Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie próbowałem dziś odblokować zielone menu VCDSEM zgodnie z opisem:

[07 - Head Control]
[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

Następnie Test/Save i Done i ... nic. Nadal komunikat: "There are no further vehicle settings available".

Dodam tylko, że security code wpisywałem, udało mi się dodać wizualizację PDC tył (bo tylko taki mam :>) i stan aku do MMI ... Jakieś pomysły ?

ps. Restart robiłem kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


: "There are no further vehicle settings available".

Nie dokładnie wciskasz guziki, komunikat ten pojawia się przy wciśnięciu klawisza CAR potem SETUP. Musisz wcisnąć oba na raz i przytrzymać kilka sekund, czasami zielone nie łapie, nie wiem dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: "There are no further vehicle settings available".

Nie dokładnie wciskasz guziki, komunikat ten pojawia się przy wciśnięciu klawisza CAR potem SETUP. Musisz wcisnąć oba na raz i przytrzymać kilka sekund, czasami zielone nie łapie, nie wiem dlaczego

No cóż... Sprawdziłem i masz rację :) Po kilku próbach udało mi się odpalić zielone menu. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zadawałem już to pytanie w tym wątku ale mój post zniknął, jak zmienić ilość km z 30 tyś na 15 tyś chodzi mi o wymianę oleju bo dotąd był lany long life a jakoś nie mam przekonania do tej opcji, i jeszcze jedno pytanko szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Czy jest taka opcja aby po zamknięciu auta wszystkie szyby się podmykały, ale żeby nie trzymać guzika przez te parę sekund. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Bartek.

Edytowane przez barti_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem dziś odblokować zielone menu VCDSEM zgodnie z opisem:

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

Następnie Test/Save i Done i ... nic. Nadal komunikat: "There are no further vehicle settings available".

Dodam tylko, że security code wpisywałem, udało mi się dodać wizualizację PDC tył (bo tylko taki mam :>) i stan aku do MMI ... Jakieś pomysły ?

ps. Restart robiłem kilka razy.

Witam,

Zdradzi Kolega jak uruchomił wizualizacje na tył bo podobno tak wyczytałem wizualizacje można uruchomić tylko kiedy sterownik jest 8 kanałowy czyli czujniki są z przodu i z tyłu ja mam też tylko z tyłu wiec jak to możliwe że się da uruchomić w opcji tylko na tył :) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem dziś odblokować zielone menu VCDSEM zgodnie z opisem:

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

Następnie Test/Save i Done i ... nic. Nadal komunikat: "There are no further vehicle settings available".

Dodam tylko, że security code wpisywałem, udało mi się dodać wizualizację PDC tył (bo tylko taki mam :>) i stan aku do MMI ... Jakieś pomysły ?

ps. Restart robiłem kilka razy.

Witam,

Zdradzi Kolega jak uruchomił wizualizacje na tył bo podobno tak wyczytałem wizualizacje można uruchomić tylko kiedy sterownik jest 8 kanałowy czyli czujniki są z przodu i z tyłu ja mam też tylko z tyłu wiec jak to możliwe że się da uruchomić w opcji tylko na tył :) ???

Witam, ja też mam sterownik 4 kanałowy i to teoretycznie bez obsługi wizualizacji :)

Taki:

c5bf5bae27ca087d66f87873c85102f6.jpg

Uaktywniłem za pomocą VCDsa tak jak to opisał w pierwszym poście kolega wrclaguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem dziś odblokować zielone menu VCDSEM zgodnie z opisem:

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

Następnie Test/Save i Done i ... nic. Nadal komunikat: "There are no further vehicle settings available".

Dodam tylko, że security code wpisywałem, udało mi się dodać wizualizację PDC tył (bo tylko taki mam :>) i stan aku do MMI ... Jakieś pomysły ?

ps. Restart robiłem kilka razy.

Witam,

Zdradzi Kolega jak uruchomił wizualizacje na tył bo podobno tak wyczytałem wizualizacje można uruchomić tylko kiedy sterownik jest 8 kanałowy czyli czujniki są z przodu i z tyłu ja mam też tylko z tyłu wiec jak to możliwe że się da uruchomić w opcji tylko na tył :) ???

