Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Myślisz @RALF76 że nawet na zamiennkach (Conti czy innych podobnych) nie powinien spokojnie 120tyś. zrobić? 

60-70 kkm wydaje mi się troche przedwczesnie. Chyba, że minęło 6-7 lat od ostatniej wymiany.

Rozrząd INA czyli to co idzie na pierwszy montaż wszyscy mówią, że kolejne wymiany już co 60-70kkm a także mój mechanik który zna bardzo dobrze vag i jest polecany na forum

Pierwsza wymiana jest po 210 tys lub 6-7 lat a potem już niestety co 60-70 tys, osobiście przy ori rozrządzie jako kolejna wymiana nie przekraczałbym max 90tys

Nie wiem czemu kolejne wymiany nie są znów na ori rozrządzie za kolejne 210 tys - jedyne co mi przychodzi to chyba te że rozrządy na 1 montaż są innej jakości niż potem następne (niestety tutaj biznes się liczy)

Reasumując Gizmo1518 zmieniaj rozrząd :)

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Witam czy ten napinacz jest dobrze napięty - czy jednak za mocno ? 

 

118866869_606911823305292_5962324228573723628_n.jpg

Opublikowano

Ta strzałka powinna się z tym rowkiem pokryć. Za bardzo napięte. 

Opublikowano
3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Ta strzałka powinna się z tym rowkiem pokryć. Za bardzo napięte. 

Też mi się tak zdaje czy można taki napinacz cofnąć czy trzeba już nowy zakładać ?

Opublikowano

Wymieniony świeżo ten rozrząd?

Opublikowano
7 minut temu, Muskel1 napisał:

Wymieniony świeżo ten rozrząd?

tak , jakieś 3 tyg temu - zrobione na nim już ok 2.5 tyś km 

Opublikowano

Napinacz nie jest problemem. Gorzej z paskiem. Ja osobiście założyłbym nowy. Może ktoś inny ma inne zdanie. Wiadomo ten pasek można bez problemu napinać po ta regulacja na napinaczu jest ale nie wiem czy to dobrze gdy był bardziej napięty i teraz poluzować. Nie wiem czy on się tak łatwo wyciągnąć może. To w sumie niby nie dużo do poluzowania ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą. 

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Napinacz nie jest problemem. Gorzej z paskiem. Ja osobiście założyłbym nowy. Może ktoś inny ma inne zdanie. Wiadomo ten pasek można bez problemu napinać po ta regulacja na napinaczu jest ale nie wiem czy to dobrze gdy był bardziej napięty i teraz poluzować. Nie wiem czy on się tak łatwo wyciągnąć może. To w sumie niby nie dużo do poluzowania ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą. 

Najpierw  ustawić wał na "0"

Potem wsadzić blokadę w wałek i poprawić napięcie paska,  na koniec synchronizacja i po robocie

Nie ma sensu zmieniać nowe części na nowe

Opublikowano
7 minut temu, Dev napisał:

Najpierw  ustawić wał na "0"

Potem wsadzić blokadę w wałek i poprawić napięcie paska,  na koniec synchronizacja i po robocie

Nie ma sensu zmieniać nowe części na nowe

Dzięki wielkie , jutro skontaktuje się z warsztatem który to robił - zobaczymy co powiedzą .:hi:

Opublikowano

Ustaw wał na "0" i zobacz co wychodzi na napinaczu

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego i wałka rozrządu przy okazji wymiany rozrządu?
Jak to zrobić zgodnie ze sztuką? 

Opublikowano
14 godzin temu, Złomiarzu napisał:

Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego i wałka rozrządu przy okazji wymiany rozrządu?
Jak to zrobić zgodnie ze sztuką? 

Jedne zdjac drugie zalozyc, w czym masz problem ?

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał:

Jedne zdjac drugie zalozyc, w czym masz problem ?

Czyli odkręcam bez blokad i bez oznaczeń - brak kolizji? xD ściągam kółka i tyle? :D

Opublikowano
W dniu 14.10.2018 o 12:54, Dev napisał:

I co 30000km kontrola napięcia paska

Dzisiaj sprawdziłem czy tak powinno być? 

IMG_20201106_105738.jpg

Opublikowano
30 minut temu, Audi a4 b8 2.0 napisał:

Dzisiaj sprawdziłem czy tak powinno być? 

IMG_20201106_105738.jpg

napiecie za słabe, trzeba poprawić

Edytowane przez Dev

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał:

napiecie za słabe

Czy powinienem napiąć?Nie znam się na tym za bardzo, jak to zrobić 

Opublikowano

jak nie masz pojecia to sam tego nie rób

Opublikowano
16 minut temu, Dev napisał:

jak nie masz pojecia to sam tego nie rób

A czy na razie mogę tak jeździć? Dzisiaj tam zaglądnąłem i zauważyłem. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie . Co jeszcze warto wymienić przy okazji rozrządu ? coś słyszałem o jakiejś rolce alternatora w trudno dostępnym miejscu . wyjaśnicie o co chodzi ?

Opublikowano
W dniu 3.12.2020 o 07:16, kubajvc napisał:

Panowie . Co jeszcze warto wymienić przy okazji rozrządu ? coś słyszałem o jakiejś rolce alternatora w trudno dostępnym miejscu . wyjaśnicie o co chodzi ?

Sprzęgło alternatora i napinacz paska wielorowkowego/klinowego i oczywiście ten że pasek tak samo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.