Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś robi 50 tys. Km rocznie. To start /stop utrudnia życie i tyle powiem. A jak ktoś jeździ w niedziele to na pewno w niczym nie przeszkadza.

O i dać temu człowieku wódki

A tak w ogóle zamiast toczyć rozprawę czy ktoś lubi czy nie to by któryś sprawdził ten kod :facepalm:

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Probowalem u siebie wywalic start stopa ale tez nie daje rady. Na poczatku przyjmował kodowanie ale nie zapamietywal. Później po kilku próbach przestał przyjmować i zaczął wywalać błąd Value out od range. Pewnie dużo zależy jakie ECU jest w aucie. Ja mam EDC17cp20 a są jeszcze CP04 i 14. Kodowanie przez security acces tez nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem u siebie wywalic start stopa ale tez nie daje rady. Na poczatku przyjmował kodowanie ale nie zapamietywal. Później po kilku próbach przestał przyjmować i zaczął wywalać błąd Value out od range. Pewnie dużo zależy jakie ECU jest w aucie. Ja mam EDC17cp20 a są jeszcze CP04 i 14. Kodowanie przez security acces tez nie daje rady.

Ja w ogóle nie mogłem tego zapisać, ale na włączonym silniku miałem inny komunikat niż na włączonym zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowalbym kodowania na sterownika silnika na włączonym silniku. Jakie miales komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowalbym kodowania na sterownika silnika na włączonym silniku. Jakie miales komunikaty?

zrobiłem to tylko raz nie wiedziałem że to ryzykowne na włączonym silniku :kwasny: oto komunikat który się pojawił "Conditions not correct or request sequence error"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie to kwestia chipa? Ja go nie mam. Zakodowałem bez problemu i bez security acces.

Ps. Kodowałem tylko w silniku. MCE wogóle nie ruszałem. Przejechałem już ze 200 km -sprawdzone, system nieaktywny!

Edytowane przez pawelde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest ze nie można tego wykodowac pomimo ze jest pole wyboru opcji on off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest ze nie można tego wykodowac pomimo ze jest pole wyboru opcji on off.

a miałeś robionego chipa?

Enable Speed through MMI

[56 - Radio] [Adaptation - 10] -> Channel 02, Set to 1

Does not work if NAV equiped

Ciekawy bajer działa na radiu Concert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale raczej nie wiazalbym tego ze sobą tylko prędzej szukał po modelu sterownika przyczyn. Niech każdy pisze jaki ma model albo numer jak wie. Mój to EDC17cp20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala od razu w sterowniku silnika że nie przyjmuje kodowania dalej już nie kombinowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby pisza ze w tsi można wyłączyć. Widac ze ani jedna grupa silników ani druga nie jest oczywista a do tego dochodzi jeszcze istotny czynnik w postaci kabla którym się modzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i można ale nie mam kodu do security acces 16 i dlatego mi nie przyjmuje kodowania, niestety mój klon nie ma podpowiedzi w sterowniku silnika ( w innych jak najbardziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie czy jest możliwość ustawienia czułości czujnika zmierzchu? Bo zauważyłem, że jak jadę z rana (7:00) w lekko pochmurny dzień, to zapalają mi się normalnie lamy (ledy+mijania), ale wiele razy zdarzyło mi się, że mijam jakieś inne B8 i w niektórych świecą się same ledy podczas gdy u mnie komplet lamp. Tyle o ile wiem, że czułość automatycznych wycieraczek można ustawić (ps. jakby komuś mimo zmian czujnik wycieraczek za słabo reagował, to proponuje w miejscu czujnika szybę dobrze wytrzeć jakiś spirytusem czystym, albo czymś innym wysoko procentowym najlepiej nie kolorowym - sposób sprawdzony i działa doskonale), o tyle nie wiem jak to wygląda z czujnikiem, czy tam asystentem świateł.

PS. Grześ (wrclaguna) będziesz może jakoś przejazdem w Lublinie, gdzieś kiedyś ?

PS2. U mnie start/stop wyłączony i działa (w sensie nie działa start stop ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Grzesiu mówi, masz w opcjach MMI chyba trzy do wyboru: early, medium, late ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Cocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bajer, można sobie wyłączyć, a jak się nam zechce znowu włączyć ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź (hehe mam mmi po polsku :facepalm: i nie obczaiłem tego :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...