Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Ubezpieczyć Samochód - OC - TANIO :) ?????


Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecę youcandruve.pl . Na ten rok 485zł. Tylko trzeba trochę pobawić się polami które się wypełnia:-

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście polecam skorzystać z ubezpieczenia Mdirect (Mbank) - konfigurujecie sobie tam ubezpieczenie po czym macie kilka opcji do wyboru (najczęściej wybieram Hestię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTU i taniej raczej nie znajdziesz.

Przy ewentualnym wypłacaniu szkody też tanio wycenią :polew:

a u mnie wyliczyli całkiem przyjemnie i nawet szybko kaska na konto wpłyneła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wiek do 30 lat to polecam you can drive.

Jeśli chcesz coś długoterminowo to axa. Ja wypowiedziałem umowę właśnie MTU, które do pewnego czasu było najtańsze. Teraz tak nie jest. W dodatku mają straszny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat mam ubezpieczona w Allianz Direct. OC + NNW kończy mi sie w maju juz wydzwaniają i zaproponowali mi co prawda o 30zł drożej jak w poprzednim roku jednak i tak w miarę korzystnie bo 380zł na cały rok. Mam 60 % zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat w MTU wyliczona składka 360zł/rok. 60% zniżki ,płatne jednorazowo.

Podwyższona stawka o 10 % za wiek auta powyżej 12 lat. Płatne do 23.03. bo to jest ważne . Stawki rosną niemalże z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko 50 , 60, 70 % zniżek jest ważne.Decyduje kwota wyjściowa ubezpieczenia. Ta przereklamowana Proama ma ją bardzo wysoką co po uwzględnieniu zniżki wcale nie przekłada się na niską kwotę do zapłaty.

Auto opłacone :MTU 360pln/rok

Proama : 362pln/rok przy opcji 70% zniżki + bonus za przystąpienie

Trzeba brać jeszcze pod uwagę region Polski ,są tzw. miasta i województwa wysokiego ryzyka to i stawki wyższe.

Dodam ,że likwidowałem szkodę z MTU na innym pojeździe bez większych problemów .Oględziny w trzy dni przelew w ciągu trzydziestu. Możliwość napraw na fakturę po zaopiniowaniu ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w MTU są same problemy.

Problem jest gdy nie chcemy już się u nich ubezpieczać. Musimy pilnować sami terminów złożenia wypowiedzeń. To samo gdy kupujemy samochód z tą polisą. Nie wiem jak jest gdzie indziej ale ja się narobiłem żeby się całkiem legalnie pozbyć ich polisy.

@Matius

Sprawdź Generali. Ja brałem u nich w tym roku polisę - zero zniżek - zero wzwyżek (za wiek) i wychodziło najtaniej - 1380 OC z NW . Długo szukałem. Mają dość przyjazną stronę on-line. Wszystko przez kompa załatwiłem plus jeden telefon (oni dzwonili)

audi a4 b5 1995 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu ubezpieczałem swoją A4 z 1997 roku:

Najtaniej wyszło w AXA - 2x 190zł :thumbup1:

Następne było Liberty Direct - 2x 198zł + 50zł gotówką na konto dziewczyny (za polecenie) :thumbup1:

Testowałem wiele ubezpieczalni... AXA, Liberty, Generali, Hestia, Link4, PZU, MTU, TUW, Proama i jeszcze coś tam... :facepalm::thumbdown:

W końcu zdecydowałem się na pakiet OC/AC/NNW w Warcie - 2x 447zł (AC od kradzieży i uszkodzeń, bez amortyzacji, naprawy tylko na oryginalnych częściach), ale muszę przyznać że tylko przez wzgląd na możliwość zakupienia AC :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest u ubezpieczycieli internetowych.

Axa, liberty, mbank, aviva, link itp. Nie da się jednoznacznie powiedzieć gdzie, ja co roku zmnieniam bo co roku jest taniej w innej ubezpieczalni. Wypróbuj też stronę rankomat.pl, wszystkie ubezpieczalnie OC zebrane w całość i negocjują lepsze stawki niż gdybyś sam się zgłosił. Chociaż też różnie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w link4 mam drugie auto ale to jets na współwłasność i 780łz z nw przy 60% zniżek ...duzo? mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w link4 mam drugie auto ale to jets na współwłasność i 780łz z nw przy 60% zniżek ...duzo? mało?

