Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mega wysokie spalanie


tmaxx88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam diesla 1.9 130, dziś podjechałem na stacje gdy fis pokazywał 0 wlałem 8,5l i fis pokazał że mogę zrobić 70km....ostatnio tak samo wlałem 8,5l zrobiłem 60km i dolałem również 8,5l i ledwo zrobiłem 100km bojąc się że zanim dojadę samochód stanie w drodze.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miarodajne byłoby gdybyś zatankował do pełna, zrobił załóżmy 100 km i znowu zatankował do pełna. A takie te Twoje badania jakieś trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że to w mieście ale 10l to jak wychodzi że nawet stówki niezrobie, z moich obliczeń potrzeba około 12l na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie z d*py, zalej do pełna, wyjeździj pół baku, zalej znowu do pełna i będziesz wiedział. Takie tankowanie po 8 litrów nic nie mówi, bo może dystrybutor inny, bo może raz miałeś więcej a raz mniej paliwa, może raz jechałeś na przechyle w jedną stronę i pokazywało że jest więcej paliwa a drugi raz że mniej itd. Wskaźnik paliwa ma dużą bezwładność żeby nie rozpraszać w czasie jazdy, dlatego tak się nie mierzy spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max do 2,5tys obrotów.Niewiem jak inni mogą w mieście zejśc do 5,5 a ja do 12?????????? czytałem raporty spalania dlatego jestem zszkokowany mojm spalaniem

---------- Post dopisany at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

aha i wiele razy spodkałem się że przy tym samym silniku w sedanie piszą że na baku robią 1400km tak pokazuje fis mi na pełnym baku pokazuje 900....

---------- Post dopisany at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany at 23:44 ----------

aha i wiele razy spodkałem się że przy tym samym silniku w sedanie piszą że na baku robią 1400km tak pokazuje fis mi na pełnym baku pokazuje 900....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czytaj dalej aż osiwiejesz. Napisałem jak sprawdzić spalanie bo twoje sprawdzanie nic nie mówi.

Druga sprawa raporty to można sobie o kant życi potłuc. Już tu na forum czytałem w temacie o spalaniu jak to jednemu z drugim "po mieście" pali 6 litrów po czym okazuje się że to po mieście to 20 km obwodnicy z jedną sygnalizacją świetlną które koleś pokonuje co dziennie w 20 minut.

U mnie auto dzisiaj sprawdzałem spaliło po mieście dokładnie 7.8 l/100 km i to jest normalne spalanie dla mojego AHU latem po mieście. Zimą nie dziwią mnie wyniki rzędu nawet 10 literków na sto po mieście, ale u mnie miasto to na 6 km jazdy 10 sygnalizatorów, korki, remonty objazdy itd. Aktualnie 6 km z pracy robię w 30 minut.

NAJNIŻSZE uzyskane spalanie po mieście miałem 6.2 na setkę latem - da się ale to była jazda mega emerycka, kręcenie do 2 tyś, muskanie gazu, hamowanie silnikiem itd... Po jednym baku takiej jazdy mam już dosyć do końca życia :D

EDIT

A i co do spalania, nie wiem czemu ale w tym temacie ludzie mają tendencję do bajdurzenia. A to zapomną że nie jeździli tylko po mieście a zrobili trasę 500 km, a to odejmą sobie pół literka bo ładniej wygląda, a to po prostu oszukają w żywe oczy.

Potem ludzie tacy jak TY kupują sobie dieselka i przychodzi rozczarowanie bo okazuje się że po mieście i 10 litrów nie jest niczym niezwykłym a uzyskanie 5-6 litrów to czyste science-fiction. I taki człowiek jak Ty albo zaczyna się martwić że auto ma uszkodzone, albo sam zaczyna wierzyć że spalanie 6 litrów to prawda i powiela tą bzdurę i przekazuje dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne rozaczarowanie tylko chce sie dowiedziec jak jest faktycznie kto ma rację, dodam że mój kolega fiatem 101km 1.9 na common ralle (niewiem czy dobrze napisałem) przy baku 60l tylko po mieście zrobił 1200km, dlatego też napisałem tu bo dziwne było dla mnie że moja pali 2 razy wiecej.Ok rozumie wieksza moc cieższy samochód ale nie 12l przy spokojnej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli twoje wskazania sie nie mylą to moim zdaniem jest coś nie tak by nie przekraczać 2000 obrotów palił średnio 12l wszystko by było w porządku gdybyś cisnął ale ty muskasz gaz więdz wskazania jak dla mnie są za duże ale tak jak koledzy podpowiadają najlepiej zalać do pełna zrobić 100km i sprawdzić różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim fiatem kolega lata?

B6 wazy 1500-1600 Kg, to co sie dziwisz, to nie ibiza 1050 kg ze spali 6 litrów:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mieście mam spalanie 8-10litrów przy dynamicznej jeździe. Jak jade spokojnie do pracy 30 km to mam 5.8-6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz 30 km przez miasto jazdy ? Co to za miasto ?

A to też osobna kwestia - mi pali średnio pół do litra mniej jak zamiast traski 6 km robię jednym ciągiem np 12 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się tak jeździć do prawie pustego baku? :doh: zapowietrzysz uklad

Policz ile Ci spali jak koledzy radzili. I jak wyjdzie Ci 12l na 100km przy powiedzmy normalnej jezdzie po miescie to fakt troche za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ci dobrze radzą zalej do pełna, wykasuj licznik, zużyj pół baku, zalej na stacji i licz.

Mi np. w AVG (to inny silnik niż twój) wyszło 6,83 litra/100km przy ciężkim bucie jazda mieszana, podczas gdy inni bajdurzą o 5,5 litrach.

Pompę wtryskową mam suchutką. Także zalewaj i licz, jedynie twoje obliczenia będą wiarygodne.

---------- Post dopisany at 12:53 ---------- Poprzedni post napisany at 12:53 ----------

Koledzy ci dobrze radzą zalej do pełna, wykasuj licznik, zużyj pół baku, zalej na stacji i licz.

Mi np. w AVG (to inny silnik niż twój) wyszło 6,83 litra/100km przy ciężkim bucie jazda mieszana, podczas gdy inni bajdurzą o 5,5 litrach.

Pompę wtryskową mam suchutką. Także zalewaj i licz, jedynie twoje obliczenia będą wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój awx na autostradzie wychodzi 5,8-6,2 a w mieście w korkach 8-10 litrów, według fisa średnio w trybie mieszanym z przewagą miasto, korki wychodzi 8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pali 6.5L. Mogę wrzucić filmik jak wróce do domu że FIS pokazuje 1000km na pełnym baku.

Z tym że dodam że miasto miastu nie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaczął od sprawdzenia czujników temperatury-to, że na blacie pokazuje 90*-wcale nie znaczy, ze tyle podaje czujnik do ECU-wróżenie z fusów...podepnij vaga, zrób logi, sprawdź czujniki-potem narzekaj- Touran żony-2,0, w mieście zimą palił więcej przy Jej spokojnej jeździe, niż moje 1,8T z normalną jazdą-walnięty był termostat i czujnik zaniżał, a na blacie wciąż było 90*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...