Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Cię denerwuje w audi A4


genero

Rekomendowane odpowiedzi

Poporstu linia rolety jest ciutkę niżej poprowadzone niż pokrywa bagażnika w sedanie. Dodatkowo pod zwijaczem rolety sporo miejsca zabiera roleta oddzialająca przestrzeń bagażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem większymi i mniejszymi samochodami od A4. Jazda wcale mnie nie męczy. Wręcz przeciwnie, sprawia mi ogromną radość. Jedyny mankament, ale do strawienia, to,że jest twardsza od innych i czuć każdą nierówność na drodze. Ale można to przeżyć. Coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament, ale do strawienia, to,że jest twardsza od innych i czuć każdą nierówność na drodze. Ale można to przeżyć. Coś kosztem czegoś.

Ale jak przyjemnie jedzie się w zakręcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje ta rączka do regulacji wysokości fotela kierowcy, jest z lewej strony i zawsze przy wysiadaniu nogawka spodni zaczepia o nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik mam niecałe 3 miesiące, więc o poważnych wadach się nie wypowiem, ale kilka szczegółów znalazłem:

1. konsola/noga -> na razie dłuższego dystansu nie pokonowałem, więc nie wiem, czy będzie mnie noga bolała, ale podcza upałów (będąc w krótkich spodenkach) noga przykleja się do konsoli :angry:

2. rodzaj plastiku na drzwiach, przy guziczkach od otwierania szyb - zostają na nim plamy po kroplach deszczu i muszę go ciągle wycierać :kwasny:

3. standardowe zawieszenie - wolałbym twardsze (trochę się przyzwyczaiłem do Leona z pakietem Sport)

4. Brak kubełkowych foteli (miałem w poprzednim aucie)

I mam nadzieję, że więcej rzeczy mnie wkurzać nie będzie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cale 3 dni, wiec tez za wiele nie wylistuje, ale po dlugiej trasie niemcy/polska i kilku trasach w polsce stwierdzam, ze:

1) Noga po dluzszej trasie lekko boli - opiera sie o konsole srodkowa (o tym akurat wiedzialem doskonale wczesniej)

2) Troche za niski (obnizony fabrycznie) jesli ktos parkuje na parkingu z przejazdem przez kolczatke (uderzam zawsze o nia podwoziem) - na szczescie tylko u rodzicow raz na jakis czas stawiam...

3) Lubiace plamy po deszczu tworzywa (jak kolega wyzej)

Generalnie i tak jest swietnie, wiec te pare wad nie wplywa na banana na gembie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenia na naszych drogach daje wiele do życzenia (koszty) :thumbdown: poza tym jest trochę ciasny :thumbdown:, poza tym jestem ogólnie zadowolony :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege tomash77 raczka od regulacji fotela jest do bani dziwie sie ze jeszcze spodnie mam cale, i uwazam ze jest za malo miejsca z tylu ale co mie to tam jeszcze nigdy tam nie jechalem a tak to jest super!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych minus dla mnie plus-opieranie nogi o konsole, mam na karku jedną jazde niemal 8h bez większych przerw i jakby nie opieranie o konsole to by mnie mięsnie od trzymania nóg razem bolały ;P

Moze moje wymiary i pozycja za kierownicą powodują to że opieram sie okolicami kolana i mnie nie boli ?:P

A minusy z ostatnich wrażeń:

1. za lekko mi chodzi pedał gazu, poprostu trzeba trzymać nogę nad gazem, nie da sie jej położyć swobodnie

2. ABS-wiem że jest cośz nim nie tak, był robiony ale i tak miałem przez niego problemy z wyhamowaniem:/

3. Hamulce-wymienilismy wszystko co mogło piszczeć w przednim lewym kole-zasisk, łożysko przegub i dalej piszczy, po przełozeniu zacisku piszczy po lewej, tak jakby szczęka nie odbijała :|

To są takie dodatkowe problemy do tych które wyżej wymienili inni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z perspektywy pasażera :>

-brak miejsca na napoje

-małe niedoróbki tzn. w avancie uchwyt na roletę <część wie pewnie ocb.> a co do plastików koło przycisków na drzwiach, to one są pokryte jakąś gumą i po wodzie zostają ślady i u niektórych się zdziera to chyba < u nas na szczęście nie>.

