Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Szpitale tymczasowe w Ostrołęce i Płocku wybudował Orlen, nie wiem czy gdzieś jeszcze. W Ostrołęce Orlen zabiera się za budowę elektrowni, gdzie rząd nie może tam Orlen pośle. To wybuduje tamto, a to kilka redakcji kupi (Polska Press).

Mało to naród funduje z podatków, to znaleźli sposób, aby rżnąć ludzi, którym niby podatki obieli o 15% ale marże podnieśli o 30% i kto w takim rozrachunku jest na plus....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sobota 11.06.2022 blokujemy stacje paliw Orlen, tam się tylko sra, a nie tankuje :) 
Póki ludzie nie wyjdą to będziemy dalej tankować po 8,9,10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Emejcz napisał:

To chyba nie jest aktualny rozkład. Podaj datę i źródło.

WWW.MURATORPLUS.PL

Ceny paliw znowu idą mocno w górę. Podwyżki na stacjach dotyczą głównie benzyny. Jej ceny są rekordowe i znacząco przegoniły diesla. Od 6 do 12 czerwca 2022 za ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Trzebnicy :kwasny:

IMG_20220609_210524.jpg

  • Wrrr 1
  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling:

AUTOKULT.PL

Akcja "Blokujemy Orlen" nabiera tempa w przeddzień jej rozpoczęcia. Wczoraj podawałem informację o 42 stacjach w 36 miastach, które zostaną zablokowane. Dziś jest ich dużo więcej.
WWW.ONET.PL

Ceny paliw w Polsce osiągają w ostatnich tygodniach rekordowe wartości. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia średnia cena popularnej 95-tki wzrosła o 40 groszy, z 7,55 do 7,95 zł za litr i obecnie nieubłaganie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługiwanie się artykułami onetu jest jak zakrywanie się tvpis. 

 

Wszedłem teraz w ten artykuł o spodziewałem się tych kłamstw, co ma wojna na Ukrainie do inflacji na całym praktycznie świecie? 

Polska i inne kraje eurokołchozu zwiększyły import rosyjskiej ropy a Ty mi tu pieprzysz, że to sprawka wojny na Ukrainie? 

Tak jak covid spowodował 200 tys nadmiarowych zgonów? No faktycznie przecież "nie umierali na ulicach" Jarek Kaczorek 2022...

Myslalem żeś normalny dekiel

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ivanek napisał:

Posługiwanie się artykułami onetu jest jak zakrywanie się tvpis 

Pierwsze zdanie z artykułu: ''Głównym powodem tak drastycznego wzrostu cen, co nie powinno wywołać zaskoczenia, jest wojna w Ukrainie.'' - Teraz wszystko można zwalić na wojnę :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hugo napisał:

Pierwsze zdanie z artykułu: ''Głównym powodem tak drastycznego wzrostu cen, co nie powinno wywołać zaskoczenia, jest wojna w Ukrainie.'' - Teraz wszystko można zwalić na wojnę :wink: 

Tak, złodziejska marża Orlenu ok 35 dolarów/baryłka to też jest wina wojny na Ukrainie. Niektórzy tu łykają jak pelikany kombinerki te gówna... 

Wojna to tylko PRETEKST, idealny pretekst do tego by podwyższać ceny paliw i zachęcać do aut elektrycznych.. Wykończą producentów normami, nas cenami za paliwo, potem przejdziemy na te "cudowne" elektryki, które są bardziej szkodliwe, a prąd w Polsce mamy z węgla xD 

Wolę swojego 1.9 który dobija do pół miliona i ma się dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ivanek napisał:

potem przejdziemy na te "cudowne" elektryki, które są bardziej szkodliwe, a prąd w Polsce mamy z węgla xD 

Złe określenie że przejdziemy na elektryki,może 0,1% społeczeństwa będzie stać na takie auta. Dla nas zostaną rowery i drepcedesy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Złe określenie że przejdziemy na elektryki,może 0,1% społeczeństwa będzie stać na takie auta. Dla nas zostaną rowery i drepcedesy...

A no tak, racja. 

