Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Zamarznięte paliwo ? Czy odpalaniem można je rozmrozić ?


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,11111400,Bezdomny_pomogl_wyprac_mafii_paliwowej_22_mln_zl.html

Sprzedali ok.osiem mln. litrów paliwa(mw.sto trzydzieści trzy tysiące tankowań do pełna A4 :evil:) razy kilka takich afer i już wiadomo co można zalać na stacji. :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,mnie też dopadł problem polskiego paliwa,tankuje na shellu,auto odpala dobrze i jechało bez problemów w poniedziałek po pracy jak zawsze odpalił dobrze po przejechaniu 2km zjazd na pobocze i koniec jazdy na próbę odpalenia nic zero reakcji,do domu zostało następne 2km,wróciłem na lince,zagrzałem cały czajnik wody i polałem delikatnym strumieniem filtr paliwa i po kilku obrotach zapalił,tą metodą odpaliłam jeszcze innego ropniaka,nasza ropa nie jest dobra na -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padły świece dziś była wymiana, mechanicy po sprawdzeniu świec zapytali jak pan czy w ogóle pan odpalał w te mrozy? a ja na to że tak ale było bardzo ciężko. Spojrzeli na silnik stwierdzili że przy niegrzejących wszystkich świecach jest to za***iście dobry silnik że odpalał. Teraz przy minus 6 zapalił jak benzynka niemal :))).

Skyyd jest dobry testowałem na TD jak i na JTD(common rail) żadnych problemów i przeciwwskazań. Jest to środek na bazie ON i innych dodatków ropopochodnych, poza tym przy dużych mrozach gęstnieje ale działa tak samo jak w postaci czysto płynnej. GĘSTNIEJE ALE NIE ŚCINA SIĘ, NIE CZOPUJE FILTRÓW ANI PRZEWODÓW PALIWOWYCH NIE USZKADZA KATALIZATORA,WTRYSKÓW ANI POMPY.

[br]Dopisany: 10 Luty 2012, 23:41_________________________________________________A kolejna sprawa przekaźniki od świec jak padają to jakaś strychlina padło jest a nie samochód.

Następna dziwna niedorzeczność to stwierdzenie żekomuś w silniku VAG 1.9TDI na zwykłych świecach i pompie świece wytrzymały 12 lat,pytałem kilku mechaników maks to 3 lata no chyba że auto wali mnóstwo kilometrów bez zatrzymywania to trochę więcej ale nie 12 czy nawet 10.[br]Dopisany: 10 Luty 2012, 23:47_________________________________________________Także niektórzy to banialuki piszą a taki kolo jak ja się nie zna to czasem uwierzy, ale weryfikuje w miarę sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ON musi spelniac odpowiednie to temperatury zewnetrznej normy. zima najdrozszy jest ON przystosowany do wlasnie panujacych warunkow pogodowych. najtanszy letni. stacje oszczedzaja kupujac tansze paliwo.

I to jest recepta na uniknięcie problemów z zamarzającym ON. Szanujące klienta stacje paliwowe informują jakie wymogi spełnia sprzedawany ON tzn na dystrybutorach wiszą odpowiednie przywieszki np. "ON do -30". W naszym rejonie takie praktyki stosuje Statoil i Orlen i paliwa z tych stacji nie zamarzają użytkownikom.

Nie dalej jak wczoraj byłem świadkiem, jak cysterna orlenowska przywiozła ON na stację Orlenu i na fakturze była adnotacja, że przywieziona dostawa ON spełnia wymogi do -30 st. C.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy na zbiornik dizla wlać 2-3 litry PB i po kłopocie.

Dziekuje dobranoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie mozna tak wlać 2-3 l benzyny i nic nie zaszkodzi?

mozna , nie zamarznie ci nic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie mozna tak wlać 2-3 l benzyny i nic nie zaszkodzi?

mozna , nie zamarznie ci nic :good:

Zamarznąć nie zamarznie , ale jesteś pewien ,że jest to bez szkody dla silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie mozna tak wlać 2-3 l benzyny i nic nie zaszkodzi?

mozna , nie zamarznie ci nic :good:

Zamarznąć nie zamarznie , ale jesteś pewien ,że jest to bez szkody dla silnika?

bez szkody :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o to czy to żadnego wpływy na silnik nie ma.

możesz wlać PB to pomaga ale wiadomo 2 - 3 litry na bak a nie jak masz rezerwę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy na zbiornik dizla wlać 2-3 litry PB i po kłopocie.

