Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilanie jest po stacyjce/zapłonie - terminal 15 , z reguły kabel czarny i czarny z paskami ( czerwonym )

Czarno-żółty to terminal 75x - czyli po zapłonie zanikający w czasie kręcenia rozrusznikiem ( na 75x są wszystkie odbiorniki obciążające np. Wentylator kabiny )

czyli gdzie dać zasilanie tempomatu w AJT ?, gdzie szukać kabla? ( pewnie jak rozbiorę to wszystko zobaczę ale po prostu chcę się przygotować teoretycznie)

i ten klucz jeszcze do kierownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz to spline M12 jak koledzy pisali.

Masz wszystko opisane w pierwszym poście.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem dzisiaj tempomat w/g opisu, tylko coś chyba zamieniłem. Jak włączę tempomat i dam na lewo to samochód zwalnia, jak wciskam i przytrzymam fix to tempomat się włącza i samochód a jak przytrzymam to samochód przyśpiesza. Szukałem trochę w necie rozpiski pinoutów 6 pinowego złącza tempomatu, znalazłem jedno takie, po którym wnoszę, że musiałem zamienić pin 2 z pinem 3. Dobrze rozumuję? W sumie jednego dnia zrobiłem Full Fis, manetkę, radio i dołożyłem tempomat tak więc trochę poczytam zanim rozbiorę to po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a jak by się miała sprawa z podłaczeniem tempomaty w a4 b5 avant z 98 roku z silnikiem ALF dużo roboty i jakies czesci potrzeba proszę o pomoc i jakąs radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedal gazu na linke to duzo roboty a jak elektronik to malo :)

witam byłem sprawdzic i jest linka więc co trzeba zrobic i co kupic

Edytowane przez Piotr Malik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz kolego napisac co trzeba zrobic i jakie części kupić


Witam widzę ze nie ma chetnych do pomocy nikt nic nie wie co trzeba dokupic i jak zamontowac w bezyniaku :shock3:

Edytowane przez Piotr Malik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mysle ze w twoim przypadki gra nie warta swieczki,do podlaczenia podcisnienia od gruszki ktora bedzie sterowala przepustnica gazu i elektryka(modul tempomatu z przekaznikiem,manetka),czesci trudno dostepne,mysle ze wszystko razem czesci i zamontowanie okolo 700 a 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli wiesz i posiadasz informacje jak to zrobic i co trzeba pokupic jakie czesci to to napisz bo chciał bym podjac wyzwanie i skompletowac czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś coś pisałem o tym , poszukaj jeszcze na a6klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest problem z tempomatem.pacjent to a4 b5 1,9 tdi afn z 1997roku

manetka założona jest,wiązka też w dodatku wygląda na ori bo i przy manetkach i przy kompie ori wtyczki z pinami a w nich przewody

problem jest taki ze nie mam bezpiecznika 11 co za tym idzie nie ma zasilania na manetce i w vagu to widać ze manetka nie reaguje.jak dam zasilanie na 5 pin przy manetce to w vagu widać ze manetka pracuje ale nie da się zgasić auta(jak zasilanie po zapłonie) jak dam stały + to odrazu zapalają się wszystkie kontrolki tak jak w momencie przekręcenia kluczyka.drugim problemem jest brak czujnika sprzęgła i jednego czujnika przy stopie.jest tylko jeden 4 pinowy. żeby było śmiesznie chyba nie ma nawet wiązki do tych czujników. ktoś coś takiego wadził??zastanawiam się czy to ori i po prostu przestało działać z jakiegoś powodu czy ktoś zabrał się za rezanie i mu się znudziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety wygląda na to ze kiedyś u mnie był automat.czyli teraz pytanie czy da się uruchomić tempomat jakoś czy odpuścić temat i wiązkę wykorzystać w A6 w którym chce tempomat dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy mógłby mi ktos opisac, które to sa piny 7, 8, 9, 10?

Manetke juz mam, ale wtyczka nie jest opisana, a niechce niczego uszkodzic.

http://zapodaj.net/b1c8efc2531fd.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opisana przyjżyj się dokładnie.

W tym opisie masz opisane piny:

http://www.audi-sport.net/xf/threads/a4-b5-cruise-control-retrofit-instructions-with-pictures.125261/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy białe kostki są we wszystkich b5 takie same ?

Bo u mnie w 1.6 2000r są jakby inne albo zle patrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być te same przynajmniej w polifcie - dawaj fotki jak to u Ciebie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...