Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próbowałem tego właśnie jeszcze kodować. W sumie to chciałbym być pewny czy się to uda czy nie lepiej nie mieszać w sterownikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Albo przyjmie i zapamieta kodowanie albo nie przyjmie. Nie zepsujesz nic, jeśli nie zaczniesz kodować na ślepo. Poza tym przed kodowanie zapisz sobie pierwotne kodowanie i nawet jak coś przypadkiem spieprzysz to wpisujesz stare kodowanie i po temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przyjmie i zapamieta kodowanie albo nie przyjmie. Nie zepsujesz nic, jeśli nie zaczniesz kodować na ślepo. Poza tym przed kodowanie zapisz sobie pierwotne kodowanie i nawet jak coś przypadkiem spieprzysz to wpisujesz stare kodowanie i po temacie :)

Wiem wiem że tak się robi jakiś ratunek w razie W trzeba mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS sam robi logi adaptacji i kodowania, więc zawsze możesz sprawdzić w historii co zmieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie w 2.0TDI caha wczroaj udało się wyłączyć finkcję ss wchodząc w silnik->kodowanie->long coding helper->byte 6 bit 0 odznaczyłem funkcję i auto nie gaśnie, niezależnie czy pasy zapięte czy nie.


Kolego Qoral zrobiłęś po prostu Polskie znaki w tytułąch itd., zrobiłem dokłądnie tak samo u Siebie i tylko tyle się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem cały wątek.. uff.

Nie znalazłem tipa: czy można zmienić czas przerwy w pracy tylnej wycieraczki? Teraz mam ok 5 sek i macha ona dla mnie zdecydowanie za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam b8 od 2 dni i aku do wymiany bo ma 5 % mocy, jaki kupic czy Varte? i ktory to numer sie wpisuje Vcdsem i gdzie to sie robi bo szukam i nie znajduje tego, czy jak nie zakoduje aku to cos sie stanie? chcialem kupuc boscha s4 lub s5, bo słyszałem ze nie kazdy aku da sie zakodowac, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam b8 od 2 dni i aku do wymiany bo ma 5 % mocy, jaki kupic czy Varte? i ktory to numer sie wpisuje Vcdsem i gdzie to sie robi bo szukam i nie znajduje tego, czy jak nie zakoduje aku to cos sie stanie? chcialem kupuc boscha s4 lub s5, bo słyszałem ze nie kazdy aku da sie zakodowac, jak to jest?

tu masz temat o wymianie akumulatora ===>http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246890-zmiana-i-kodowanie-akumulatora/#entry3548904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest możliwość zmiany aby radio, gdy jest wyłączony zapłon, grało cały czas, a nie tylko kilkanaście minut? (nie wiem czy tak każdy ma, ale jak sprzątam auto i zapodam jakąś muzę to samo mi się wyłącza co jakiś czas i muszę klikać na gałkę i ponownie włączać, trochę to denerwuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwośc przestawienia radia do 30 minut spróbuję poszukać jak ja to robiłem :wink:

Znalazłem

Zielone menu - MAIN - ONOFTIMER - wybrać STANDBY DELAY (Min) - ustawic suwakiem, standardowo jest 15 min max mozna ustawić 30min

dncyalba.jpg

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szkoda że nie można ustawić na wieczność, ile chce tyle gra. . .

No ale dobre i 30 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szkoda że nie można ustawić na wieczność, ile chce tyle gra. . .

No ale dobre i 30 minut

No szkoda, ale akumulatora też szkoda :wink: uwierz mi kolego jest wielka różnica w tych 15 minutach :) spokojnie można kawę lub browca wypić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że dobrze że jest dupochron założony max 30min bo nieraz można się zapomnieć i aku zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że dobrze że jest dupochron założony max 30min bo nieraz można się zapomnieć i aku zgon.

Nie można. Jak aku za bardzo osłabnie, to i tak mmi zgaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Hohe...ja u siebie na początku zabawy z MMI taki miszung zrobiłem ze auto mi aku rozładowywało w 24h! Zielone menu potrafi być zdradliwe [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, gdzie w VCDS można odczytać wartość zapchania filtra DPF. mam tą najnowszą wersję, ale nie mogliśmy znaleźć jak tam się ma filtr i który.

aaa, już chyba mam jest to na kanałach 372,373, 374?

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, gdzie w VCDS można odczytać wartość zapchania filtra DPF. mam tą najnowszą wersję, ale nie mogliśmy znaleźć jak tam się ma filtr i który.

aaa, już chyba mam jest to na kanałach 372,373, 374?

prosze nie zasmiecac watka takimi pytaniami :) tylko zadawac je w odpowiednim DZIALE

===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/?p=2199530#entry2199530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lampy led z tyłu mrugają razem z kierunkowskazem, da się się to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lampy led z tyłu mrugają razem z kierunkowskazem, da się się to jakoś wyłączyć?

a co sie stało ? bo tak z niczego sie nie robia takie cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...