Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy ruszaniu i hamowaniu


tomas2012

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

koła zmienione na letnie 235/45/17....... Cisza w dalszym ciągu , nie wiem co było przyczyną stuków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam ten sam problem na bank do wymiany tuleje gumowo metalowe te które mocują sanki do nadwozia  są ich cztery sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam problem ze stukaniem - niedługo auto trafi na przegląd sanek/wózka.

Przy okazji mam więc pytanie. Ostatnio zabrałem się za wymianę plastikowego nadkola w prawym kole i zauważyłem (moim zdaniem) brak -> zdjęcie. Czego brakuje i czy w ogóle? I jak oceniacie stopień korozji samych sanek/wózka (do przemalowania czy kupić nowe)?

20170506_142903.jpg

Edytowane przez Jakub_sto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 20:04, Jakub_sto napisał:

Witam,

Również mam problem ze stukaniem - niedługo auto trafi na przegląd sanek/wózka.

Przy okazji mam więc pytanie. Ostatnio zabrałem się za wymianę plastikowego nadkola w prawym kole i zauważyłem (moim zdaniem) brak -> zdjęcie. Czego brakuje i czy w ogóle? I jak oceniacie stopień korozji samych sanek/wózka (do przemalowania czy kupić nowe)?

20170506_142903.jpg

jest ok, ale ewidentnie czegoś tam brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te 3 otwory to jest ok, niczego nie brakuje- to są otwory kalibracyjne sanek i jeżeli auto jest proste to powinny być zgrane na przelot jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten problem. Macie może nr tego przedniego odboju tak jakby poduszki silnika avf ?  I numery tych tulei sanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje tylnych sanek to: 

2 x 8E0505145AR

2 x 8E0505145AP 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jeśli stuk jest odczuwalny przy ruszaniu do przodu oraz hamowaniu na skręconych i prostych kołach? może to być przegub wewnętrzny?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat odgrzewam ... Od pewnego czasu też mam dziwny stuk z lewej strony - pod podłogą kierowcy - przy ostrzejszym hamowaniu i ruszeniu.

Sprawdziłem na szarpakach, potem u mechanika ( nawet okazało się że mam dwa górne wahacze z prawej strony do wymiany ). 

Dzisiaj wymieniłem uszkodzone kości, reszta wahaczy sztywna, klocki sprawdzone, poduszka silnika wymieniana w tamtym roku przez poprzedniego właściciela ... mechanik dwa razy sprawdzał na podnośniku, nawet dokręcił te sanki, nie były dostatecznie dokręcone i dalej stukanie się pojawia. 

Pytanie czy w B7 to spawanie sanek też powinno pomóc ?? 

Ps. Po wymianie prawych górnych wahaczy kierownica skręciła w prawo ... czy trzeba robić zbieżność ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A co jeśli mam stuk i przy hamowaniu i przy ruszaniu ale podczas deszczu sa bardzo ciche ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewam temat. Płukanie ustaje gdy jest chłodniej ale gdy są upały to puka jak cholera . Ktoś coś naprawił w tym czasie i jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2012 o 15:59, marcuso86 napisał:

http://img585.imageshack.us/img585/8144/2394275186.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W zaznaczonym miejscu sanki są poskładane z 2 czesci na zakładke. Wystarczy jedno z drugim pospawać (nie na calej długości bo po co, tylko np co 10cm). Po tym zabiegu błoga cisza. Jeśli jestescie na szarpakach i dotknijcie w tym miejscu sanek reką, jeśli poczujecie ze to one strzelają to macie juz problem rozwiązany. Pozdrawiam

Witam cię kolego moglbys podeslac zdjecia bo te ktore sa nie dzialaja a mam dokladnie ten sam problem i chcialbym wiedziec w ktorym miejscu robiles ten spaw. Z góry dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie wskazać lokalizację zgrzewu, który trzeba pospawać? Niestety zdjęcia nie działają.

 

Edit:

W moim przypadku trzeba było pospawać sanki na wysokości zaznaczonego miejsca na zdjęciu.

Zrzut ekranu 2021-09-3 o 21.14.41.png

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam temat bo juz nie mam sił. Przy ruszaniu, wystarczy ze puszcze sprzęgło słychać stukanie. Tak jakby sie cos przesuwało przód-tył. Nie mam pojęcia skąd dochodzi. Na zewnątrz tego nie słychać.  Wymienione całe zawieszenie z przodu. Komplet wachaczy. Amortyzatory, tarcze klocki, dwumas, przeguby wewnętrzne. Z tyłu amory z mocowaniami, tarcze, klocki, zaciski. Dzis wymienilem łączniki stabilizatora z tyłu bo jeden sie rozleciał. Myślałem że to jest to. Na stacji diagnostycznej (którejś z kolei) nic nie widac. Już mnie chcę potargać. W czym szukac przyczyny. Każdy mowi co innego. Jak sprawdzic dokładnie te sanki. Pozdrawiam. 

Edytowane przez ...radek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 21:53, ...radek... napisał:

Witam. Odgrzewam temat bo juz nie mam sił. Przy ruszaniu, wystarczy ze puszcze sprzęgło słychać stukanie. Tak jakby sie cos przesuwało przód-tył. Nie mam pojęcia skąd dochodzi. Na zewnątrz tego nie słychać.  Wymienione całe zawieszenie z przodu. Komplet wachaczy. Amortyzatory, tarcze klocki, dwumas, przeguby wewnętrzne. Z tyłu amory z mocowaniami, tarcze, klocki, zaciski. Dzis wymienilem łączniki stabilizatora z tyłu bo jeden sie rozleciał. Myślałem że to jest to. Na stacji diagnostycznej (którejś z kolei) nic nie widac. Już mnie chcę potargać. W czym szukac przyczyny. Każdy mowi co innego. Jak sprawdzic dokładnie te sanki. Pozdrawiam. 

Kilka odpowiedzi wyżej jest zdjęcie, weź płaski śrubokręt i spróbuj podważyć zgrzew w sankach u mnie w ten sposób pojawiał się identyczny dźwięk jak przy ruszaniu. Nawet nie trzeba było siły w to wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...