Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zainstalowałem w swojej S4 B6 moduł bluetooth z literką H według przepisu z tego tematu i zasadniczo wszystko poszło ok. Jest książka tel., odbieram tel,dzwonię, fis i przyciski na kierownicy (bez mulifunkcji) działają, więc jakby wszystko pięknie.

Jest jednak problem który praktycznie uniemożliwia użytkowanie całej instalacji :( Głos rozmówcy w głośnikach jest zbyt cichy, aby móc skutecznie prowadzić rozmowę w czasie jazdy.

Przekopując temat widziałem, ze tego typu problemy były już zgłaszane, ale nie znalazłem rozwiązania.

RNS-E High, kodowanie 0301712

Moduł 8P0862335H, kodowanie 0010802

Zarówno RNS-E jak i telefon (Galaxy Note 3) mają nastawioną max głośność

Od razu dodam, że w module, na kanale 128 mam ustawione +6dB, ale co dziwniejsze, gdy dam tam inną wartość np 133 czyli -6dB, to nie ma to najmniejszego wpływu na głośność rozmówcy.

Może jakaś mądra głowa coś pomoże ?

Pozdr.

Edytowane przez Labdoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

głośność możesz regulować w telefonie podczas rozmowy. Sprawdź czy nie masz ustawionej zbyt cicho głośności w trybie bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zmieniać głośności tak jak głosu nawigacji? Tzn pokrętłem głośności?

U mnie pokrętłem na Concert II głośności nie można zmienić w trakcie rozmowny, ale za to da się operować głośnością przyciskami od MF ma airbagu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam co prawda MF, ale bez problemu pokrętłem zmieniam głośność podczas połączenia. Jak będę miał MF, to pokrętło Concerta juź nie będzie miało tej opcji!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam co prawda MF, ale bez problemu pokrętłem zmieniam głośność podczas połączenia. Jak będę miał MF, to pokrętło Concerta juź nie będzie miało tej opcji!?

Jakie masz kodowanie Radia i BT? U mnie nie ma opcji regulacji pokrętłem od Concerta. Concert z B6 czy jakiś nowszy?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert z B7, ale na poprzednim też to działało, a miałem z A3.

Kodowanie radia mogę sprawdzić, ale BT nie dam rady, bo mój VAG nie łączy się u mnie z BT :( Poszukam VCDS i sprawdzę.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośność możesz regulować w telefonie podczas rozmowy. Sprawdź czy nie masz ustawionej zbyt cicho głośności w trybie bt.

Na to wpadłem ;) jest max

A nie można zmieniać głośności tak jak głosu nawigacji? Tzn pokrętłem głośności?

Można, ale jest na max

Przeparuj z innym telefonem a potem sprawdz wiazke a jak nie to modul, ale obstawial bym wiazke.

Testowane z 3-ma telefonami na Androidzie - zawsze to samo.

Myślałem że moduł walnięty, więc jest już drugi - to samo.

Wiązkę sprawdzę, ale jeśli bym coś pokręcił to czy wszystko by działało tak jak teraz ? Jak pisałem telefon łączy się bez problemu, mam książkę + wybieranie z RNSa i z kierownicy, wszystko wyświetla ok w tym się na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to wiazka, mialem kiedys podobnie z jednym klientem tak, i po zmianie wiazki dopiero pomoglo, testowal chyba 3 rozne H moduly w swojej a3 i mial ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zainstalowałem w swojej S4 B6 moduł bluetooth z literką H według przepisu z tego tematu i zasadniczo wszystko poszło ok. Jest książka tel., odbieram tel,dzwonię, fis i przyciski na kierownicy (bez mulifunkcji) działają, więc jakby wszystko pięknie.

Jest jednak problem który praktycznie uniemożliwia użytkowanie całej instalacji :( Głos rozmówcy w głośnikach jest zbyt cichy, aby móc skutecznie prowadzić rozmowę w czasie jazdy.

Przekopując temat widziałem, ze tego typu problemy były już zgłaszane, ale nie znalazłem rozwiązania.

RNS-E High, kodowanie 0301712

Moduł 8P0862335H, kodowanie 0010802

Zarówno RNS-E jak i telefon (Galaxy Note 3) mają nastawioną max głośność

Od razu dodam, że w module, na kanale 128 mam ustawione +6dB, ale co dziwniejsze, gdy dam tam inną wartość np 133 czyli -6dB, to nie ma to najmniejszego wpływu na głośność rozmówcy.

Może jakaś mądra głowa coś pomoże ?

Pozdr.