Powiem Ci że nawet przy silniku 1.9 to według mnie sporo, chyba że któryś ze współwłaścicieli ma zwyżki... W zeszłym roku kupowałem OC na Renault Megane 2.0 w LibertyDirect, 2 właścicieli, pełne zniżki, nieco ponad 500zł wyszło.

Wiem że algorytmy wyliczania składek przez ubezpieczalnie są tak zawiłe że chyba nikt ich tak na prawdę nie zna, ale różnica w/g mnie spora.

Prawda jest taka że nie zawsze kontynuacja się opłaca. Idąc dalej przykładem tej Meganki, kolejny rok wstecz ubezpieczenie było kupowane w AXA Direct bo wyszło najtaniej, nie pamiętam dokładnie, coś około 500-600zł, w zeszłym roku zaproponowali 760zł na przedłużenie (brak jakichkolwiek szkód w tym czasie), dzwoniłem nawet do nich i mówiłem że za dużo, że w Liberty mi powiedzieli tyle i tyle ale nic z tego więc zmieniłem.

Kupując samo OC najlepiej jest co roku sprawdzać sobie we wszystkich ubezpieczalniach, czasem można przez te pół godziny przy komputerze zarobić te 200zł :wink:

Teraz Audi ubezpieczyłem w Warcie która najtańszego OC nie miała, ale tam mogłem załatwić AC pomimo wieku auta dlatego się zdecydowałem.

Jak się kupuje tylko OC to ZAWSZE trzeba porównywać w różnych ubezpieczalniach bo nigdy nie wiadomo :naughty:

Aaaaa no i przydatne okazują się różnego typu promocje, np. jak ktoś ma ubezpieczenie w Liberty i wpiszesz jego numer polisy to Tobie zrobią rabat 50zł a tej osobie przelew na konto 50zł po ok 30 dniach :decayed: Także zawsze warto pokombinować gdy przychodzi czas na odnowienie polisy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie obliczałem sobie przez neta w innych firmach i link4 wyszło mi najlepiej...to ta druga osoba co jest na wspólwłasności ma prawko 3 lata i 25 lat weic pewnie na nia sa zwyszki...w tym roku juz nic nie wykombinuje zapłaciłem za 2 auta na rok takze dopiero w kwietniu bede kombinowął za rok

a co ciekawe w tamtym roku maiłem an zime vectre a z 1990 roku 2.0 pojemnośc i z ta sama osoba w link4 wyszło mi 550zł i badx tutaj madry....chyba ze za diesla wychodzi wiecej???

drugie moje auto to astra f z 1993 roku i tez 2.0 pojemnośc i w tym roku wyszło mi 780zł ( z NW)za rok tez w link4)

no ale tutaj jest zamieszanie bo: mamuska to właścicielka a ja z siostra współwłaściciele (siora 26 lat ja 29) ale w tym roku konczy mis ie miejsce w dowodzie(6ste) wiec jak bede robił nowy to wykombinuje ze na samego siebie ja juz zarejestruje poniewaz juz wszystkim po 60% nabiło znizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym troszkę inaczej proponował

W każdym większym mieście jest CUK - Czyli CEntrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych

Mają około 15 Ubezpieczalni z (28 - zarejestrowanych w KNF-ie )

Jeżeli o OC chodzi to od razu fajnie porównują

Jeśli chodzi o AC - pokazują PAKIETY TEZ WSZYSTKICH UBEZPIECZALNI

UWAGA!!!

Bardzo często lepiej jest przy OC i AC zrobić oddzielne wyliczenia ponieważ wychodzi taniej zwłaszcza przy nowych autach

PS. pamiętajcie Panowie iż od 11 Lutego 2012 roku zmieniła się ustawa dotycząca ubezpieczeń komunikacyjnych z jednej strony na korzyść z drugiej nie.

tzn - jeśli ktoś przeoczy przedłużenie OC to może się ubezpieczyć tam gdzie znajdzie taniej a z pierwszą firmą wypowiada umowę - zapłacicie tylko np. za dwa dni które ubezpieczalnia objęła ochroną czasem jest to bardziej opłacalne ponieważ ubezpieczalnie zmieniają tabele swoje i tak jak wyżej piszecie o MTU - to teraz bardzo składki podnoszą do góry ubezpieczalnia to że wam daje według was tanio nie znaczy że jest to najtaniej na rynku lepiej sprawdźcie INNE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...