Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternatywa dla katalizatora


sardo

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie to trzeba było by sprawdzić bo raz majster mi powiedział ze to mogą być sady ale większość mówi ze kat. Gdzie w wawce można to sprawdzić. Oczywiście w rozsądniej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden mówi że sondy inny że kat...

qurwa wróża z kuli czy z fusów ??????????

przeciez mozna to sprawdzic :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktos jak to jest z sonda w ADR? jedna czy dwie? bo temat przelotki meczy mnie juz od jakiegos czasu, nie mam zbytnio chwili zeby wejsc pod auto i sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie otwierac nowego tematu. Do AFN tlumik drgan o wymiarach 50x120mm podejdzie? W necie jedni podaja ze 55x120 a inni ze 55x120 i takie tam;/ Kupilem 50x120 i nie wiem czy podejdzie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.8 ADR. Przed katem mam plecionke ktora sie przepalila. Chce wywalic kata i plecionke i wztawic rure 50mm ew. 2,5 cala dalej mam srodkowy tam przy belce, tam chce dac przelotowy i tez niewiem czy nie 2,5 i koncowy jakis tlumik z basowym dzwiekiem. Dobrze kombinuje czy radzicie cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie mój to 1.8 AVV 97 r no i ktoś mu amputował kata . Oczywiście mam środkowy do wymiany a pytanie jest takie co konkretnie kupić i zamontować żeby było cicho tak jak się tylko da. Aha zapomniałem dodać mam gaz i w miejscu kata jakąś strumienice . Prosze o radę ja nie mam o tym pojęcia a nie chcę żeby mech wcisnął mi co zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz strumienicę to po założeniu nowego tłumika środkowego np. Płóciennik - dobre tłumiki za rozsądną cenę (mam taki) i nie można powiedzieć że są głośne powinno być ok, ale musisz mieć też małą uwagę że katalizator może i zadusi troszkę auto, to również troszkę wyciszy bardziej niż strumienica.

A całą sprawę głośności bądź też ciszy w układzie wydechowym przejmuje tłumik końcowy. Jeśli dobra strumienica to powinni być ok i nie będzie rezonansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że wydechowiec oglądal go od spodu i powiedział że końcowy jest dobry tylko trzeba dać kata i to metalowego bo jest lpg no i środkowy do wymiany bo wypalony właśnie przez brak kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawa wywalenia kata ma w przypadku bexa, ktory ma 2 sondy? Również rura w środek i emulator 2 sondy czy inne rozwiązanie. Zależy mi na tym, żeby nie było głośno, no i auto do gazu pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że wydechowiec oglądal go od spodu i powiedział że końcowy jest dobry tylko trzeba dać kata i to metalowego bo jest lpg no i środkowy do wymiany bo wypalony właśnie przez brak kata

Szkoda kasy na nowego kata, wstaw tłumik zamiast tej strumienicy.

Rozumiem że masz ADR a pisząc AVV chodziło Ci o Avant tak?

http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-vw-passat-1-8-20v-i4951546833.htmlJa mam taki i jestem zadowolony. Jest dużo lepiej niż z pustym katem

http://allegro.pl/tlumik-katalizator-audi-a4-vw-passat-1-8-20v-i4958840341.htmlco do tej aukcji to nie wiem ocb ale wszystko wygląda identycznie jak u gruchota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem caly temat.. ale chyba zle czytam. Nie lubie ekologii i katalizatorow. Co w przypadku silnika AGA? Zamiast katow 2,5" czy tu bedzie deczko trudniej przez te sondy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawa wywalenia kata ma w przypadku bexa, ktory ma 2 sondy? Również rura w środek i emulator 2 sondy czy inne rozwiązanie. Zależy mi na tym, żeby nie było głośno, no i auto do gazu pójdzie.

Nie wiem czy emulator ( tulejka) itp coś pomoże, Raczej nie. Chcąc mieć kłopot z głowy i zrobić konkretnie to lecisz do tunera,ogarnia Ciprogramem wgrywa w ECU nowe parametry pozbawione sond tylnych i wtedy wycinasz je jak sobie tylko zamarzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - lepiej kupić zamiast kata coś takiego http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-a6-vw-passat-19tdi-i5110042392.html czy może http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-a6-vw-passat-19tdi-afn-i5052221366.html ? Będzie jakaś różnica?

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował taki "zestaw" ?

http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-a6-passat-1-8-20v-anb-i5065785315.html

albo ten

http://allegro.pl/show_item.php?item=5131733792

Opis ten sam, a dwa różne zdjęcia... :huh:

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zastosowaniu tłumika rozprężonego zamiast katalizatorów/tłumika środkowego? Chyba będzie lepszy efekt niż zastosowanie samej rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się bo od dawna nie mogę znaleźć informacji. Silnik AGA. 2.4.. ile sond? czy zamiast katów mogą być po prostu rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry od czytania i szukania wymiarow plecionki jaka ma byc do AFN juz zglupialem :facepalm: Powie mi ktos jaka plecionke trzeba zalozyc zeby bylo dobrze? Jakis czas temu kupilem w IT polecionke 50x120mm, taka mi podali, ale jak czytalem to pojawialo sie ze powinna byc 55x100mm, wiec jaka jest prawda? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...