Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6 766 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Polecam 1.9 tdi 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 28.03.2016 o 22:28, lysy-wr400 napisał:

moja b6 to 1.9TDI z 2002r kombi quattro i na 17" teraz pali 7.7-8l. i ciężko zejść na 7 bo od kiedy kupilem b5fl (atj quattro ) to nia żona dojeżdżado pracy itp. b6 czesto odpoczywa i jeździ na krótkich odcinkach, do miasta do Kościoła itd.

wcześniej gdy nią jezdzilismy non stop i miala kolo 16" spalała 6.9l-7.2l podczas jazdy szarpanej, przy spokojnej w trasie poniżej 6l.

sądzę ze przy tej masie i napedzie jest na prawde dobrze.

za to b5 tez 1.9 i quattro a średnie spalanie 6.8l .

Ten pasek ile ma koni? Ciekawe, czemu spala mniej niż Audi

Opublikowano

Nie nie kolego . Chodzi o A4 b5 fl. Atj ma 115 kM i 310Nm. I w tym roku widzę ze średnie spalanie ma 6.4l

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

U mnie w AVF fwd po czipsie średnie spalanie z baku jest w granicach 7/100 przy jeździe dość dynamicznej lecz nie pałowaniu dizla :P

ps. w wiekszosci jest to jazda poza miejska

Edytowane przez chudy92

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

A4 Avant z AVB (101 km seryjnie) z 2003 podkręcony do 140km, felgi 18"x8,5" , opony 235x40x18

Przebieg 165k mil

Miasto 7-8 l

trasa do 130 km/h zejde do 5,2 moja zona do 4,8 :)

trasa 160-180 km/h okolo 8 litrow

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A4 Avant AVF ośka program na 160ps/390nm koła lato 225/40/18. Spala 6.1l/100km. Jazda dynamiczna około 170km/h większość autostrady 331 tyś na budzkiu :ON::a4fan:

Opublikowano

B7 bke po chiptuningu nie umiem przekroczyć 6,5 jadąc 20km/h więcej niż pozwalają przepisy, tyle że przebieg auta znikomy bo poprzednia nie chciała zejść poniżej 6, a w tej to żaden problem

Opublikowano

BRB sedan 168 tys km

opony 205 55 r16, sam na pokładzie,paliwo bP ultimate

trasa 100-130km na h

Spalanie: wg boku 4,6 l :)

Wg komputera pewuie mniej jeszcze :)

Opublikowano

A4 Avant AWX ośka przy autostradowej prędkości 140km, 7-8 litra diesla

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

AWX po chipie w trasie przy prędkościach 90-120 spala ok 5,2,

Miasto przy normalnej jeździe ok 6,5- 7 

Opony 17 cali 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Audi a4 b6 avant:

- trasa: 5/5,5

- miasto: 7/7,5

Koła 15 cali

Opublikowano

Audi A4 B6 1.9TDi AWX 170km , koła 17stki 
 

- trasa: 5,5 L/ 6 L

- miasto: 8 L

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

1.9 avf 130

Miasto 7.5

Trasa 5.5

Kola 225/45/17

 

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

1.9 avf po programie, przebieg 240tys. 

koła 205/55/16

z ostatnich 750km( 500 trasa/250 miasto) wyszła średnia 6,8l/100km

  • 1 rok później...
Opublikowano

Cześć, jestem tu nowy więc mam parę pytań. 

1. Do tej pory jeździłem Saabem i Zafira OPC, auta były dosyć paliwożerne, po zakupie Audi chciałbym zrobić mu podstawowy serwis i zastanawiam się nad jak to wy nazywacie "wirusem". 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest różnica w spalaniu tzn w ekonomiczności, moje Audi będzie miało silnik 1.9 130km,nie orientuję się jaki jest potencjał podniesienia mocy w tym aucie ale czytając posty w tym temacie widziałem że 170km jest do osiągnięcia. 

2. Czy są jakieś konkretne elementy którymi powinienem się zająć na samym początku po zakupie? 

W Saabie odrazu poleciała kaseta zapłonowa na wymiane i odma oraz węże podcisnieniowe. w Oplu trzeba było uszczelnić cały układ dolotowy i silnik. 

Jak się sprawa ma z Audi? Jakie swiece najlepiej założyć? Czytałem tutaj że często przecieka egr, wymienic dla spokoju? Jaki olej polecacie? 

Dzięki z góry za odpowiedź! 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Temat jakiś czas nie poruszany ale może jeszcze ktoś tu zagląda. Tak czytałem sobie ten temat i mam pytanie nie tyle o spalanie ale o to że widzę że są ze 3 rodzaje tych silników różniących się mocą od 101 do 130 i teraz moje pytanie czy któryś z tych silników lepszy-gorszy - czy między niemi nie ma specjalnej różnicy? Jakieś inne różnice?

Z dislami nie miałem zbyt dużo do czynienia dlatego pytam.

Opublikowano

No nic, widzę że mało kto już ogląda chyba tak stare tematy, troszku czytania na necie i mniej więcej już mam orientację - chociaż ogólną.

Opublikowano

Dzięki Kamilu :thumbup1:  - potwierdziłeś to samo czego się dowiedziałem, więc coś w tym jest :wink:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie mam pytanie co oznacza 1.9 tdie?

Kod silnika BRB. Chodzi o audi a4 b7 z 2008r

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.