Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym zaczął od uruchomienia go na "sucho" podać samo zasilanie... i wtedy będziesz wiedział czy sam climatronik jest sprawny... bo być może masz zwarcie gdzieś na przewodach albo w samym silniczku i climatronik szaleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Kodowanie załatwiło usterke.

Klimatronik nie mruga a

wszystkie nawiewy działają. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie jak poprawiacie te luty ?? Na panelu jak i płycie głownej wszystkie piny rozlutowwujecie a później odnowa lutujecie ?? Pytam bo rozebrałem klimke ale widze, że to jest takie "tyci", że oprócz lutownicy z drobnym grotem potzreba zwinnej ręki?? Na czym polega "poprawienie" lutów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytaj watek od poczatku masz wszystko opisane.

Tak jak idzie tasma do plyty od tylu masz 2 rzedy lutow wez lutownice delikatnie na luty .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie jak poprawiacie te luty ?? Na panelu jak i płycie głownej wszystkie piny rozlutowwujecie a później odnowa lutujecie ?? Pytam bo rozebrałem klimke ale widze, że to jest takie "tyci", że oprócz lutownicy z drobnym grotem potzreba zwinnej ręki?? Na czym polega "poprawienie" lutów??

Po prostu do tych lutów przykładasz rozgrzany grot lutownicy, czekasz aż się lut rozpuści i zostawiasz tak. Do tego sama lutownica Ci wystarczy :>

Ja właśnie naprawiłem swój panel :) Jeden ekranik nie podświetlał (przepalona żarówka - koszt 4,6zł) i cały czas mrugał lub wcale nie działał. Luty poprawiłem i wszystko wróciło do normy :> Teraz idę wykręcać licznik bo mi góry nie podświetla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystko według opisu i jest gicio<spoko>panel smiga, ąz miło :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moj climatronic dziala bardzo ladnie tylko cos w nim caly czas buczy, ktos wie jak to naprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly watek i mam watpliwosci czy cos robic z moim klmatronikiem :confused4: u mnie wszystko dziala tzn. wszysttkie elementy sa wyswietlane na wyswietlaczach guziki tez sie podswietlaja jedynie same wysiwetlacze jakos slabo swieca tak jakby byly na potencjometrze zciemnione i nie reaguja na pokretlo

a wyglada to tak

dsc01105v.jpg

By konopekat at 2011-06-18

dsc00936ud.jpg

By konopekat at 2011-02-08

po ciemku to az tak tego nie widac

i teraz nie wiem czy moze cos z tymi lutami jest nie tak czy moze zupelnie cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly watek i mam watpliwosci czy cos robic z moim klmatronikiem :confused4: u mnie wszystko dziala tzn. wszysttkie elementy sa wyswietlane na wyswietlaczach guziki tez sie podswietlaja jedynie same wysiwetlacze jakos slabo swieca tak jakby byly na potencjometrze zciemnione i nie reaguja na pokretlo

a wyglada to tak

dsc01105v.jpg

By konopekat at 2011-06-18

dsc00936ud.jpg

By konopekat at 2011-02-08

po ciemku to az tak tego nie widac

i teraz nie wiem czy moze cos z tymi lutami jest nie tak czy moze zupelnie cos innego

może tylko dioty podświetlające sie spaliły ? wymiana jest dość prosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokretlo przy lyczniku dziala poprawnie na prawie (bo nie reaguje wlasnie wyswietlacz klim.) wszystkie elementy guziki z klimatronika takze sie zciemniaja i rozjasniaja,

a diody sa osobno gdzies? bo mnie sie wydaje ze to wina wyswietlaczy, co jakis czas ale to bardzo zadko zaswieci normalnie ale tez tylko na chwile :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokretlo przy lyczniku dziala poprawnie na prawie (bo nie reaguje wlasnie wyswietlacz klim.) wszystkie elementy guziki z klimatronika takze sie zciemniaja i rozjasniaja,

a diody sa osobno gdzies? bo mnie sie wydaje ze to wina wyswietlaczy, co jakis czas ale to bardzo zadko zaswieci normalnie ale tez tylko na chwile :thumbdown:

Jeśli nie rozbierałeś jeszcze klimatronika to może masz tak samo jak było u mnie: jakiś geniusz podłączył żarówki przewodami pod zasilanie radia i niby działało ale czasami gasły przyciski... bo ten pie**** idiota nawet ich nie nie przylutował ani nie zaizolował tylko wepchnął w kostki :wallbash:

Warto sprawdzić bo może masz tak samo jak ja albo tylko słabsze żarówki są włożone :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze do tego ze kiedys swiecilo normalnie auto mam juz ponad 3 lata a wyswietlacz tak siweci ok. pol roku...

jak wlaczam kody klimatronika to swieci wyraznie ,tylko jak normalnie jest temp. to taka lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem, dwie boczne żarówki mi nie swiecą, wyswietlacz swieci ładnie,ale przycisków nie podswietla, zarówki ok, poprawiłem luty i dalej nic:( wiecie moze w czym problem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: czy to normalne, że zamykając obieg powietrza włącza się równocześnie klimatyzacja? :decayed: Potem trzeba ją wyłączyć przyciskiem klimatyzacji. Mam tak u siebie. Mam klimatronic. A na kodach wyposażenia nie mam klimatronica, więc domyślam się że był zakłądany osobno, jeżeli jest taka możliwość. Mam też jakąś starą gwarancje od tego klimatronika po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...