Wina wiązki na 100%, tak jak piszę kolega turbobastard

u mnie wyglądało to tak że z rns-e do wiązki z auta założyłem(jak większość z nas) przejściówka w którą wlutowałem bt.Dwa dni walki z tym dni,dwa auta rozebrane :facepalm: i w końcu wizyta u fachowca i problem tkwił w ebanej przejściówce bo prąd się tracił na niej :kwasny:

iso2audi_66693.jpg

książka jest widoczna,kontakty na fisie są widoczne,wszystko poprawnie działa poza głosem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie pamiętam z kąt brałem,ale nikomu tych przejściówek nie polecam bo koszt tego ujstwa + adapter anteny do radia+kabek bt wyszedł mnie 210zeta a następnie dałem 2stówy za naprawdę profi zrobioną instalacji bez tego ujstwa

U tego gościa robiłem http://allegro.pl/show_user.php?uid=12833046 zresztą kilka aut ze Śląska już robił, a robi naprawdę mega robotę :thumbup1:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy robiąc samemu wiązkę do połączenia BT z Concertem II należy te dwa przewody CAN skręcać ze sobą, jak w innych wiązkach CAN, czy nie trzeba, bo np. w wiązkach z NaviServis nie są skręcane-to wiem!? Jak ma być?!

Tak muszą być skręcone

OK. Dzięki za potwierdzenie.

Wyłapałem z tego rooooooozległego bardzo tematu chyba sedno dla podłączeń (konkretnie zrobienia samemu wiązki) pomiędzy BT i RNS-E oraz BT i Concert II. Jeśli jest jakiś błąd, to dajcie znać poprawię. W skrócie połączenia wyglądają tak:

xmgtqrmz.jpg

Jeśli jest to prawidłowa rozpiska, to może warto by ją dorzucić do pierwszego posta, aby nie szukać takich rozpisek poprzez ponad 100 stron?! Decyzja malika!

Poprawione i uzupełnione w pierwszym poscie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu jakbyście czytali zaledwie dwie Czy trzy strony w tył , gdzie cytowanałem post chyba Domina. Ale pierwsza strona się oczywiście przyda

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam spostrzeżenie co do połączeń BT z Concertem, a mianowicie:

na foto1, w kostce IV pin 3 na rozpisce ma "+" a pin 4 "-" a na wlepie na radiu (foto2) jest odwrotnie (można wzrokowo porównać). To jak jest prawidłowo !?

1-http://s7338.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=KlRP6NMX9KFB0mwBvR1cHGuPUnA59diz3_MpDtSoCfgu3Q0KPm0wjDbtBLCkSf8sSPmLR92PIfp11wxhhXTYPltWMyJyvoQVBA1m3bWL4c0&pv=2

2-http://s7007.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=Lh5kRLivaO1z6rTR84tOAfv4YbIoU9ERU3wzAMmSfoquR5vGAgTDOMAdf6fn0FJL110eaDbhKY03aA5x6iERGo4wpT8_UnVkY5x3BzfxNTI&pv=2

Czy oprócz tych 8-miu przewodów z BT do Concerta dodaje się może jakieś inne przewody, bo po podłączeniu wszystkiego u siebie zgodnie z tym co na forum, to nie mam prawie nic:

- nie ściąga się książka telefoniczna,

- przyciski funkcyjne na MK praktycznie nie działają (na FIS-ie - no function),

- działa głośność i przewijanie stacji radia (rolka lewa i prawa),

- przyciskając sterowanie głosem odzywa się Helga i podaje swoje komendy- a gdy podaję do mikrofonu komendę, np.: "phone book" mówi, że książka tel. jest "empty".

Po przekręceniu stacyjki słychać dźwięk parowania telefonu z BT, czyli się łączy.

Przycisk Mode nie działa w ogóle. (na FIS-ie :"no funktion")

Zauważyłem jednak, że przyciskając lewą rolkę mogę odebrać i zakończyć "tylko" przychodzącą rozmowę tel.

Połączenia (wiązkę) sprawdzałem zgodnie z rozpiską dwa razy, są OK.

Mam dokładaną wcześniej kierownicę multifunkcyjną 4-ramienną, dołożony BT z końcówką N, oryginalny mikrofon, radio Concert II, telefon iPhone 4S, wiązkę kupiłem gotową, do lutowania w Naviku.

A takie mam obecnie kodowania - telefonu(77): 0001622, radia(56):0001444, kierownicy(16):04142.

MOŻE w tych kodach coś nawaliłem, może jakiś reset, nie mam już pomysłów?!

Ktoś coś poradzi !? PILNE !!!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...