Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

taniej wyjdzie nowa pralka na raty...

Wracajmy do tematu, proszę. Dzisiaj jadę pomacać te zabawki. Mam dziwne wrażenie że Nikon będzie lepiej lezał dłoni...

I z ostaniej chwili:

własnie kolega jest w USA i ma możliwość zakupu Nokona D60 http://www.circuitcity.com/ssm/Nikon-D60-10-2-Megapixel-Digital-SLR-Camera-Kit-with-18-55mm-VR-Lens-Black-D60KIT1855VR/sem/rpsm/oid/203740/catOid/-16941/rpem/ccd/productDetail.do

Co powiecie?? 750$ to 1612zł. Czy to jest półka 400D Canona ?

Nikon narzucił duże tempo w prezentowaniu nowości w segmencie lustrzanek o kompaktowych wymiarach przeznaczonych dla początkujących fotoamatorów. Najpierw był D40, zaledwie kilka miesięcy później D40x, a po kolejnych dziesięciu - Nikon D60. Choć tym razem zmienił się numer modelu, trudno pisać o głębokich zmianach w konstrukcji. Przybyła fukcja czyszczenia matrycy, czujnik oka i procesor Expeed.

Nikon D40 i do D40x trafił w gusta wielu użytkowników. Nieduży, lekki korpus okazał się zaletą dla stawiających pierwsze kroki w świecie cyfrowych lustrzanek. Jeszcze atrakcyjniejsza okazała się cena. To co miało stanowić niedogodność - brak wbudowanego silnika autofokusa - przestało być dużym problemem dla amatorów fotografowania, gdy niezależni producenci optyki zaczęli przerabiać swoje konstrukcje, by te były w pełni kompatybilne z małymi Nikonami. Nowy Nikon D60 zachowuje wszystkie cechy swoich poprzedników i wnosi niewiele zmian.

Niektorzy powiedza ze 400D = D80, ja sie z tym nie zgodze ale to tylko moje zdanie. uwazam ze Nikon D80 jest polke lub chociaz polowe polki wyzej niz ten canon ;)

bawilem sie 400D czy 450D nie pamietam juz i wiekszego wrazenia na mnie nie zrobil, napewno bym nie zamienil swojej Minolty A2 na tego Canona, chociaz moj to nie lustro.

Canon i Nikon maja bardzo duzo obiektywow wiec jest w czym wybierac.

Mysle ze i jeden i drugi aparat (450D i D60) beda robily dobre zdjecia, to zalezy w najwiekszej mierze od tego kto je obsluguje, widzialem swietne zdjecia robione zwyklym automatem i naprawde zle zdjecia robione drogimi lustrzankami.

Jestem bardzo za Nikonem chociaz... jesli np mialbym wybierac aparat do reporterskich zdjec (gdybym mial zarabiac tym na zycie) to pewnie wybralbym Canona - jest szybszy (nie mowie teraz o tych dwoch konkretnych modelach, aczkolwiek jak powiedzialem jednym i drugim aparatem zrobi sie dobre zdjecia a system zawsze mozna zmienic jesli fotografia kogos mocno wciagnie i zauwazy sie ze czegos brakuje w danej puszce czy ofercie szkiel.

Canon Nikon

System AF 9-punktowy AF, jest możliwość 3-polowywy autofocus

przeostrzania w trybie AF

Metody pomiaru światła TTL, centralnie ważony, skoncentrowany TTL, matrycowy 3D, centralnie ważony, punktowy

Nikon nie ma ustawien osobistych, Canon Tak

Nikon obsluguje teoretycznie nowsze- mniejsze, szybsze karty SD a nie CF jak Canon.

Nikon nie ma mozliwosci podlaczenia BatteryPacka co dla mnie byloby minusem pewnie nie do przejscia, w Canonie jest taka mozliwosc.

w sumie jak juz mowilem jestem za Nikonem ale wydaje mi sie ze z tych dwoch Canon jest bardziej zaawansowany.

