Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System mocowania ISOFIX


kolunio1

Rekomendowane odpowiedzi

A trzeba fotel dzielić na dwie części? Bo wydaje mi się że wystarczy go tylko wyjąc z auta i odczepić jakąś zaślepkę, żeby ujrzeć punkty montażowe?
Trzeba. Bez tego nie ma opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Tue Feb 07 2017 o 08:51, KamusV6 napisał:

Tak przy okazji, jako że mam skórę, a podstawa fotelika jest z twardego plastiku, to czy używacie jakichś "podkładek"/pokrowców pod fotelik?

Do siebie nabyłem coś takiego, mata sporej grubosci, świetnie wykonana, a i z isofixem nie będzie problemu gdyż uchwyty są nadal dobrze widoczne. Polecam.

IMG_20171027_150204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie do ozdoby..:) Mata ochronna więc ma chronić m.in. skórę foteli przed odkształceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6808530344 

Kupiłem w komplecie z organizerem ale można tez nabyć osobno.  

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, ze zabezpieczenie kanapy i fotela, które przez najbliższe parę lat będę wyjątkowo narażone na uszkodzenia jest bez sensu to co mogę dodać...? Zawsze możesz to olać albo rozścielic np. koc ;)

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja nic nie rozścielam i od roku zero śladów i jakichkolwiek uszkodzeń. Walory estetyczne też się dla mnie liczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tylko pozazdrościć i mieć nadzieję , że nic się nie zmieni gdy dziecko podrośnie i będzie ważyć 18 kg co z wagą fotelika i bazy da wagę bliską 30 kg nacisku na tak małej powierzchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak dobrze rozumiem do montażu isofixa demontujemy tylną kanapę w całości.

I trzeba zobaczyć czy są już otwory pod isofix, posiada ktos zdjęcie jak one powinny wyglądać ?

W którym miejscu trzeba je nawiercić jeżeli nie będę ich miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się żeby nasze wozy nie miały z żadnej strony otworôw montażowych. Albo lewe albo prawe na bank masz u siebie. Jeżeli otwory są to po co chcesz zrzucać kanapę. Spokojnie wejdzie Ci między siedzisko a oparcie.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele otworów montažowych, nie wykorzystanych w zamawianym wyposażeniu, jest zakrytych kawałkiem taśmy i pomalowanych wraz z karoserią.
Czasami trzeba się dobrze przyjrzeć by je znaleźć.
Wiedząc gdzie je szukać łatwiej dostrzec...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko, zastanawiam się nad montażem u siebie takowcy Isofixowych haków. Dzwonilem do serwisu i powiedzieli miże trzeba kanapę ciąć, dwać do tapicera do obszycia bądź kupić odpowiednią przystosopwną do Isofix. :kox: czy to prawda? Jak to wygłądało u Was? Chodzi mi o montaż fotelika na tylnej kanapie... Mnie się wydaje że człowiek z serwisu coś lekko nadinterpretował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz, że był to serwis ASO ... :decayed:  Nic nie trzeba ciąć,  isofixy wystarczy przekręcić do otworów montażowych, które z pewnością zlokalizujesz po odchyleniu kanapy.   

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MUSISZ kupić bazę bo te auta nie mają
kotwiczenia Top Tether.
Nie warto ryzykować życiem dziecka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem prawa 8E0813546B.

OOtwory montażowe są. Rozumiem, że w A4 B6 nie będzie już teraz najmniejszego problemu z montazem bazy Cybex M-base, bez cięcia kanapy itd? Jakoś to jeszcze dodatkowo zabezpieczać? Baza będzie zamontowana raz i tak zostanie na bardzo długo, w planach jeszcze kolejny fotelik Sirona M2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie do uchwytu podpasuje baza cybexa. Kilka dni temu kupiłem bazę M, pod fotelik aton i baza pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Onyks napisał:

Jeszcze napisz, że był to serwis ASO ... :decayed:  Nic nie trzeba ciąć,  isofixy wystarczy przekręcić do otworów montażowych, które z pewnością zlokalizujesz po odchyleniu kanapy.   

Dokłądnie tak jk piszesz, autoryzowany serwis ASO :)

Dziś sprawdzę czy mam u siebie przygotowane dziury do przykręcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...