Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kluczyka to sprawdziłbym przede wszystkim baterię. Jak dawno wymieniałeś?

Jeśli chodzi o kodowanie kluczyków, to tylko ASO, ale nie sądzę, żeby była opcja samoistnego "rozkodowania"...

Jeśli chodzi o sterowniki drzwi, to możesz śmiało skopiować kodowanie lewego sterownika do prawego (+ odznaczyć zamontowany przycisk ryglowania drzwi) i powinno działać. Na przyszłość zawsze zapisuj stare kodowanie.

Bateria wymieniona bez rezultatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widocznie coś padło w elektronice. Jakby kluczyk "się rozkodował", to nie odpaliłbyś nim auta. Tak jak pisałem - jak kupisz inny kluczyk, to kodowanie tylko w ASO. Zmieniają kodowanie we wszystkich kluczykach i komputerze w aucie, bo starego nie da się skopiować. Koszt do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio robiłem kodowanie czujnika deszczu i światła i coś się rozjechało miałem na Fis-ie asystenta zmiany biegów i jeszcze jak miałem zaciągnięty ręczny to po wrzuceniu biegu i ruszaniu hamulec ręczny automatycznie się zwalniał teraz tego nie ma :facepalm: a nic nie zmieniałem tylko kodowanie czujnika i restart MMI gdzie szukać tego kodowania ?

Kodowanie miałem takie jak na screenie:

kodowanie.jpg

Znalazłem coś takiego w Instrumwnts -> Shift Suggestion Economy nie wiem jakim cudem było odznaczone ??? nic w tym module nie grzebałem.

Dziwne jest też to że mam nieaktywna opcję Washer Fluid Warnig nieaktywna skoro jeszcze do niedawna miałem powiadomienie o wodzie w zbiorniku spryskiwaczy :-) coś nie tak z tym VCDS ?

shift.jpg

Po zakodowaniu muszę coś restartować ? bo na Fis-e w dalszym ciągu mam pomiar temp na środku a wydaje mi się ze powinien być bliżej prawej strony ?

licznik.jpg

Mógłby ktoś dać znać w którym miejscu powinna byc temp przy uaktywnionym asystencie zmiany biegów ?

Dzisiaj sprawdzałem mam zakodowane "Shift Suggestion" jednak na Fis-e nic mi sie nie pokazuje gdzie szukać przyczyny ?

!!!!! Sprawa rozwiązana okazało się że przy zakładaniu czujnika deszczu przy grzebaniu w bezpiecznikach do gniazda "kupplungssensor" (czujnik sprzęgła) w ST2 wsadziłem nie do końca sprawny bezpiecznik :-) dzisiaj już wszystko wróciło do normy jest "Shift Suggestion" i zwalnianie hamulca przy ruszaniu :-) !!!!

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma być z prawej, na środku jest na postoju, chyba razem z ręcznym. Jak ruszysz biegi powinny się pokazać po lewej stronie, a temp wówczas wędruje w prawo.

No i po każdym kodowaniu restart MMI.

Edytowane przez wit007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma być z prawej, na środku jest na postoju, chyba razem z ręcznym. Jak ruszysz biegi powinny się pokazać po lewej stronie, a temp wówczas wędruje w prawo.

No i po każdym kodowaniu restart MMI.

No sprawdzałem na ile mogłem przed chwila i przy wrzuconej 1 i lekko ruszyłem do przodu temperatura stoi na środku :facepalm: u mnie ręczny to lampka na prawym zegarze w 2013 pewnie jest już zmiana :-)

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Niestety nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma być z prawej, na środku jest na postoju, chyba razem z ręcznym. Jak ruszysz biegi powinny się pokazać po lewej stronie, a temp wówczas wędruje w prawo.

No i po każdym kodowaniu restart MMI.

No sprawdzałem na ile mogłem przed chwila i przy wrzuconej 1 i lekko ruszyłem do przodu temperatura stoi na środku :facepalm: u mnie ręczny to lampka na prawym zegarze w 2013 pewnie jest już zmiana :-)

U mnie też - pisałem w sensie, że ręczny ma być zaciągnięty ;)

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Niestety nie :wink:

Można przyciskiem komputera jednorazowo to wyciszyć - dwa razy w dół. Ale zamknięcie i otwarcie drzwi znów to cholerstwo włączy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma być z prawej, na środku jest na postoju, chyba razem z ręcznym. Jak ruszysz biegi powinny się pokazać po lewej stronie, a temp wówczas wędruje w prawo.