Chociaz za Nikonem przemawia punktowy tryb pomiaru swiatla (chociaz tryb skoncentrowany u Nikona, moze odpowiadac trybowi punktowemu w Nikonie, ale tego juz nie wiem) i karty SD, za Canonem 9punkotwy AF i mozliwosc ustawien osobistych i podlaczenia pojemnika na baterie, chociaz dziewczyna pewnie by nie podpinala tego, bo to zwieksza rozmiar i wage aparatu, przydatne dla tych co maja duze dlonie;)

mozesz wejsc na sklep internetowy Agito i tam jest mozliwosc porownywania produktow, wyszukaj Canona i Nikona i bedziesz mial obok siebie ich dane, fakt ze to tylko gole cyferki itp ale zawsze jakies info.

Poczytaj tez te artykuly ktore wczesniej podalem, chociaz z grubsza, bedziesz mial jakies info na temat tych aparatow.

jesli kolege masz w USA to spytaj za ile by mogl zalatwic Nikona D80, bardzo fajny aparacik na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze zapoznanie sie z Nikon KLub Polska. Ludzie tam również mają Canony i są opinie.

Mimo że mój model jest z 2005 r (D50) to nie będę go zmieniał. W lustrzankach syfrowych dużo zależy od lustra.

Również miałem dylematy przy zakupie maszynki do foto i w końcu zdecydowałem się na Nikona.

Canon i Nikon - w przypadku tych modeli od wieków są różne opinie a spór odnośnie który jest lepszy nie został jednoznacznie roztrzygnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na Nikonach sie nie znam wiec wciaz bede sugerowal Canona, jednak jest pomiedzy nimi jeszcze jedna znaczaca roznica o ktorej dotychczas nikt nie wspomnial. Canon ma lepszy AF od Nikona natomiast Nikon mniej szumi na wyzszych ISO.

Ja Ci Poziu powiem jedno, bierz Canona i juz. I od razu niech Twoja przyjaciolka zacznie na obiektywy zbierac kasiorke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziu

najwazniejsze sa dobre, w miare jasne obiektywy

kurcze ze tez mnie nikt takich prezentow nie robi :naughty::wallbash:

ale gdyby ktos chcial poprosze D300 ew. + 24-70/2,8 :rolleyes:

oczywiscie seria 30d/40d to inna bajka niz 400d, podobnie nikony d200 i d300 a d40,d60 itp

chociaz ja zawsze podkreslam jedno - to nie aparat fotografuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba raczej mamy ustalone :)

jedziemy we wtorek po 400D

jak narazie bierzemy 4 szt :)

cena za komplet 1829 zł od tego zwrot 215 zl od canona ;)

i jeszcze dostaniemy mały rabat jak weźmiemy naraz 4 szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na Nikonach sie nie znam wiec wciaz bede sugerowal Canona, jednak jest pomiedzy nimi jeszcze jedna znaczaca roznica o ktorej dotychczas nikt nie wspomnial. Canon ma lepszy AF od Nikona natomiast Nikon mniej szumi na wyzszych ISO.

Ja wspominałem :tongue4: matryce canona są lepsze szumy mniejsze, lepszy kolor, nawt ustawienia BB wydają sie jakieś "lepsze" ale i tak pozostane przy nikonie i jak tu któryś z kolegów wspomniał mam stare D50 i go nie zmienie :) chyaba że D3

mały OT może ktos chce tokine AT-X 28-70 2,8 do nikona oczywiście :) (o i kpuić oczywiście :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hercus z tymi szumami bym polemizowal, foce canonem 30d 2gi rok. testowalem d200, niedawno d300 i canon wypada gorzej i z dynamika i z szumami.

