Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Czarna Mamba @ adams78


adams78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przedstawiam auto które wielu na forum już zna, a kto nie zna to ma okazję poznać:decayed:

Tutaj coś o aucie za czasów poprzedniego właściciela: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?90850-B6-AVJ-Czarna-mamba-Q-GT28RS&highlight=czarna+mamba

Do mnie trafiła 6 stycznia, ale z racji tego że wymagała sporo poprawek, a nadeszła sroga zima to nie miałem chęci dłubać przy niej, poczekałem na wiosnę.

Tu jeszcze obuta w zimowe koła:

zdjeciazc5004.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A więc do rzeczy.

Najpierw nieszczelności kolektora - był krzywy, ale po splanowaniu jest już okej:

p3130614u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Przy okazji wywaliłem żałosną osłonę termiczną turbiny - podobno robił to Compsport, ale aż trudno mi w to uwierzyć:shock3:

p2080570.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Widać przyjaraną wiązkę i stopioną osłonę. Trzeba było coś zaradzić, więc założyłem dużą osłonę termiczną od samej lampy aż do grodzi, teraz stożek nie zaciągnie żaru z turbiny, przynajmniej nie tak łatwo

p3180630.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p3180629.jpg

Uploaded with ImageShack.us

DP zabandażowany, a turbina dostała nowe szpilki, teraz już się nic nie odkręci. Po dojechaniu ze Śląska na Kujawy DP z turbiną łączyła jedna śruba...(!) o twardości 5.8

:facepalm:

Pozostałe wypadły po drodze, a ta jedna została tylko dlatego że jej gwint się zespawał z muszlą. Trzeba było rozwiercać itp.

20120404035.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20120404032.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W międzyczasie wpadły świece i płyny

p2100571.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kolejna pilna sprawa to hamulce, co zresztą ujawniła pierwsza jazda próbna. Poprzednik ciął koszty:grin: i dał przednie tarcze do toczenia, niestety krzywo i szarpało kierą przy hamowaniu, a po dwóch mocnych dohamowaniach z większych prędkości hamulce nie istniały. Teraz już nie ma problemu

zdjeciazc5006.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjeciazc5014.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjeciazc5012.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No i na razie tyle.

W dalszej kolejności myślę o wzmocnieniu tyłu, ale najpierw trzeba się przyjrzeć zawieszeniu, bo coś tam skrzypi na tulejkach.

Do wymiany EGT - chyba przepalona sonda, więc pewnie cały zegarek zmienię, ale jeszcze nie myślałem na jaki.

Wizualnie nie jest źle, zmienię dolną ramkę grilla i wypełnię dziury po halogenach, ale też nie do końca wiem czym. Chodzą mi po głowie LEDy, jakieś rady?

:eusathink:

W kwestii mocy nic się nie zmieni, autem na co dzień jeździ żona, ja czasem w weekend i mnie zadowala to jak teraz jedzie. Jedyna rzecz to FMIC do wymiany, rozglądam się za czymś sensownym.

W codziennym użytkowaniu trochę przeszkadza ryk wydechu. Możecie polecić na środkowy coś co nie zdławi, a nieco wyciszy auto?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę, choć miałem pewne obawy. Ale jest dobrze.

A żeby było lepiej, to B5 pojechało wczoraj na Śląsk :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była na 20", poprzednik zmienił je na OZ 17" i mi to pasuje, zostanę przy tym. Na twardszym amorze który tam jest zostały jeszcze resztki komfortu, a to priorytet w tym aucie.

Lampy? Rzecz gustu, mi nie przeszkadzają:decayed:

Zdjęcia jakieś jeszcze może w weekend, generalnie skupiam się na stanie technicznym auta, wygląd jakiś tam ma i mnie się podoba. Wkórzają mnie ledwo trzymające się nakładki na progi, sądzę że jak zimą spadnie więcej śniegu to będą z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jedzie bardzo fajnie, co widac po filmikach. Ja pierwsze po mechanice co bym zrobil to poprawil body... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj lepsze foto tylnego zderzka

A co ms design nie widziałeś jak wygląda?:decayed::wink: kolego w tej furce jest cały pakiet ms design.....a co do auta to zacny furacz..miałem okazje jechać jeszcze za poprzedniego właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się u mnie zaworek, bo do seryjnego nie mam zaufania:decayed:

20120413040.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ja pierwsze po mechanice co bym zrobil to poprawil body... :)

Fly, napisz konkretnie co masz na myśli:eusathink:

Wielu z Was ma własne wizje takiego auta i pewnie wiele ciekawych pomysłów, ale w moim przypadku trzeba to pogodzić z realiami:

1. Auto każdego dnia rano musi wyjechać z garażu, pokonać 17km i ok 17-stej wrócić. Gdzie tu czas na rezanie wnętrza, body i inne bajery?

