Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Od nowego roku Diesel drozeje o 20gr. Rzad tlumaczy podwyzke dostosowaniem cen paliw do unijnych. budzet zarobi na tym ponad 2 mld PLN

Niech srednie i minimalne zarobki dostosuja do unijnych... tego jakos nie widza ze najnizsza krajowa to ok 250euro... ehhhhhh tylko cos podlozyc pod ten sejm. Sk*r*y*syny.... Ale my sie dajemy w du*e ru**ac to mala glowa :) .... Paliwo kosztuje tyle co w tamtym roku albo i wiecej a cena za barylke ropy jest ponad 2x tansza.... Brak mi slow...

Zdunska Wola - Pb95 - 4,49PLN - Statoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u nas miesieczna minimalna placa wynosi 250 euro ;)

a w irlandii 350euro .... tygodniowo ;)

Nie pisalem ile inni zarabiaja bo nie wiedzialem... ehhhh :) Przy takiej placy paliwo mogloby kosztowac i 5PLN... Dziwic sie ze niektorzy nie chca jezdzic do pracy po parenascie km.... jak maja jezdzic jak na 1l beny musza prracowac prawie godzine (najnizsza krajowa netto).

Pamietam jak na poczatku roku tankowalem audi po 3,5PLN.... i taka cena bylaby dla mnie satysfakcjonujaca ale chcemy byc w unii to musimy sie liczyc z unijnymi cenami... Ktos powinien zwrocic uwage na nasze zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie o to chodzi czy w unii byloby lepiej czy nie bo podejrzewam ze na zle nam nie wyszlo to wejscie do UE... bardzo duzo pieniedzy na drogi czy inne dofiansowania ale dlaczego wszystkie ceny podnosza do unijnych a o zarobkach nikt nie pamieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas miesieczna minimalna placa wynosi 250 euro ;)

a w irlandii 350euro .... tygodniowo ;)

nie porownuj w ten sposob ... pomijaca fakt ze nie wiem czy to jest 350E (nie jestem pewien). Koszty zycia sa troszke inne, wiec nie jest to relacja 1-1.

Najprostsze porownanie ktore ja stosuje (oddajace w jakims tam stopniu malym lub wiekszym ) to ceny paliw do zarobkow :naughty: . U Nas w kraju zarabiajac wmiare , powiedzmy 5-6k / miesiecznie netto mozesz sobie pozwolic (http://dobaku.pl/ - srednia cena ON 3.86) na kupienie 1300 - 1550 litrow ropy . W Irlandi zarabiajac na podobnym stanowisku zalozmy 3-4tys E (zarobki nie sa 1-1 ) mozna tej ropy kupic 3100-4200 l (mniej wiecej). Wiec jest to 2, 2.5 x wiecej i tak to sie przedstawia pi razy dzwi .

Wiem ze jest to tylko jeden z czynnikow ale w jakims stopniu pozwala pokazac relacje miedzy kosztami a zarobkami. Irlandia to nie Arabia Saudyjska i ceny paliw sa na poziomie prawie Europejskim (ciut nizej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie o to chodzi czy w unii byloby lepiej czy nie bo podejrzewam ze na zle nam nie wyszlo to wejscie do UE... bardzo duzo pieniedzy na drogi czy inne dofiansowania ale dlaczego wszystkie ceny podnosza do unijnych a o zarobkach nikt nie pamieta.

Płacy nikt nie podnosi?? Obroty idą do góry i firmy zarabiają coraz więcej. Pytanie jakiego ma się prezesa, czy woli zatrzymać nadwyżkę dla siebie, czy wynagrodzić pracowników.

Zobaczcie na pracowników fizycznych, czyli firmy jednoosobowe. Wiesz ile zarabia murarz, elektryk, tynkarz, glazurnik?? Zarobki podchodzą pod 10 tys zł i jeszcze musisz na nich ok 6 miesięcy czekać.

Trochę fikcyjny krysys zatrzymał potężniejsze firmy (nawet bardzo), ale jednoosobowe firmy i małe idą naprawdę szybko do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie o to chodzi czy w unii byloby lepiej czy nie bo podejrzewam ze na zle nam nie wyszlo to wejscie do UE... bardzo duzo pieniedzy na drogi czy inne dofiansowania ale dlaczego wszystkie ceny podnosza do unijnych a o zarobkach nikt nie pamieta.

chcesz wiecej zarabiac - kształć sie ,szkol i walcz o lepsza prace z lepszym wynagrodzeniem. taka jest gospodarka rynkowa - przetrwaja najlepsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie o to chodzi czy w unii byloby lepiej czy nie bo podejrzewam ze na zle nam nie wyszlo to wejscie do UE... bardzo duzo pieniedzy na drogi czy inne dofiansowania ale dlaczego wszystkie ceny podnosza do unijnych a o zarobkach nikt nie pamieta.

chcesz wiecej zarabiac - kształć sie ,szkol i walcz o lepsza prace z lepszym wynagrodzeniem. taka jest gospodarka rynkowa - przetrwaja najlepsi...

Panowie tak podchodzcie do sprawy to za chwile paliwko bedzie kosztowalo ponad 5PLN bo przeciez Was stac. Nie wiem gdzie sie zarabia 5-6tys zl na miesiac bo napewno nie w malych 50tysiecznych miejscowosciach. Ksztalcic sie ksztalce i zarabiam na siebie co nie zmienia faktu ze ceny paliw w stosunku do zarobkow sa wysokie i mowcie sobie co chcecie. Narazie stac mnie na bene i jakby kosztowala 6PLN tez bym lal do baku ale to nie w tym rzecz. Ktos wyzej przeliczyl ile irlandczyk zaleje beny za wyplate a ile polak ktory zarobi 5-6tys zl... Moze w wiekszym miescie tyle zarobi... U mnie ludzie jak maja 1,5tys sa zadowoleni. O to tylko chodzi... ze cemy beny do zarobkow w porownaniu do krajow UE sa smiesznie wysokie. Nic do tego co napisalem nie maja moje zarobki bo na nie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to wlasnie napisalem ... wyzej .

5-6tys porownuje stanowiska o ktorych ja wiem. Masz racje w aglomeracjach do 50tys na tym stanowisku bedzie pewnie o 3-3.5 max. Ale to chyba normalne poniekad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB 98 ultimate z BP 4:45

dobra cena można powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...