-koszty utrzymania, ale kupując samochód, który trzyma wartość i ma jakąś klasę trzeba się z tym liczyć.

-maało miejsca - mały bagażnik no i kabina mała, z tyłu jest tragedia moim zdaniem :P Ale my kupując samochód z tatą stwierdziliśmy, że i tak mało jeździmy całą rodzinką, a my siedzimy i tak z przodu <niech martwią się ci z tyłu co siedzą :cool:>

Poza tym samochód moim zdaniem jest super :)

Vectra z osobówek za rozsądną cenę i tak zostanie moim faworytem, i to będzie chyba mój pierwszy własny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest zbyt niskie i zbyt...sztywne ? Aż mnie boli jak jeżdżę po warszawskich drogach (polecam rondo ONZ - miejscami jezdnia jak tor testowy VW, gdzie sprawdzają nowe modele). Teraz się w sumie przyzwyczaiłem, ale na początku ciężko było z wysoko łapiącym sprzęgłem. Mało miejsca na nogi z tyłu, czasem się nogi od pedałów męczą.

Ale to wszystko znika jak wieczorkiem się jedzie prędkością patrolową po równej drodze - KOZACKO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe rozwiązanie nawiewów z przodu, w innych samochodach jest to zrobione lepiej - po prostu zbyt mało kratek na podszybiu. A4 pali wiecej niż audi 80 sprzed lat. Tam wogóle nie miałem kłopotów z samochodem, tylko zawieszenie było krótkie, a tutaj występują mankamenty niedopracowania np. termostat, czasami występuje efekt niedogrzania - chłodnica jak dla mnie zbyt duża. Ogólnie samochód lepiej się zbiera i jest stabilny, ale spalanie makabryczne szczególnie w mieście. :shocked: Ogólnie samochód jest silny, cichy i elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-brak podłokietnika w serii

-listwy na drzwiach

-noga opiera sie o konsole

- troszke ciasno na tylnej kanapie dla pasażerów

- skrzypiąca roleta :angry:

-turbo korby z tyłu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię denerwuje w audi A4

Wszystko - zupelnie wszystko.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię denerwuje w audi A4

Wszystko - zupelnie wszystko.. :)

IK to przesiadka na Dacie Logan :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja lista minusów w audi z 1996

-bardzo słabo świecą oryginalne zwykłe lampy valeo i się boje jeźszić na nich w nocy,

-od 120km\h czuć brak mocy (silnik 1.6-100KM)

-elektryczne szyby przednie(ciężko wyczuć)

-mała ilość miejsca z tyłu

-schowek nad radiem(taki mały) niemieści mojego telefonu(niemoge zamknąć klapki)

-siedzenia w kolorze jasny szary(widać każdą plame)

-brak lampki pokazującej że są włączone swiatła mijania

-niedostosowane zawieszenie do polskich dróg(za twarde)

-tylna kanapa jest twarda

-myszy robią sobie dom w mojej a4(to najbardziej mnie wkurza) :>

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-elektryczne szyby przednie(ciężko wyczuć)

elektryczne szyby maja 2 programy:

1) krotkie klikniecie opuszcza lub podnosi szybe do momentu kolejnego klikniecia lub calkowitego otwarcia/zamkniecia,

dluzsze przytrzymanie opuszcza lub podnosi szybe do chwili zwolienia przycisku

2) opuszcza lub podnosi szybe do chwili zwolnienia przycisku (w tym programie nie dziala pierwsza czesc 1-ego programu)

a program zmienia siew ten sposob ze siedzac w autku zamykasz szybki, albo masz juz zamkniete,

przytrzymujesz przez kilka sekund zamykanie szyby (czyli podciagasz do gory) i zminienia ci sie opcja na 2, albo odwrotnie, zalezy ktora masz wlasnie aktywna...

co do "opuchnietej" nogi to mi pomogla zmiana pozycji za kierownica, bo w naszych niuniach to ten rant wlasnie, nie dosc ze jest "za malo owalny" to jeszcze wykonany z twardego plastyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...