Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dorobiłem się bluetootha i próba załadowania skończyła się porażką. Mam moduł H oraz rsn-e high, kierownica i fis działają, ale nie ma kontaktów w rsn-e. Podczas kodowania nie chce program przyjąć odpowiednich wartości. Pokazuje vcsd, że chce 5 znaków. Wpisane obecnie jest 7. Próba zmiany czegokolwiek kończy się błędem, że powinno być 5 znaków, ktoś miał coś podobnego? jest możliwość rozwiązania?

Co masz na RNS-E? Że telefon nie zainstalowany?

W czym Ci podaje że ma być 5 cyfr w kodowaniu, w BT? Tam jest dwa zera na początku i potem pięć cyfr czyli razem jest siedem. Daj screena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Telefon jest zainstalowany i Działa mogę dzwonić odbierać, wybierać kontakty. Ale nie pobiera kontaktów rsn-e. Jest 7 znaków 0019111 o ile pamiętam, gdy wpisuje 0019711 to nie chce przyjąć. Żadnej innej konfiguracji tez nie. Mam spróbować wpisać bez Zer? Screena nie dam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest zainstalowany i Działa mogę dzwonić odbierać, wybierać kontakty. Ale nie pobiera kontaktów rsn-e. Jest 7 znaków 0019111 o ile pamiętam, gdy wpisuje 0019711 to nie chce przyjąć. Żadnej innej konfiguracji tez nie. Mam spróbować wpisać bez Zer? Screena nie dam rady

Bez zer nie przyjmie, choć jak chcesz spróbuj. Screen by coś pomógł, może rozłącza się sterownik.

Ale wybierasz kontakty z RNS-E? Bo pytałem co pisze na RNS-E jak wciśniesz tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jet chyba taki kod jak podałem wyżej. Na rns jet ze telefon nie zainstalowany. Fis ściągnął kontakty. W nd spróbujemy innym vagiem,ale dziwne, bo takie cyrki zrobił ori vcds.

Sent from my iPhone using Tapatalk

I tu problem z rns jest nie z BT, wiec zły wątek :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zły wątek.
Wiadomo koduje się wg. posiadanego sprzętu, ale jeśli ma być telefon na RNS-E i jest to moduł high (a jest), to musi być 7 w kodowaniu RNS-E. Oczywiście w BT też musi być zakodowane na funkcje komfortowe :wink:

0xxx?xx: Telephone/telematics
1 - no telephone (supply voltage for microphone actively)
2 - Mobile phone preparation (Temic - Speisesp. Microphone inactively)
3 - Mobile phone preparation (Cullmann - Speisesp. Microphone inactively)
4 - Mobile phone preparation (Nokia - Speisesp. Microphone inactively)
5 - Telematics Europe (supply voltage microphone inactively)
6 - Telematics US (supply voltage microphone inactively)
7 - Base plate diagnostic capable with comfort control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne polecenia w języku angielskim:

Dial number - wykręć numer. Podajemy "na piechotę" numer do wybrania wymawiając po trzy cyfry. Na koniec polecenie "dial" powoduje że moduł nawiązuje połączenie z podanym numerem.

Redial - wybierz ponownie poprzedni numer

Select name - wybierz pozycję z książki telefonicznej. W tym przypadku nie używamy jednak książki wbudowanej w nasz telefon. Do tego celu służy oddzielna książka do której nazwy pozycji oraz numery definiujemy głosowo.

Store/Delete name - zapisz/wykasuj pozycję w głosowej książce telefonicznej. Właśnie przez to polecenie definiujemy pozycje głosowe do późniejszego użycia.

Play/Delete phonebook - odtwórz/wykasuj książkę telefoniczną. Możemy sprawdzić jakie pozycje mamy zdefiniowane.

Pany jak zakończyć procedure wpisywania nazwy i nr do głosowej ksiązki telefonicznej. Podaję komendę Store name, potem nazwę , nr telefonu i potem coś babka gada ale nie zapisuję kontaktu.

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz przycisk na kierownicy i po sygnale mówisz:" dial numer", BT prosi o podanie numeru i podajesz numer po trzy cyfry a BT je powtarza. Potem podajesz komendę: "store name" a BT prosi o podanie nazwy kontaktu, podajesz nazwę a BT ją powtarza i prosi o ponowne jej powtórzenie, powtarzasz nazwę a BT mówi, że nazwa została zapamiętana. To wszystko.

Ja tak wprowadzałem i jest OK, kontakty głosowe działają normalnie.

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam audi s4 b6 z 2004 z navi rns-e, chcę dołożyć moduł bluetooth, jaki moduł polecacie? 8P0862335

tzn z jaką literką, czy najlepiej kupić z literką S? Czy się różnią te moduły od siebie?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę modułów z opisem funkcjonalności masz na początku wątku pod spoilerem.

Ja mam moduł H i nowe smarty banglają z nim, ale im nowszy tym pewniej.

BTW masz uchwyt na telefon na tunelu? Auto z 2004, więc jeśli tak to możesz mieć łatwiej - nie dokładanie tylko wymiana samego modułu (P&P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z końcówką H i z Fisem Android 4.4.4 chodzi idealnie. Z wyjątkiem oczywiście braku możliwości zakodowania RSN-E :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fabrycznego telefonu, widziałem listę w piereszym poście, dlatego się zastanawiam nad kupnem modułu z literką S, bo ten chyba jest najnowszy, tylko zastanawiam się w czym jest lepszy od np literki H :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, ze H działa z 4.4.4 to moduł S może być lepszy w jakości dźwięku :wink:

Jestem z mojego H bardzo zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim modułem. Możliwe, że się skończył?

Do tej pory działał bez problemu, ale ostatnio po nawiązaniu połączenia ponawia je co 2 minuty (co 2 minuty jest dźwięk ponownego połączenia). Jeśli rozmawiam, to się nie rozłącza... Niestety, nie wiem na daną chwilę, czy z innym telefonem współpracuje bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim modułem. Możliwe, że się skończył?

Do tej pory działał bez problemu, ale ostatnio po nawiązaniu połączenia ponawia je co 2 minuty (co 2 minuty jest dźwięk ponownego połączenia). Jeśli rozmawiam, to się nie rozłącza... Niestety, nie wiem na daną chwilę, czy z innym telefonem współpracuje bez zarzutu...

A jaki masz telefon w tej chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S+. Android 2.3.6

Sprawdziłem na iPhone 4 i niby nie rozłączyło, ale po pracy na moim Samsungu BT zawiesił mi radio i cały czas miałem na Concercie napis PHONE. Pomogło dopiero wyciągnięcie bezpiecznika telefonu. Moduł się kończy?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S+. Android 2.3.6

Sprawdziłem na iPhone 4 i niby nie rozłączyło, ale po pracy na moim Samsungu BT zawiesił mi radio i cały czas miałem na Concercie napis PHONE. Pomogło dopiero wyciągnięcie bezpiecznika telefonu. Moduł się kończy?

Ja miałem galaxy s3 i tez tak się działo. Teraz mam s4 i jest oki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro sprawdzę po ponownym włączeniu tel :) Mój moduł, a mam z końcówką A, nie radzi sobie z SGS 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie proszę jak zakodować moduł Bluetooth pod RNS-E.

Czy przy kierownicy MF w B7 i RNS-E (język angielski) kodowanie Bluetooth powinno wyglądać tak 0011802. Zastanawia mnie zwłaszcza przedostatnia cyfra czy tam przy RNS-E ma być 0 czy mogę wybrać normalnie język czyli wpisać 2?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...