Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pila24 napisał:

Bo tylko głosowe wybieranie jest przechowywane,skasuj tą historię połączeń w telefonie i sprawdź czy wczytuje kontakty.

Ooo na pewno spróbuję, masz jeszcze jakieś sugestie ?    

Np wybieranie głosowe nr byłoby jeszcze spoko gdyby ten konkuter mnie rozumiał w 100% i nie przekręcał liczb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

18 minut temu, Garnus napisał:

Ooo na pewno spróbuję, masz jeszcze jakieś sugestie ?    

Np wybieranie głosowe nr byłoby jeszcze spoko gdyby ten konkuter mnie rozumiał w 100% i nie przekręcał liczb 

Masz tutaj link do poradnika mojego jak się wybiera głosowo,dyktowanie cyferek to masochizm ?‍♂️

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te dwie próby przeprowadzałem to były na xiaomi :grin:     

Najgorsze jest to że wszyscy znajomi maja xiaomi xd, nie ma nawet od kogo pożyczyć samsunga czy czegoś innego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać modulu z początkiem numeru 8P1...(exeo lub a3 8p lift)  te moduły ogarniają w zasadzie wszystkie telefony bez problemów. Można za 200zł wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik przeczytam, spróbuje jeszcze z innymi telefonami a w ostateczności kupie inny moduł. 

Jeszcze taka ciekawostka np gdy wchodzę informacje o sterowniku za pomocą obdeleven to pokazuje mi czy istnieje nowsza wersja oprogramowani i w telefonie nie ma nowszej wersji 

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, okazało się że marka Xiaomi ma problem z synchronizacja książki :thumbdown: podłączyłem telefon marki oppo i normalnie pobrało książkę. Odbiegając od tematu to Xiaomi od pewnego czasu zaczyna mnie zawodzić od strony oprogramowania pomimo dobrych parametrów :hi:

IMG_20220504_214315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teściowa ma np. problem z Xiaomi w Mercedesie z 2009 roku  , ja w Audi miałem problem z Iphonem , Samsungiem S5  i innymi ( ale to na różnych modułach , jednak najnowsze te 8p1 najlepsze ) także to loteria

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzę że xiaomi to chiński badziew, miałem mi9, przesiadłem się na S21fe i nie wrócę do tamtego złomu.

Jednak zarówno na module 8P0...AA jak i w seacie gdzie mam 5P0...H i xiaomi i samsung śmigają bez problemów włącznie z pobraniem kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Garnus napisał:

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, okazało się że marka Xiaomi ma problem z synchronizacja książki :thumbdown: podłączyłem telefon marki oppo i normalnie pobrało książkę. Odbiegając od tematu to Xiaomi od pewnego czasu zaczyna mnie zawodzić od strony oprogramowania pomimo dobrych parametrów :hi:

IMG_20220504_214315.jpg

Oni ostatnio mieszają mega jeżeli o udostępnianie plików chodzi, sprawdź w ustawieniach telefonu, czy czasem nie masz ograniczonego udostępniania kontaktów. U mnie w mi 8 pro nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista spróbuje ale i tak bede się rozglądał za lepszym modułem Bluetooth :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej odgrzeje kotleta,  żeby nie zakładać nowego wątku. 

A więc Temat Wygląda Tak 

 

Odpaliłem Vcds , bo chciałem zmienić język mowy (77)Telefon zmieniłem kodowanie,  kodowanie przyjęta,  w tym momencie,  kom mi się połączył z netem i wysypało,  kabel , udało mi się go postawić,  działa,  łączy się ze wszystkim radio abs silnik , a z telefonem się nie łączy wyskakuje błąd,  że  nie można połączyć ze sterownikiem , próbowałem wszystkiego bezpiecznik 8 cały,  telefon mam w podłokietniku , i nawet nie pali się tam te czerwone światełko   , moduł mam z literka H tak jak by nie było zasilania, ale gdy wyciągam bezpiecznik , i go.wkladam delikatnie iskrzy ,błędy jakie mi pokazuje to 01303 i 01301 pomoże ktoś,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie z innej beczki. Czy któryś z modułów powyżej oznaczenia M, obsługuje polskie znaki w książce telefonicznej na FIS? U mnie zamiast polskich znaków czy też odpowiedników Ś->S jest puste pole zamiast literki i troszkę to irytuje. I czy jest sens zmieniać z oznaczenia M na np. AA lub S? Jest jakaś większa funkcjonalność z poziomu FIS? RNS-E narazie nie mam ale pewnie za nie długo zawita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarkB7 napisał:

To ja zadam pytanie z innej beczki. Czy któryś z modułów powyżej oznaczenia M, obsługuje polskie znaki w książce telefonicznej na FIS? U mnie zamiast polskich znaków czy też odpowiedników Ś->S jest puste pole zamiast literki i troszkę to irytuje. I czy jest sens zmieniać z oznaczenia M na np. AA lub S? Jest jakaś większa funkcjonalność z poziomu FIS? RNS-E narazie nie mam ale pewnie za nie długo zawita :)

Funkcje takie same są w modelach high. Im nowszy model tym szybciej się łączy z telefonem,szybciej pobiera kontakty,nieco lepsza jakość rozmów i lepsza kompatybilność z nowszymi telefonami. Polskich liter nie wyświetla,możesz co najwyżej edytować swoje kontakty w tel by nie było PL liter. Rnse wiele nie zmieni jak masz kierę MF,z niej się najwygodniej obsługuje telefon + do tego obsługa głosowa kontaktów w module. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, daami_lu napisał:

Hej odgrzeje kotleta,  żeby nie zakładać nowego wątku. 