Dziekuje dobranoc :hi:

sa dodatki do paliwa. i wcale nie sa drogie. [br]Dopisany: 11 Luty 2012, 19:29_________________________________________________

Właśnie chodzi mi o to czy to żadnego wpływy na silnik nie ma.

ma, ale pewnie nie przekonasz sie o tym po 100 czy 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat zeby nie zakładać nowego.

Wczoraj po nocy odpaliłem auto, w czasie jazdy silnik przerywał i tracił moc a po przejechaniu ok 1 km zgasł i juz nie odpalił. Wyczytałem, że to może być wina małej ilości paliwa w baku+ostry mróz i wytraciła się parafina. Auto wstawiłem do garażu żeby rozmarzło, tam mam temp. ok 1 stopień. Dzisiaj poszedłem i nie zapalił... Za krótko stał w garażu (ok 20 godz) i dlatego jeszcze nie odpalił? Czy przyczyna może być cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo by opowiadac co przeszedlem tej zimy z autkiem ;) jednego sie nauczylem, nie ufaj zadnej stacji - nawet sprawdzonej, lej 3l PB na 60l ropy, 4 noce moze stac przy -25 i odpali bez problemow jezeli aku i swiece sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Pb to wole jednak nie stosować, lepiej kupie chyba dodatek tak jak pisze Musashi. Trzeba lać całą buteleczke na pełny bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat zeby nie zakładać nowego.

Wczoraj po nocy odpaliłem auto, w czasie jazdy silnik przerywał i tracił moc a po przejechaniu ok 1 km zgasł i juz nie odpalił. Wyczytałem, że to może być wina małej ilości paliwa w baku+ostry mróz i wytraciła się parafina. Auto wstawiłem do garażu żeby rozmarzło, tam mam temp. ok 1 stopień. Dzisiaj poszedłem i nie zapalił... Za krótko stał w garażu (ok 20 godz) i dlatego jeszcze nie odpalił? Czy przyczyna może być cos innego?

paliwo jest w zbiorniku? :wink4:

jest prawdopodobienstwo ze ze wzgledu na zapchanie przewodow zapowietrzeniu ulegla VP44.

ew. filtr paliwa wypelnila woda, ktora zamarzla. poluzuj rurke wtrysku czy leci paliwo. [br]Dopisany: 12 Luty 2012, 17:04_________________________________________________

Z tym Pb to wole jednak nie stosować, lepiej kupie chyba dodatek tak jak pisze Musashi. Trzeba lać całą buteleczke na pełny bak?

kazdy ma na etykiecie sposob stosowania.

Musashi a jakie dodatki do paliwa możesz polecić do stosowania w zime?

tradycyjnie sugeruje Motul lub Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat zeby nie zakładać nowego.

Wczoraj po nocy odpaliłem auto, w czasie jazdy silnik przerywał i tracił moc a po przejechaniu ok 1 km zgasł i juz nie odpalił. Wyczytałem, że to może być wina małej ilości paliwa w baku+ostry mróz i wytraciła się parafina. Auto wstawiłem do garażu żeby rozmarzło, tam mam temp. ok 1 stopień. Dzisiaj poszedłem i nie zapalił... Za krótko stał w garażu (ok 20 godz) i dlatego jeszcze nie odpalił? Czy przyczyna może być cos innego?

paliwo jest w zbiorniku? :wink4:

jest prawdopodobienstwo ze ze wzgledu na zapchanie przewodow zapowietrzeniu ulegla VP44.

ew. filtr paliwa wypelnila woda, ktora zamarzla. poluzuj rurke wtrysku czy leci paliwo.

Paliwo jest :)

W przewodzie paliwowym jest pęcherzyk powietrza :mysli:

Jak ewentualnie odpowietrzyć VP44?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...