Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wycena naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chłopaki dzisiaj uderzyła we mnie Skoda Fabia, wysyłam zdjęcie powiedzcie ile mniej więcej będzie kosztować naprawa.

Uszkodzone: dwie lampy tylne, klapa, zderzak, oraz lekko wykrzywione wzmocnenie tam gdzie znajduje się zamek klapy tylnej oraz błotniki tylne lekko poszły na boki, nawet zapasu sie nie da wyjąć.

Zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10767a2d7bd238a2.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ile bo nie wiadomo co jest do zrobienia. Do tego co napisałeś na pewno dochodzi jeszcze belka zderzaka i prawdopodobnie podłoga bagażnika.

Zgłosiłeś już z OC sprawcy? Jak będziesz się umawiał z rzeczoznawcą to umów się od razu w warsztacie żeby była możliwość podniesienia samochodu do oględzin i zdjęcia zderzaka żebyś potem nie musiał zgłaszać dodatkowych oględzin i czekać na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za info w sprawie rzeczownzawcy, podjade na warsztat i niech zdejma zderzak

Napewno belka poszła i podłoga bo nawet zapas nie chce wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, dla porównania pojechałem do ASO i tez mi tam zrobili wycene, aha jeszcze jedno bierz rozliczenie bezgotówkowe oddaj samochód do ASO.

Na porównania ja miałem takie wyceny:

Warta PLUS wycena 1576 zł

ASO audi wrocław 10342 zł.

Akcja skonczyla sie naprawa samochodu w aso no i warta musiala zapłacic wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj do ASO.Przecież szkoda z OC sprawcy.

Pewnie nawet sie nie ma co zastanawiać:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za podobne szkody w 12 letnim 406 dostałem 5500 ;] wiec 4200 to trochę mało moim zdaniem jak za audi .. wiec aso będzie myślę mniej stresujące i czasochłonne dla ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temacik bo mam takie pytanie niedawno tir przerysował mi zderzak przedni w A4 b5 lift przyjechał rzeczoznawca i za malowanie zderzaka wycenił mi 320zł a zadzwoniłem do ASO i tam za malowanie zderzaka chcą 600zł netto czy w takim razie ubezpieczalnia może mi wypłacic tylko 320zł czy powinni tyle co chce ASO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyplaca ci tyle co chce ASO jak zrobisz w ASO i im wyslesz fakture... ale najpierw wez kosztorys z ASO i im wyslij do akceptacji... jak zaakceptuja to ci odesla pisemko, ze ok i wtedy wstawiasz do ASO- dostajesz fakture i im wysylasz i ci zwracaja koszt z faktury i masz wszystko gdzies:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena 4200zł.... co o tym sądzcie?

Smiechu warte- oddawaj do ASO. Jakies 1000 euro- w niemczech taka naprawa w ASO to jakies 6000 Euro- szkoda kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pojawił się teraz kolejny Problem "bo to takie rzeczy tylko w Polsce" i dostałem pismo z ubezpieczalni że nie wypłacą mi nic bo z dokumentów które oni posiadają nie ma pewności kto był winny w tej sytuacji i mi nie wypłacą , no k**wa mać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle jaja! To jak miales byc winny ? Cofales, czy jak? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pojawił się teraz kolejny Problem "bo to takie rzeczy tylko w Polsce" i dostałem pismo z ubezpieczalni że nie wypłacą mi nic bo z dokumentów które oni posiadają nie ma pewności kto był winny w tej sytuacji i mi nie wypłacą , no k**wa mać

Krzysiek rozumię że jesteś zdenerwowany, ale obowiązuje nas etykieta na forum. U mnie też tak było. Najpierw nie chcieli wypłacić wogóle, potem ustalili że wina była tamtego (zginęło im gdzieś przyznanie się do winy - dlatego dawajcie im kopie a nie oryginały). Chcieli mi dać 900 zł. Przyjąłem i od razu jak mi wypłacili, wynająłem prawnika, poszedłem do ASO po wycenę, dałem prawnikowi. Po 3 miesiącach dostałem kolejne 1300 zł. Uszkodzenia były małe, lecz oni muszą wypłacić za ori części. Muszą, lecz zasypują nas papierami i liczą że odpuścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze miałeś samo oświadczenie skoro dyskutują nad winą proponuję udać sie do pierwszej z brzegu kancelarii ktora zajmuje sie odszkodowaniami i po sprawie. Malo ze oszczedzisz nerwow to mysle ze wywalczą parę tysi na gorkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4200 :D

to na dzień dobry

jak ASO wyrobi sie w 14 000 to było by dobrze.

poszukaj na forum jest jakis ziomek co pisął jak podwyższyć koszty wycenione przez ubezpieczalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie po naprawie czy działa Ci zegar radiowy. Ja nie sprawdziłem i do dziś mam niesprawny :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...