Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmie pokazana procedura przy wymianie wałka , popychaczy oraz podane momenty dokręcania etc. Bardzo przydatny materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana wałka to luzik jak się nie pourywa śrub w głowicy ale dobranie się do paska rozrządu i go zdjęcie to jest roboty. Widaćna filmie że wstawia wałek ze wzmacnianymi krzywkami tak samo jak szklanki a np federal mogul, ruville itd ma zwykłe tutaj może być pies pogrzebany bo szklanki wzmacniane ale za to wałek jest słabszy co przyczynia się do szybszego zużycia wałka i ponownej awarii jak to ma miejsce w niektórych przypadkach po wymianie z oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań odnośnie rozrządu do silnika 1,9tdi AVF. Nie udało mi się znaleźć nigdzie na forum konkretnych odpowiedzi więc postanowiłem napisać, może komuś jeszcze się to przyda ;)

Przeczytałem że najlepiej jest kupić oryginalny rozrząd, poszukałem takiego i natknąłem się na to : Rozrząd pompa wody Audi A4 1.9 TDI AVB AWX AVF BKE BRB 038198119A 038121011J www.rozrzad.pl

I mam pytanie: czy to jest w 100% oryginalny rozrząd ? Ktoś zamawiał kiedyś w tym sklepie? Ewentualnie czy ktoś mógłby mi podsunąć jakiś zaufany sklep/sprzedawcę?

Liczę na waszą pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku z postu autora widać że ori pasek jest Made in P.R.C czyli China :facepalm:

Nie wprowadzaj zamieszania, napisane jest Made in E.E.C. czyli w krajach europejskiego związku ekonomicznego, takie jak UK, Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań odnośnie rozrządu do silnika 1,9tdi AVF. Nie udało mi się znaleźć nigdzie na forum konkretnych odpowiedzi więc postanowiłem napisać, może komuś jeszcze się to przyda ;)

Przeczytałem że najlepiej jest kupić oryginalny rozrząd, poszukałem takiego i natknąłem się na to : Rozrząd pompa wody Audi A4 1.9 TDI AVB AWX AVF BKE BRB 038198119A 038121011J www.rozrzad.pl

I mam pytanie: czy to jest w 100% oryginalny rozrząd ? Ktoś zamawiał kiedyś w tym sklepie? Ewentualnie czy ktoś mógłby mi podsunąć jakiś zaufany sklep/sprzedawcę?

Liczę na waszą pomoc :-)

2,5 roku temu kupiłem rozrząd z tej stronki + napinacz alternatora, napinacz klimatyzacji, oraz pasek klimy i alternatora. Wówczas nie było zestawów gdzie poszczególne części były oznaczone znakiem Audi. Wszystko miałem z Ruville i contitech, a cena wynosiła 859zł o ile dobrze pamiętam. Wszystko śmiga do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez wałek i szklanki do wymiany, ale mechanik namawia mnie na robotę całego silnika. Mam najechane 380 tys. km i jest to przebieg autentyczny wiec mam pytanie czy robic caly silnik czy wystarczy wymiana wałka, popychaczy i uszczelniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daj sie naciągnąć, jesli to jest ori przebieg to jeszcze nie jest tak duzo. Sprawdz cisnienie na cylindrach jesli jest ok to wymieniaj tylko klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy, mam bardzo dziwny odgłos przy odpuszczaniu gazu, taki jakby charczenie... nikt narazie nie jest w stanie mi tego zidentyfikować. Posłuże się tutaj filmikiem który to obrazuje, nie jest mój ale odjaw taki sam, a nie wiem czy nie głosniejszy nawet. Podpowiedzcie prosze co może być tego przyczyną? Może ktoś to już przerabiał? Bardzo prosze o pomoc, gdyz jest to strasznie denerwujące... Dodam że auto chodzi normalnie, nie ma ubytku mocy, dynamicznie się zbiera... tylko ten dźwięk - po prostu psuje prestiż AUDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie szuranie jak puszczałem gaz z 1,5 tyś obrotów na biegu 1,2,3 później nie było to juz takie słyszalne połowa awx to ma mechanicy nic na to nie moga poradzić mój zalecił jeździć dalej i się nie martwić zrobiłem z tym dzwiękiem 60 tyś km i nic się nie dzieje śmigało auto jak należy nadal , jak zmieniłem zawór EGR na nowy bo stary przeciekał dźwięk ucichł o połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie czasem zwrotne ciśnienie z turbo?

---------- Post dopisany at 21:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ----------

też to mam w awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w moim AWX od 3 lat od kiedy ją przytargałem z Włoch. U mnie słychać to głośniej a zwłaszcza gdy jadę z górki i na biegu puszczam gaz...

Cały czas jeżdżę bez uwag i do tego dźwięku się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. I ten dziwiek to jak kolega wyzej napisał zwrotne cisnienie z turbo. Strasznie wk***iajacy dzwiek... od kupna przelecialem moze nie duzo ale 20 tys i nic sie nie dzieje... jak ktos mi kiedys odpisal... podgłoś radio i miej to w d*pie ;D

A no i dodam ze wymienilem EGR na nówke... ( 400zl ok dokladnie nie pamietam ) i to nic nie dalo ;D ale egr wymienilem bo sie pocil zbyt mocno juz.

Powiedzial mi kiedys taki pewien mechanik ze on przerabial ten sam problem w seacie... i dopiero wymiana na nowe turbo załatwila sprawe.

Ja bede wymienial to turbo we wrzesniu bo narazie mam ten dzwiek w d*pie ale wiem jakie to irytujace... no i nowe turbo to juz troche kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam od około 75 tys km i tez nikt nie wie o co chodzi jak przedmówcy pisza przyzwyczaic sie trzeba i tyle albo to turbo wymienic jak pisał aromat3k ale chyba koszt duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. I ten dziwiek to jak kolega wyzej napisał zwrotne cisnienie z turbo. Strasznie wk***iajacy dzwiek... od kupna przelecialem moze nie duzo ale 20 tys i nic sie nie dzieje... jak ktos mi kiedys odpisal... podgłoś radio i miej to w d*pie ;D

A no i dodam ze wymienilem EGR na nówke... ( 400zl ok dokladnie nie pamietam ) i to nic nie dalo ;D ale egr wymienilem bo sie pocil zbyt mocno juz.

Powiedzial mi kiedys taki pewien mechanik ze on przerabial ten sam problem w seacie... i dopiero wymiana na nowe turbo załatwila sprawe.

Ja bede wymienial to turbo we wrzesniu bo narazie mam ten dzwiek w d*pie ale wiem jakie to irytujace... no i nowe turbo to juz troche kosztuje

Jak wymienisz tubawkę to daj znać czy ucichło.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...