2. Jestem w trakcie wykańczania domu i mam do zagospodarowania działkę 2000m2; wiecie - drzewka, krzaczki, staw, kostka brukowa itp. Ktoś kto zna temat budowy, ten wie jakie to koszty, ile pracy, czasu, potu i nerwów.

Z tych względów zakup tego auta był dosyć zwariowanym pomysłem, no ale żyje się tylko raz...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj lepsze foto tylnego zderzka

A co ms design nie widziałeś jak wygląda?:decayed::wink: kolego w tej furce jest cały pakiet ms design.....a co do auta to zacny furacz..miałem okazje jechać jeszcze za poprzedniego właściciela

ciebie o zdjęcie proszę?

Chciałbym zobaczyć tą konkretną

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:20 ----------

DSC08060.jpg o takie foto mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh aż się łezka w oku kręci

Na jedno tylko zwrócę uwagę - do tego auta dołożyłem spokojnie ~30k, więc stwierdzenia typu "oszczędzanie" czy też "robienie czegoś po kosztach" są troszkę nie na miejscu. Cieszy mnie natomiast fakt, że auto trafiło w dobre ręce, widać że będzie dobrze traktowane :)

fotka z tylu - robiona kalkulatorem, ale coś tam widać

379487_335020926527819_100000597445191_1161987_50137914_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam do Ciebie kolego adams pewien "maly" problem. Hamulce ktore sprzedales krysce ( domniemam ze te stoczone ktore bija przy hamowaniu ) trafily do mnie. Mialy byc 345 i ok tarcze sa 345 ( jak pisalem wyzej pewnie okaza sie krzywe ) a zacisk 320 mm... Niby o tym nie wiedziales? Walenie w zywe oczy ze sam sie kryska nadzial bo mowiles ze sa od a6 a tam nie szly 345 tylko 320 to jest juz jawne lecenie w ch^ja . Forumowiczom takie jazdy robic ? Jak wiedziales co sprzedawales ( a widze ze doskonale ) to trzeba bylo wypierdzielic na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, teraz to Wy walicie w chooja. Gdybyście chcieli się dogadać to już dawno byłoby po problemie.

Jest po części tak jak piszesz. Nie zamierzam dalej tego wyjaśniać i dyskutować o tym w tym wątku, gdyż:

1. Krycha nie przedstawił się dzwoniąc i nie powiedział że jest z forum, prawda? Koleś bierze alu zwrotnice + zaciski A6 C5 + używane tarcze 345mm - dobra, jego sprawa. Za 500zł każdy by to wziął.

2. Zaproponowałem Wam dwie opcje:

- zwrot towaru i oddanie kasy, czyż nie tak?:cool1:

- nowe Zimmermann Sport 321mm za pół ceny, czyli jakieś 300zł

Nie ma odpowiedzi, więc rozumiem że nie ma problemu.

Może byś wkleił moje PW które dostał Krycha? Wtedy obraz problemu stanie się jaśniejszy dla innych, bo w tej chwili dosyć wybiórczo przedstawiasz sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams czy z forum czy nie to trochę wujowa sprawa sprzedawać heble które jak piszesz- nie istniały :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że używanych tarcz się nie kupuje, a jeśli już to trzeba się liczyć z tym że może to być złom. Tym bardziej do auta które ma mieć jakieś 500KM:facepalm:

Poza tym celem transakcji były przede wszystkim zaciski, które są jak nowe, bo wypiaskowane i przygotowane do malowania oraz zwrotnice S4, za które cena była śmieszna. Tarcze były gratis, więc o co kaman?

Chciałem się dogadać - chłopaki wolą nasrać mi w wątku niż rozwiązać problem. Ich wybór, teraz już nie mam wyrzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz ty sie dogaduj z krycha ja oddaje jemu... BTW : tarcze 26 mm gdzie nowe powinny miec 30 a minimalnie 28... Wiec po cholere bylo tracic kase na wysylki ? Do tego dales zaciski 320 zamiast 345. Wdg mnie po prostu wpusciles swiadomie kryche w maliny , potem krycha mnie ( na nieswiadomce ) i takie sa fakty. Sam przyznales ze wiedziales co i jak wiec dla mnie sprawa jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdg mnie po prostu wpusciles swiadomie kryche w maliny , potem krycha mnie ( na nieswiadomce )

a na koniec NOsb mnie :polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...