A więc Temat Wygląda Tak 

 

Odpaliłem Vcds , bo chciałem zmienić język mowy (77)Telefon zmieniłem kodowanie,  kodowanie przyjęta,  w tym momencie,  kom mi się połączył z netem i wysypało,  kabel , udało mi się go postawić,  działa,  łączy się ze wszystkim radio abs silnik , a z telefonem się nie łączy wyskakuje błąd,  że  nie można połączyć ze sterownikiem , próbowałem wszystkiego bezpiecznik 8 cały,  telefon mam w podłokietniku , i nawet nie pali się tam te czerwone światełko   , moduł mam z literka H tak jak by nie było zasilania, ale gdy wyciągam bezpiecznik , i go.wkladam delikatnie iskrzy ,błędy jakie mi pokazuje to 01303 i 01301 pomoże ktoś,? 

 Moduły H to takie same dziadostwo jak K. Mogą się wysypać w każdym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Funkcje takie same są w modelach high. Im nowszy model tym szybciej się łączy z telefonem,szybciej pobiera kontakty,nieco lepsza jakość rozmów i lepsza kompatybilność z nowszymi telefonami. Polskich liter nie wyświetla,możesz co najwyżej edytować swoje kontakty w tel by nie było PL liter. Rnse wiele nie zmieni jak masz kierę MF,z niej się najwygodniej obsługuje telefon + do tego obsługa głosowa kontaktów w module. 

Tak mam multi i wszystko działa świetnie na module M oczywiście prócz polskich znaków. W takim razie dzięki za rozwianie wątpliwości czy zmieniać moduł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc myślę że tu będzie dobre miejsce na podzielenie się z moim problemem. Mianowicie, po montażu RNS-E i przekodowaniu za każdym razem jak telefon mi się łączy z autem oraz podczas korzystania z rozmów jest takie cykliczne trzeszczenie? z głośników, sam nie wiem jak to nazwać. Co ciekawe po przekodowaniu radia na chwile problem znika ale wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki i problem wraca. Na poprzednim radiu (Concert II) tego nie było. Tak jak wspomniałem wcześniej mam moduł z końcówką M, nawigacja z końcówką D (testowane na różnych softach). Nie ma znaczenia czy zakoduje radio lub moduł bluetooth z rozszerzoną funkcjonalnością czy podstawową, zawsze po przekodowaniu jest dobrze, a po włączeniu zapłonu znów cykliczne strzały z głośników. Miał ktoś może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DarkB7 napisał(a):

Nie chce zakładać nowego tematu, więc myślę że tu będzie dobre miejsce na podzielenie się z moim problemem. Mianowicie, po montażu RNS-E i przekodowaniu za każdym razem jak telefon mi się łączy z autem oraz podczas korzystania z rozmów jest takie cykliczne trzeszczenie? z głośników, sam nie wiem jak to nazwać. Co ciekawe po przekodowaniu radia na chwile problem znika ale wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki i problem wraca. Na poprzednim radiu (Concert II) tego nie było. Tak jak wspomniałem wcześniej mam moduł z końcówką M, nawigacja z końcówką D (testowane na różnych softach). Nie ma znaczenia czy zakoduje radio lub moduł bluetooth z rozszerzoną funkcjonalnością czy podstawową, zawsze po przekodowaniu jest dobrze, a po włączeniu zapłonu znów cykliczne strzały z głośników. Miał ktoś może podobny problem?

Masz oryginalną instalacje telefoniczną?  Czy dokładałeś? Moduł im starszy tym więcej szumów generuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał(a):

Masz oryginalną instalacje telefoniczną?  Czy dokładałeś? Moduł im starszy tym więcej szumów generuje 

Wszystko co jest związane z modułem bluetooth jest fabryczne. Jedynie przejściówka z ISO na Quadlock jest dołożona. Fakt są bardzo delikatne szumy które były na concert II ale tutaj jest cykliczny głośny strzał z głośników co parę sekund. Po za tym wszystko śmiga jak powinno. Jest możliwość że moduł z literką M nie dogaduje się w pełni z RNS-E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 09:18, DarkB7 napisał(a):

Wszystko co jest związane z modułem bluetooth jest fabryczne. Jedynie przejściówka z ISO na Quadlock jest dołożona. Fakt są bardzo delikatne szumy które były na concert II ale tutaj jest cykliczny głośny strzał z głośników co parę sekund. Po za tym wszystko śmiga jak powinno. Jest możliwość że moduł z literką M nie dogaduje się w pełni z RNS-E?

Każdy moduł dogada się z rnse,ale im nowszy tym sprawniej to idzie i z mniejszą ilością zakłóceń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przelotkę ISO-QuadLock i pin 1 w wtyczce IV od funkcji tel. mute u mnie w instalacji nie istnieje... Dziwne bo w pinoucie concert II też powinien być. Muszę ciągnąć przewód od modułu czy mogę go gdzieś indziej jeszcze znaleźć? I czy brak tel. mute mógł powodować te trzaski? 

 

Edit.

Teraz już wiem, że jest to raczej nie używane, a można to wykorzystać do wycieszenia radia na wbitym wstecznym. Natomiast zrodziło się kolejne pytanie. Według udostępnionego pinoutu od 2006 roku modelowego (czyli mojego auta) + i - mikrofonu idą bezpośrednio do RNS-E. Czyli jak wnioskuję w moim przypadku muszę poprowadzić + i - mikrofonu z modułu do radia? 

Edytowane przez DarkB7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...