no ale to naprawde trzeba sie czepiac szczegolow i nikon i canon sa bdb. :th:

najwazniejsza jest reka ktora trzyma aparat i oko ktore w niego patrzy :cool:

boberek - jaki komplet :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi ma racje, Canony szumia bardziej od Nikonow ale na wyzszych czulosciach. Jednak dla kolezanki Pozia to nie powinno miec wiekszego znaczenia, bo ona pstrykajac kwiatki i robaczki rzadko kiedy bedzie musiala podbic iso, zeby osiagnac odpowiedni czas otwarcia migawki. Poza tym wysokie ISO zarowno w Canonie jak i w Nikonie szumi dosc mocno a to psuje jakosc zdjecia i odbior zdjecia nie jest juz tak atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hercus z tymi szumami bym polemizowal, foce canonem 30d 2gi rok. testowalem d200, niedawno d300 i canon wypada gorzej i z dynamika i z szumami.

no ale to naprawde trzeba sie czepiac szczegolow i nikon i canon sa bdb. :th:

najwazniejsza jest reka ktora trzyma aparat i oko ktore w niego patrzy :cool:

boberek - jaki komplet :mysli:

znaczy komplet to body i kitowy obiektyw

najtaniej jak znalażłem w warszawie

do tego pani powiedziała ze jeszcze da jakis mały rabat

[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2008, 12:03 _________________________________________________no to wczoraj jak z poźkiem odebraliśmy aparaty :)

cena 1750 zł kit

karta 2 GB 100 zł Sandisk III extreme

i torba 50 zł

komplecik nas kosztowal 1900 zł uwazam ze to uczciwa cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. a tomaszust nakupił jakiś filtrów nie filtrów (przynajmniej tak mi w esie napisał) to wychodzi na to że on najwięcej kasy zostawił w tym sklepie z nasz wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy. Zostawiłem 2050zł. Podliczmy:

  • Aparat (zestaw) - 1750zł
  • Karta Extreme III 8GB - 200zł (cena wyjściowa 265zł)
  • Torba - 60zł (o dyche więcej niż Wy) :decayed:
  • Filtr UV - 40zł (uważam, że póki co mi to zbędne, ale jako lamer dałem się namówić) :decayed:
  • Oczywiście gratisy też mam i jeszcze namówiłem ich, żeby mi fakture wystawili. :decayed:

Teraz studiuje instrukcje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no ja tez studiuje instrukcje :)

dzis pójde w plener robic foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek za kartę dobrą cenę dałeś, ale my wydaje mi się że lekko przepłaciliśmy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr UV - 40zł (uważam, że póki co mi to zbędne, ale jako lamer dałem się namówić)

Filtr za 40 zl rzeczywiscie wlasciwie do nieczego poza ochrona przedniej soczewki Ci sie nie przyda. Jak chcesz sie pobawic w filtry to na poczatek kup sobie jakis lepszy filtr polaryzacyjny (lepszy = 150zl i wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr UV poprawia nasycenie koloru nieba, i delikatnie poprawia kontrast w sloneczne dni.

nieoceniony jest w gorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy, oto moje pierwsze, wg mnie ciekawe foto robione nocą. Na forum Canona ktoś zasugerował mi, żeby popróbować tego typu zdjęcia w B&W1, ale mnie osobiście podoba się to czerwone zabarwienie. Fotkę poddaję Waszej ocenie, nawet jeśli ma być bardzo surowa: :decayed:

img0373hz7.jpg

PS. Jeśli będą chętni to myślę, że możemy założyć osobny wątek na wklejanie naszych wypocin.

_________________________________________________

1) Niewtajemniczonym wyjaśniam, że B&W to zdjęcia czarnobiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no elegancja francja

nocne z magnetą dają radę ...

ja też korzystam lustrzanki canona 50 ale analog

i rozglądam się za cyfrą

panowie w którym sklepie kupowaliście aparaty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :notworthy:

Aparaty kupione w małym sklepiku na rogu Małej i Konopackiej - dokładnie ul. Mała 15

BTW, nie wiem jak Wy Panowie, ale ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. Dziś też może skoczę pofocić wagony. Poza tym już planuję kupić statyw i lepszy obiektyw. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no ładnie :naughty: a lokomotywy nie było, bo mogło by być jeszcze ciekawsze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...