowanie, (przód i tył zaczyna świecić pózniej ale raczej równocześnie) przy 345/245 miazga jeśli chodzi o hamowanie (tył świeci, nad przodem trzeba popracować) przy 345/288 zauważalna poprawa na śliskiej nawierzchni- np. asfalt z piachem (przód i tył świeci i dymi aż miło ale trzeba się postarać- dopiero dwa razy u mnie świeciły) przy 345/300 skuteczność moim zdaniem porównywalna ale tyłu jeszcze nie zaświeciłem, przód dymi co chwile ale nie świeci pozdro
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l odpowietrz jeszcze raz tyl metode podawalem na forum[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 07:17_________________________________________________ Chyba że niedługo będziemy robili upgrade a`la S4 b8 345/330 ogarnalem 330mm na tyle w B6 pomine tutaj przod 360mm..
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l niedługo będzie nowa moda.... niedawno szałem był chiptuning i osiągi 0-100 km/h... niedługo będzie breaktuning i czasy 100-0
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l niedługo będzie nowa moda.... niedawno szałem był chiptuning i osiągi 0-100 km/h... niedługo będzie breaktuning i czasy 100-0 ale wg mnie dobry kierunek co niektórzy by wybrali. Bo tego nie dałoby się sprzedawać na allegro po 50zł i pisac że hebluje jak na spadochronie,
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l moim zdaniem to też dobry kierunek... a nie tylko dowala się koksu... po 250 KM a hamulce 288mm czy jak ostatnio czytałem w którymś z magazynów gdzie przedstawiają zabawki tuningowe... w Golfie MK IV było chyba 270 KM a hamulce 312/248mm :wallbash:
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l moim zdaniem to też dobry kierunek... a nie tylko dowala się koksu... po 250 KM a hamulce 288mm czy jak ostatnio czytałem w którymś z magazynów gdzie przedstawiają zabawki tuningowe... w Golfie MK IV było chyba 270 KM a hamulce 312/248mm :wallbash: Wiesz czasami i 312 wystarczy jak jest dobry klocek golf nie jest dużym i ciężkim autem. Moc silnika tez nie o wszystkim świadczy. Bo takie audi b6 w avancie w klekocie i jeszcze w Q z kompletem osób to sporo juz waży i te 288 to jest za mało. I czasami trzeba było butami hamować.
Opublikowano 12 Kwietnia 201115 l wiesz MK IV z dobrym motorkiem też wazy ponad 1400 kg także jest co hamować... Jak wstawiłem kiedyś Golfa V na wagę przy 1.6 zobaczyłem ponad 1300 kg.
Opublikowano 13 Kwietnia 201115 l Panowie czy przy hamulcach 345mm wejdą 17", zależało by mi na ori felgach. Czy zimowe opony 17" można nabyć w jakiejś rozsądnej cenie ? Ewentualnie mógłbym zostać przy 18" na zime ale wtedy opona pewnie kosmicznie droga..?
Opublikowano 13 Kwietnia 201115 l Panowie czy przy hamulcach 345mm wejdą 17", zależało by mi na ori felgach. Czy zimowe opony 17" można nabyć w jakiejś rozsądnej cenie ? Ewentualnie mógłbym zostać przy 18" na zime ale wtedy opona pewnie kosmicznie droga..? Kolego nie każda 17" wchodzi na 345mm, A co do cen opon to allegro prawdę Ci powie .
Opublikowano 13 Kwietnia 201115 l Z tego co wiem (bo też zmieniam hamulce) oryginalne 17stki na 345mm wchodza... pod warunkiem ET 45 i mniejsze...czytaj 43,35,29 itp
Opublikowano 13 Kwietnia 201115 l Wiesz czasami i 312 wystarczy jak jest dobry klocek golf nie jest dużym i ciężkim autem. Moc silnika tez nie o wszystkim świadczy. Bo takie audi b6 w avancie w klekocie i jeszcze w Q z kompletem osób to sporo juz waży i te 288 to jest za mało. I czasami trzeba było butami hamować. przy 312mm problemem moze byc grubosc tarczy - 20mm. raz czy dwa mozna z duzej predkosci przyhamowac ale szybko zlapie wysoka temperature i sie hamulce skoncza.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto