Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie :thumbup1: ale wpinasz się w inny kabel , nie pin 8 w pomarańczowej kostce ale czarno-niebieski gruby kabel w pomarańczowej kostce i on chyba na pinie 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część mam prośbę kupiłem markę tempomatu z polifta a mam przed lifta i czy ma może ktoś opis kostek aby moje przerobić na poliftowe kostki mam tylko nie wiem gdzie jaki kabel przepiąć

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos mi podeslac zrobione zdjecie kostki manetki? Koles ktory mi wyslal manetke, niestety ja ucial i nie wiem ktory kolor jakiemu numerowi odpowiada. Ma ktos foto??

Po co ci kolory kabli jak jest opisane w temacie jaki nr. pinu z kostki manetki gdzie idzie do którego pinu do kostek na podszybiu . Przeczytaj ze zrozumieniem temat i nie potrzebujesz kolorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim schematem kierować się w celu podłączyć tempomat w 1.9 tdi AVG?

Edytowane przez BARTEKAUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki podłączyć tempomat w 1.9 tdi AVG?

Normalny :decayed:

Ja u siebie montowalem tempomat z A8 D2 i smiga, dodam ze mam polifta a manetka byla z 97roku i byla taka sama jak w B5 polift, koszt 80zl z kw z kostkami i jeszcze stara manetke sprzedalem z fisem za ok40zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jaki samochod a4 b5 ? Ostatnio montowalem mam taki sam avg 1.9 tylko avant :-) jak chcesz pomoc to pisz do mnie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A jakim schematem kierować się w celu podłączyć tempomat w 1.9 tdi AVG?

Jak czegos nie wiesz to pisz ja mam ten sam samochod i ostatnio dorabialem tempomat. Smiga :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montaż tempomatu, w A4 z automatyczną skrzynią jest możliwy na tej samej zasadzie co ze skrzynią manualną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co potrzebuje aby zamontować tempomat w b5 z silnikiem 1Z oprucz oczywiście samej manetki

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montaż tempomatu, w A4 z automatyczną skrzynią jest możliwy na tej samej zasadzie co ze skrzynią manualną ?

bez różnicy czy automat czy manual

Panowie co potrzebuje aby zamontować tempomat w b5 z silnikiem 1Z oprócz oczywiście samej manetki

By HTC Desire 820

trochę przewodów i chwilę czasu :kox:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w aucie przy pedałach co masz , ale w dieslu powinien być 4 pinowy od hamulca i czujnik sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mam sprzęgła to nie wiem a przy pedale hamulca mam na pewno dwa dwupinowe

By HTC Desire 820

W razie jak bym nie miał czujnika sprzęgła to jaki to czujnik i gdzie go dołożyć (podpiąć)

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomacik zamówiony z identycznego auta czyli motor ARJ w automacie. Podpowiedzcie proszę Kubusiowi tak krok po kroku co i gdzie dokładnie wpiąć już po zamontowaniu manetki.

Przepustnicę mam elektroniczną więc to tylko kabelkologia i uaktywnienie VAGiem. Tylko brakuje takiego "manuala" o jaki proszę. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest na pierwszej stronie? Lecisz według tego poradnika , jedyna różnica to to , co Ci napisałem parę postów wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :thumbup1: ale wpinasz się w inny kabel , nie pin 8 w pomarańczowej kostce ale czarno-niebieski gruby kabel w pomarańczowej kostce i on chyba na pinie 5

Dzięki Banan. Czyli różnica jest we wpięciu w kabel zasilający w pomarańczowej? W białej bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest :) bo w pomarańczowej w naszych V6 nie znajdzie tego kabelka co w dieslu , tylko ten czarno-niebieski - tak jest w oryginale , to jest zasilanie ECU , cewek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi koledzy kochani którędy przepleść przewody z manetki do obudowy ECU (do białej kostki)?
Czy trzeba wyjąć zegary czy jakoś pod spodem za obudową nad pedałami.

A tak manetka zainstalowana - kaszka z mleczkiem no ale nie ma tej kropki nad "i"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdluz kolumny a potem pod przekaźnikami i do tych kostek koło ecu wraz z wiazką co już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...