Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest calkiem stonowany ten dzwiek, do zniesienia. Testowalem ostatnio te najnowsze 8P1...A i tam juz jest inny dzwiek taki cichy bardziej do wytrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, taka wpadka z dźwiękiem trochę obciach. Ale i tak bluetooth dobra sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki model bt mam kupic do rns-e? jak to wyglada obojetnie ktory tylko komplet czy mosze sprawdzic dokladnie model radia (gdzie mam to napisane)i pod nie kopowac konkretny model bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki model bt mam kupic do rns-e? jak to wyglada obojetnie ktory tylko komplet czy mosze sprawdzic dokladnie model radia (gdzie mam to napisane)i pod nie kopowac konkretny model bt?

Każdy moduł będzie chodził z każdym RNS-E tylko zależy czy będzie w wersji podstawowej czy w pełni funkcjonalny. W spoilerze masz wykazy modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie ktory, zalezy czy chcesz high czy low

bardziej mi chodzi o pelne funkcje i zeby chodzil z jakas nokia lub samsungiem moze htc

jaki mam szukan numer dokladnie bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oprocz tego bez literki i D oraz E reszta jest z pelnymi funkcjami, jak juz kolega wczesniej napisal jest to opisane w pierwszym poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oprocz tego bez literki i D oraz E reszta jest z pelnymi funkcjami, jak juz kolega wczesniej napisal jest to opisane w pierwszym poscie

Teraz jeszcze raz patrzalem i wkoncu znalazlem.Dziekuje za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moduł BT znajduje się pod siedzeniem pasażera czy w innym miejscu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa wygląda tak. Dzisiaj dostałem moduł Q z wiązką i wtyczka. Wtyczka jest dość mocno okablowana i szczerze mówiąc nie wiem jakie piny będą mi potrzebne a jakie nie.

Fabrycznie miałem zestaw HF i najprawdopodobniej pod siedzeniem pasażera ma pewnie jakiś zwykły moduł. Z wyczytanych informacji wiem, że muszę poprowadzić od RNSe cany H i L, oraz K-line, czyli 3 przewody.....opis pinów mam w spojlerku. Ale co z resztą pinów? Zakładam, że wtyczka z instalacji po starym module będzie mi przydatna?

Czy może wyciagam z niej piny i przekładam do wtyczki z modułu Q?

Wszystkie info przydatne.... :wink:


Wg schematu i rozpiski używam tylko pinów z BT:

1,2,8,9,11,12,15,16,17,18......to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5e3ec88ec03102e3m.jpg

podłącz wg tej rozpiski, ja to uciąłem wtyczkę cullman i przylutowałem kable do wtyczki bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ja mam wprawdzie RNSe, ale akurat wiem pod jakim pinem są potrzebne kable :wink: Ale najważniejsze, że mam opis pinów od HF.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ja mam wprawdzie RNSe, ale akurat wiem pod jakim pinem są potrzebne kable :wink: Ale najważniejsze, że mam opis pinów od HF.... :hi:

Ja też mam RNS-E i tak podłączałem. Dawno temu podłączałem ale na moim rysunku mam napisane że pin 12 CAN L to czerwony razem, pin 7 CAN H to czarny,

pin 3 K BUS to czerwony osobno. Nie wiem po co tak opisałem ale morze coś ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże. czekam na trochę wolnego i postaram się przynajmniej spróbować coś ogarnąć. Mam dwie opcję. jedna, to taka, żeby nie używać ori instalacji, tylko zrobić nową wiązke, a BT schować gdzieś w okolicach schowka. A druga opcja, to właśnie wykorzystanie istniejącej instalacji i miejsca. Musze tylko pociągnąć trzy przewody z instalacji radia - tak jak Ty masz opisane, z tym że u mnie biorę pod uwagę inne piny i kości( D i C )

No i zostanie kodowanie, tu pewnie będzie najwięcej zabawy..... :wink:

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, myślę, że jakoś to pójdzie. Tylko na spokojnie. Póki co brak czasu, a i pogoda do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnośnie kodowania samego modułu bluetooth, posiadam RNS-LOW czy tam BNS 5.0 jak kto woli :hi: i nie wiem jaką cyferkę dać w tej pozycji. Myślę, że 7 będzie OK. Nie jestem pewien bo w kodach nie ma nic o rns-low, ani bns 5.0 tylko jest wpisane rns-e.

kierownicy multi jeszcze nie mam

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE
1
- diagnostyka przez CAN
2 - kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN
3 - RNS-E, diagnostyka przez CAN
4 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN
5 - diagnostyka przez K-line
6 - kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line
7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line
8 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line

Edytowane przez Tweak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...