Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeglądałem mniej więcej temat, ale jest tyle stron, że idzie się pogubić, a mam jedno pytanie. Planuję dołożyć moduł BT pod fotel pasażera - mam już wszystko w domu, tylko zastanawia mnie ile mniej więcej metrów wiązki przewodów będzie mi potrzebne? Moduł kupiłem już z 1,5m wiązką (licząc od skrzynki). Według Was wystarczy czy może być za mało?

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, cytując kolegę kokonekus "jest tyle stron, że idzie się pogubić" również mam pytanie :D

Czy do tego radyjka można podłączyć smartfona przez blutooth ?
fp5v7p.jpg

do tego wielofunkcyjna kierownica

29gg5yx.jpg

Próbowałem już kilka razy ale najwidoczniej robię coś źle :P
Proszę o pomoc, dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można. To przecież BNS. Może zły pin wpisujesz? W ustawieniach BNS znajdziesz obecny PIN.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można. To przecież BNS. Może zły pin wpisujesz? W ustawieniach BNS znajdziesz obecny PIN.

Jak dostać się do ustawień BNS?

Tam masz klinie w innym miejscu moze dlatego nie dziala

Nie do końca rozumiem o co chodzi :(

Sorry za może i banalne pytania, ale trochę zielony w temacie jestem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zalezy jaką masz wiązkę, jeśli taką pod rns-e to przyjrzyj się jak idzie k-line diagnoza, łączy Ci się vcds z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dostać się do ustawień BNS?

Chyba musisz poszukać po wciśnięciu TEL. Strzelam z pamięci, bo nie mam BNS, tylko u kolegi się łączyliśmy z tym radiem na pewno i widziałem, że widział PIN. Zapytam inaczej - znajdujesz urządzenie BT i łączysz się z nim w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem rozwiązanie. Grzebałem chyba od 2h w internecie i znalazłem wzmiankę o tym, że bluetooth z Audi dla nowych urządzeń jest aktywny tylko przez 30s po włączeniu zapłonu, później widzą go tylko sparowane urządzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale poszedłem sprawdzić i .. zadziałało :wink:

Dodam, że wcześniej próbowałem się łączyć zazwyczaj czekając na kogoś przy włączonym samochodzie - dlatego może się nie łączyło.

Najpierw próbowałem z kodem "0000" ale nie poszło, zaskoczyło przy "1234".

Korzystając z okazji zapytam od razu jak pobrać kontakty, przerabiał ktoś temat?

A no i dzięki wszystkim za odpowiedzi, rozwiązanie na szczęście okazało się bardzo mało problematyczne :hi:

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, na ile czeka na nowe urzadzenie jest do ustawienia w adaptacjach, moze nawet czekac caly czas. Standardowo chyba wlasnie jest 30sek albo 5 minut. Kontakty powinny sie zaladowac automatycznie po paru minutach jesli zakodowales modul na High.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyruszam w większą trasę to się pobawię po drodze i spróbuję to ogarnąć.
Jak sprawdzić jaki moduł mam zakodowany? Ja nic nie zmieniałem więc możliwe, że jest jakiś standardowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak sprawdzić jaki moduł mam zakodowany? Ja nic nie zmieniałem więc możliwe, że jest jakiś standardowy

Jeśli odczyta Ci Twoją książkę telefoniczną to HIGH, ale najlepiej jakbyś VAG podpiął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy z radiem Navigation Plus, tj chyba RNS-D blutek działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie muszę kupić?

Oryginalnie miałem zestaw pod telefon przy tunelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł, antene i kabel.mikrofon juz masz w lampce

Jeszcze piankę do puszki jesli chcesz go pod fotel dać, skrzynkę już masz po starym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jaki moduł mam zakodowany? Ja nic nie zmieniałem więc możliwe, że jest jakiś standardowy

Jeśli odczyta Ci Twoją książkę telefoniczną to HIGH, ale najlepiej jakbyś VAG podpiął.

Dla kolejnych użytkowników którzy odgrzebią ten temat:

Książkę telefoniczną wczytało mi dopiero po 2h jazdy, natomiast nazwy do numerów po łącznie ..5h jazdy. Dopiero po tym czasie jak ktoś dzwonił to zamiast numeru pokazywała się nazwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...