Witam, ja też mam sterownik 4 kanałowy i to teoretycznie bez obsługi wizualizacji :)

Taki:

c5bf5bae27ca087d66f87873c85102f6.jpg

Uaktywniłem za pomocą VCDsa tak jak to opisał w pierwszym poście kolega wrclaguna.

Dzięki :hi: za info zaraz idę sprawdzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie sterownik 4 kanałowy z literką T i wizualizacja chodzi :)



: "There are no further vehicle settings available".

Nie dokładnie wciskasz guziki, komunikat ten pojawia się przy wciśnięciu klawisza CAR potem SETUP. Musisz wcisnąć oba na raz i przytrzymać kilka sekund, czasami zielone nie łapie, nie wiem dlaczego

No cóż... Sprawdziłem i masz rację :) Po kilku próbach udało mi się odpalić zielone menu. Dzięki za pomoc :)

Ostatnio był u mnie kolega z forum z tym samym problemem i właśnie okazało się że kodowanie jest OK tylko paluchamy źle dusił :wink: więc od razu skojarzyłem.

Cieszę się że mogłem pomóc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też poszło :banan: nawet pokazuje mi na MMI wizualizacje z przodu chociaż tam nie ma czujników :-) błędów nie ma

Mój sterownik to 8K0919475Q

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też poszło :banan: nawet pokazuje mi na MMI wizualizacje z przodu chociaż tam nie ma czujników :-) błędów nie ma

Mój sterownik to 8K0919475Q

:hi:

O czymś takim piszesz ?

IMG_4315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam PDC tylko z tylu i po włączenie wizualizacji na MMI pokazuje mi tak jak wrzucił Simon_75. Go to może oznaczać?

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam PDC tylko z tylu i po włączenie wizualizacji na MMI pokazuje mi tak jak wrzucił Simon_75. Go to może oznaczać?

Że musisz zakładać na przód ;)

Ja tez mam tylko tył (graty na przód juz prawie rok leżą w szafie) a przód i tak w wizualizacji pokazuje. WIdać tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pokazuje tylko, że jest opcja- sygnal nie wraca do sterownika, bo nie ma czujnikow i wiazki. Najważniejsze, że błędu nie wywala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Że musisz zakładać na przód

ja mam podobnie dlatego zaczęło mnie to wkurzać i właśnie wpadł zderzak w kolorze z kompletnym PDC :decayed: założony już przy okazji rozrządu, a w środę uruchamiamy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pokazuje tylko, że jest opcja- sygnal nie wraca do sterownika, bo nie ma czujnikow i wiazki. Najważniejsze, że błędu nie wywala :)

Ale czy to oznacza, ze sterownik jest przystosowany pod pdc przód (w sensie jest 8 kanałowy)?

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg logiki tak :) Sprawdz jaki masz sterownik i porównaj z opisem na początku wątku i będziesz mial odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedys juz tu opisywałem ( gdzieś 3 lata temu) :wink:

W sterownikach 4 kanalowych nie było opcji właczenia wizualizacji ze względu na brak secirity access 16

Dopiero po jakimś czasie ( nie tylko ja) ale i kilka osob na róznych FORACH świata po zdobyciu kodu 71679 mozna było uaktywnić to .

Mankamentem jest brak działania przodu PDC :) ale mamy za to obraz na wyswietlaczu .

Kazdy sterownik to obsługuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i prosze o poradę jak dokonać zmiany kodowania

  • aby wykasować błąd 01312
z góry dziękuję

za pomoc :)


Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet: AKP\8K0-907-063.clb

Kodowanie: 260000158034AFC00081400300001D0D001C070826080501000004000001020100000024000000



2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

01312 - Magistrala danych układu napędowego

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 243

Przebieg: 104452 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2015.01.25

Czas: 12:48:36


01520 - Czujnik rozpoznawania deszczu i światła (G397)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 243

Przebieg: 104452 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2015.01.25

Czas: 12:48:36

Edytowane przez adel-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...