No i po każdym kodowaniu restart MMI.

No sprawdzałem na ile mogłem przed chwila i przy wrzuconej 1 i lekko ruszyłem do przodu temperatura stoi na środku :facepalm: u mnie ręczny to lampka na prawym zegarze w 2013 pewnie jest już zmiana :-)

U mnie też - pisałem w sensie, że ręczny ma być zaciągnięty ;)

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Niestety nie :wink:

Można przyciskiem komputera jednorazowo to wyciszyć - dwa razy w dół. Ale zamknięcie i otwarcie drzwi znów to cholerstwo włączy :)
zawsze to coś. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy maja jakiś pomysł dlaczego mimo zakodowania "Shift Suggestion" nie pokazuje zmiany biegów na Fisie było i znikło a nic nie kombinowałem w tym module ??

Tutaj post z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy maja jakiś pomysł dlaczego mimo zakodowania "Shift Suggestion" nie pokazuje zmiany biegów na Fisie było i znikło a nic nie kombinowałem w tym module ??

Tutaj post z problemem

W MMI masz to wlaczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy maja jakiś pomysł dlaczego mimo zakodowania "Shift Suggestion" nie pokazuje zmiany biegów na Fisie było i znikło a nic nie kombinowałem w tym module ??

Tutaj post z problemem

W MMI masz to wlaczone ?

szczerze mówiąc nie widziałem tego w MMI ( mam po angielsku) a musi tam być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy maja jakiś pomysł dlaczego mimo zakodowania "Shift Suggestion" nie pokazuje zmiany biegów na Fisie było i znikło a nic nie kombinowałem w tym module ??

Tutaj post z problemem

W MMI masz to wlaczone ?

szczerze mówiąc nie widziałem tego w MMI ( mam po angielsku) a musi tam być ?

No musi :)

Szukaj w opcjach menu CAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy maja jakiś pomysł dlaczego mimo zakodowania "Shift Suggestion" nie pokazuje zmiany biegów na Fisie było i znikło a nic nie kombinowałem w tym module ??

Tutaj post z problemem

W MMI masz to wlaczone ?

szczerze mówiąc nie widziałem tego w MMI ( mam po angielsku) a musi tam być ?

No musi :)

Szukaj w opcjach menu CAR

przeglądałem je kilka razy i nic tam nie znalazłem co by wskazywało na ustawienia Shift Suggestion :-) w Instruments Cluster mam tylko ustawienia wyświetlania na Fis-ie spalania, średnia prędkość, itd

Coś tak podejrzewam ze jak zrobiłem restart MMI po kodowaniu czujnika deszczu to uleciało to z ustawień pytanie właśnie gdzie :-)

Znalazłem jeszcze coś takiego tylko to A6

Dear goshjup

On my A6 C6 MY2010, I managed to enable the "gear recommendation" in the MMI menu by applying those parameters :

..... MMI hidden menu (SETUP+CAR)

......... car > cardevicelist

.............. Bord computer

.................. Enable it (default setting = disabled)

.................. NB : Corresponds to module #5F byte 7 bit 5

......... car > carmenuoperation

.............. instrument cluster

.................. Set to 5 (default setting = 0)

......... NB : car > carprotocolswitch > Bord computer must be disabled (corresponds to module #5F byte 13 bit 2) otherwise Bord computer appears in MMI but in grey

I hope it is equivalent in your A4 B8, then I hope it will help.

Best regards.

!! Sprawa rozwiązana opis Tutaj na końcu :-) !!

Dziękuję wszystkim za pomoc :-)

Teraz walczę w innym problemem w klimie :PTutaj

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja zaprogramowania grzanych foteli że włączy się automatycznie po zapaleniu auta jak się pojawi śnieżynka lub rządana temperatura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Niestety nie :wink:

To może wiesz który kabelek odciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ktoś wie jak zakodować aby tylne lampy świeciły z przednimi dziennymi ?

A patrzyłes cos w MCE 09 ? wszystko masz w podpowiedziach

64042356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...