Jak będzie się zbliżał 35 to akurat by sobie kupić jakieś V8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw na stacjach to nie tylko cena surowca i, jak niektórzy piszą, marże. Dochodzi kurs dolara ale również ceny paliw na giełdzie. Mechanizmy giełdowe wywierają olbrzymi wpływ na ceny. Popyt na paliwa rośnie. Dużą ilość gotowych paliw czy komponentów do produkcji paliw koncerny importują, a import kieruje się zasadami giełdowymi w skali globalnej, nie lokalnymi uwarunkowaniami ekonomicznymi w skali jednego kraju. Ceny giełdowe benzyny wzrosły w stosunku do okresu w styczniu - lutym o ponad 70%. Trudno się dziwić, że wzrosła cena dla odbiorcy końcowego. Trzeba sobie również zdawać sprawę z tego, że przed rozpoczęciem działań wojennych na Ukrainie, ponad 40% paliw gotowych, w postaci benzyny, oleju napędowego i LPG pochodziło z rynku zewnętrznego. W większości stanowił to import z Rosji. W tej chwili tego importu nie ma. Popyt trzeba zaspokoić importem z innych kierunków, gdzie paliwa są znacznie droższe. Blokowanie stacji Orlen jest debilizmem i nie ma na ten debilizm żadnego wytłumaczenia. Trzeba kompletnie nie rozumieć działania mechanizmów rynkowych. Tylko kompletny down ekonomiczny, totalny idiota lub jakiś wpływowy rusek mógł wpaść na tak głupi pomysł. Ludzie, którzy chcą zatankować, jeśli nie będą mogli tego zrobić na Orlenie, pojadą na Shell, BP, czy na stację Auchan. Zatankują to samo paliwo co na Orlenie, ponieważ paliwo na tych stacjach również pochodzi z Orlenu. Jedyna różnica to ta, że marża ze sprzedaży trafi do kieszeni Shell, BP,  czy Auchanu, który sponsoruje ruskich:doh:

  • Wrrr 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ivanek napisał:

Tak, złodziejska marża Orlenu ok 35 dolarów/baryłka to też jest wina wojny na Ukrainie. Niektórzy tu łykają jak pelikany kombinerki te gówna... 

Wojna to tylko PRETEKST, idealny pretekst do tego by podwyższać ceny paliw i zachęcać do aut elektrycznych.. Wykończą producentów normami, nas cenami za paliwo, potem przejdziemy na te "cudowne" elektryki, które są bardziej szkodliwe, a prąd w Polsce mamy z węgla xD 

Wolę swojego 1.9 który dobija do pół miliona i ma się dobrze ;)

No tak, koncerny naftowe podwyższają cenę bo chcą tym podwyższyć kwoty sprzedawanych aut elektrycznych i co za tym idzie zmniejszyć ilości tankowanego paliwa.:lol::facepalm:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ivanek napisał:

Posługiwanie się artykułami onetu jest jak zakrywanie się tvpis. 

 

Wszedłem teraz w ten artykuł o spodziewałem się tych kłamstw, co ma wojna na Ukrainie do inflacji na całym praktycznie świecie? 

Polska i inne kraje eurokołchozu zwiększyły import rosyjskiej ropy a Ty mi tu pieprzysz, że to sprawka wojny na Ukrainie? 

Tak jak covid spowodował 200 tys nadmiarowych zgonów? No faktycznie przecież "nie umierali na ulicach" Jarek Kaczorek 2022...

Myslalem żeś normalny dekiel

Zacytowałem jeden z wielu materiałów  , nie bulwersuj się tak.

Po za tym ja nie jestem jego autorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElectricShock

ty myślisz, że te akcje protestacyjne mają na celu zmniejszenie zarobku dla Orlenu ?? Bo jeśli tak to sam jesteś debil, ludzie mają dość więc chcą to jakoś pokazać innym. Zauważ, że w innych krajach ceny paliwa są podobne jak u nas tylko, że w innych krajach nie ma zmniejszonej akcyzy i vatu więc nie mów, że władza z Orlenem nie mają nic wspólnego z aż tak wysokimi cenami na stacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Elhape napisał:

 Zauważ, że w innych krajach ceny paliwa są podobne jak u nas tylko, że w innych krajach nie ma zmniejszonej akcyzy i vatu więc nie mów, że władza z Orlenem nie mają nic wspólnego z aż tak wysokimi cenami na stacjach. 

Nie do końca, w Niemczech zmniejszono podatek za energię aby zbić cenę paliwa poniżej 2 €/l.

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem dla czego ElectricShock i inni narzekają na osoby które protestują na stacjach.

1655153484_g304oe_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOKULT.PL

Ceny benzyny ustabilizowały się na poziomie ok. 8 zł za litr i w tej kwestii nic się nie zmieniło w minionym tygodniu. Drożeje natomiast olej napędowy, który idzie w tym samym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie i czas na LPG.Podnoszą raz PB innym razem ON a jeszcze innym LPG  żeby nie uderzało we wszystkich kierowców jednocześnie co by zamieszek nie było.Cwaniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rabbi napisał:

Przyjdzie i czas na LPG

Oby jak najpóźniej bo dziś np tankowałem po 3,3 zł/litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...