Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana poduszki skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Proszę o pomoc przy wymianie poduszki skrzyni biegów. Jakie narzędzia będą mi potrzebne? Czy wystarczy jedna osoba? Czy może ktoś opisać krok po kroku jak to zrobić? Trzeba luzować poduszki silnika? Chce wymienić samą poduszkę bez wspornika, na kanale.

Pozdrawiam :)

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

witam

czy operacja się udała??

też muszę ją wymienić, są jakieś problemy przy wymianie,co trza robić po kolei??

pozdro

Opublikowano
Witam!

Proszę o pomoc przy wymianie poduszki skrzyni biegów. Jakie narzędzia będą mi potrzebne? Czy wystarczy jedna osoba? Czy może ktoś opisać krok po kroku jak to zrobić? Trzeba luzować poduszki silnika? Chce wymienić samą poduszkę bez wspornika, na kanale.

Pozdrawiam :)

witam

czy operacja się udała??

też muszę ją wymienić, są jakieś problemy przy wymianie,co trza robić po kolei??

pozdro

Trzeba poluzować śruby od ramy pomocniczej do odkręcenia masz trzy śruby od poduszki i unieść najlepiej lewarkiem skrzynie biegów zajęcie na 30 min:wink:

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam, mam pytanie, czy wymieniać samą poduszkę czy kupić razem z łapami? dużo więcej jest roboty by samą poduszkę wymienić do starej łapy?

Opublikowano

Ja wymieniałem sama poduszkę Lema. Nie ma potrzeby kupna z całej lapą. Wymiana na prawdę prosta.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mlodziak22

Opublikowano

Potwierdzam co napisał Damian.

Prosta robota na pół godzinki :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Potwierdzam co napisał Damian.

Prosta robota na pół godzinki :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

dzięki jeszcze tylko 500km do chaty i wymieniamy, czujnik temperatury, poduszkę i to chyba na tyle by było,

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

panowie co to za klucz i jaki rozmiar na środku poduszki? przymierzam się do wymiany ale niestety nie posiadam takiego klucza

  • 1 rok później...
Opublikowano
Dnia 29.09.2015 o 21:36, Hezen napisał:

Potwierdzam co napisał Damian.

Prosta robota na pół godzinki :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Jak wyjąć? Nie Chce wyjść środkowa śruba trzyma mam auto na podnosniku 

Odkrecielm wszystkie śruby środkowa się obraca ale nie chce wyjść poducha 

Edytowane przez ŁukaszPłock

Opublikowano

Witam,

a pamiętacie może jaki rozmiar torxu tej srodkowej sruby od poduszki?

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Jak wyjąć? Nie Chce wyjść środkowa śruba trzyma mam auto na podnosniku 
Odkrecielm wszystkie śruby środkowa się obraca ale nie chce wyjść poducha 
Środkowa się obraca bo z drugiej strony (między łapą a skrzynią) ma nakretkę. Ja poradziłem sobie w taki sposób że najpierw odkręciłem dwie od poduszki, potem łapę od skrzyni (4 śruby), uniosłem skrzynię, odchyliłem łapę do tyłu i miałem już dostęp do tej nakrętki.

Tapatalknięte z Tapatalka

  • 1 rok później...
Opublikowano

Jakim NM  dokrecac lepe i sruby skrzyni ?

 

Mam odpowiedz  sruby 13 25nm srodkowa 70nm

Edytowane przez Ditomee

  • 2 lata później...
Opublikowano

Jakiś patent, gdy środkowa śruba jest tak zapieczona że ruszyła się tylko kilka mm ? Rozwiercenie bądź ścięcie kiepsko widzę, ewentualnie coś dospawać żeby ją całkowicie odkręcić/zerwać - bo torx takiej siły nie przeniesie... cała łapa z poduszką raczej nie wyjdzie, quattro ale raczej odkręcenie wału też dużo nie da, flansza skrzyni dojdzie do podłogi, a opuszczenie sanek skrzyni wiąże się z odkręceniem sanek silnka/zawieszenia a tu też może być problem...

Ok, ze względu na gumę musi być uderzenie udarem - tylko pneumat

Edytowane przez szymonnn

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Ok wszystko wiem ale czy samemu da radę to zrobić z kanału czy może lepiej kogoś poprosić o pomoc ? (V6 2.5)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.