Jump to content
0
fireman82

Jakiej firmy filtry?

Recommended Posts

Witam

Krótkie pytanko, jakiej firmy filtrów używacie i polecacie MANN, KNECHT, BOSCH, FILTRON, czy nie ma to znaczenia na jakości?

Ja tylko MANN już od kilku lat używam.:hi:

paliwa i oleju MANN Knecht kabina i powietrze mogą być z tańszych choć często są takie różnice w jakości że głowa boli

Hamulce Textar, oleje Motul, części samochodowe - najlepsze ceny na forum :)) tel 663 962 604
Promocja na oleje Liqui Moly oraz Motul
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/28095-grudniowa-promocja-motul-x-cess-110zl-specific-120zl-liqui-molyvalvoline-czesci-najtaniej/
prochoice-500px.jpg

ja powietrza mam no name i po 3tys km tak samo jak na ori knecht,a dałem 7zł. innych bym nie ryzykował ale powietrza to co za różnica... paliwa oleju moze byc filtron ,duzo ludu na tym jezdzi i nikt nie nazeka

nie ma mnie na forum. jak cos pisac na prywatny e-mail ,( problemy zdrowotne ).

ja powietrza mam no name i po 3tys km tak samo jak na ori knecht,a dałem 7zł. innych bym nie ryzykował ale powietrza to co za różnica... paliwa oleju moze byc filtron ,duzo ludu na tym jezdzi i nikt nie nazeka

zdarza sie że powietrza tzw NO NAME nie jest wzmocniony i potrafi go turbo wywinać,

Właśnie dlatego powietrza tez jest ważny, jeżeli przepuści to łopatki turbinki dostają po tyłku,.

kabinowy to mozna tańszy zakadać, ja kupuje wszystkie MANN, kiedyś kupiłem tańszy paliwa to po kilku tys. sie zapchał.

pozdrawiam

przy jakims czipie to moze i tak, ale kolega ma bore 160km asv po chipie filtr za 7zł i nic m u takiego sie nigdy nie zrobilo a on to piłuje cały czas od odpalenia.

Ja kupuję fitry ori w ASO Skody, te same co do Superba AVF,te same co w Audi tylko ASO Audi ma wiadomo jakie ma ceny

Było Audi A4 B6 Avant Quattro170KM/372Nm by Dynosoft / Brakes-321/288mm

Jest Audi S4 B9 Sedan 2018r Stage1 TTC

Ja kupuję fitry ori w ASO Skody, te same co do Superba AVF,te same co w Audi tylko ASO Audi ma wiadomo jakie ma ceny

jak nie masz na co kasy wydawac :)

Kolego komplet filtrów ori 9zł droższy niż Manna w sklepie więc bezsensowny Twój komentarz.

Było Audi A4 B6 Avant Quattro170KM/372Nm by Dynosoft / Brakes-321/288mm

Jest Audi S4 B9 Sedan 2018r Stage1 TTC

Ja kupuję manna, chociaz parę razy założyłem filtron i tez nie narzekam....

wszystkie Mann, tylko kabinowy mi w tym roku przy serwisie klimy bez pytania majster wrzucił filtrona :decayed:

ja również wszystkie filtry tylko Mann, ostatnio założyłem filtr paliwa Knecht bo akurat w sklepie nie mieli Mann-a. Nie są to jakieś duże koszty żeby oszczędzać i wkładać niesprawdzone tematy żeby później pluć sobie w brodę.

MR MOTORS: 165,5 KM 391,6 Nm

Mann

filtry Knecht są w wielu markach montowane serwisowo KNECHT MAHLE używam takich w firmie do Sprinterów i nie narzekam ale wiadomo że najwyższą jakość mają filtry z serwisów jeśli kolega wyżej napisał że cena w zasadzie się dużo nie różni od najlepszych (czytaj najdroższych sklepowych MANN)

sygnatur%20nowa.jpg

najwyższą jakość mają filtry z serwisów

VW/Audi nie zajmuje się produkcją filtrów tylko zleca produkcje tyle,że nadruk ze swoim logo VW/OOOO ale często mamy podpowiedz bo obok ich logo jest też logo producenta.

kupiłem kiedyś w ASO Audi filtr oleju i było dodatkowo logo PURFLUX

ten sam filtr kupiłem potem w ASO Skody i było logo MANN

Tak samo jest na filtrze paliwa z ASO jest logo Audi/VW i jeszcze BOSCH

Dotyczy to bardzo wielu innych części.

B7 BLB

Filtron, Mann cenowo to samo

Były: VW Golf III 1,9 TDI 110KM, Audi 80 B4 1,9 TDI 90KM<br />Audi A4 Avant 1,9 TDI 110KM 1997<br />Audi A4 1.9 TDI AFF 75 PS<br /><br />Jest: Audi A4 Limo 1.9 TDI 81kW/110 KM, Model 2000 <br />Uwaga: Teraz zwijam asfalt. AVG rządzi! [sIGPIC][/sIGPIC] A teraz PUMPE DÜSE mam ja duże. BKE skradzione. Jest BRD

Polski Filtron również produkuje filtry dla VW.

spetsnaz vel specu

Polski Filtron również produkuje filtry dla VW.

praktycznie jedną referencje do passata b6 itp. Odpowiednik Mann c35154 i bardzo się tym szczycą:)

Części zamiennie i oleje premium w najlepszych cenach!! Motul, Penrite, Liqui Moly i inne! 888-530-456 / gg 3543322

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291598-oleje-motul-penrite-inne-czesci-eksploatacyjne-warsztat-rabaty-dla-forumowiczow-promocja-motul-specific-50501-129-zl/

ja kiedyś gdzieś spotkałem się z takimi opiniami że filtron to tylko jako kabinowy, no ale to tylko opinie :wink:

dla mnie jest ważniejsza wymiana filtra i oleju po 10 kołach niż marka filtra

:grin::grin:

To jest najważniejsze, bo co za różnica czy Mann czy Knecht skoro od 20 tys jeździ się bez wymiany.

Należy pamiętać, żeby po 10k wymienić wszystkie filtry przy zmianie oleju, a czy zapłacimy za to 7 czy 700zł to już kwestia kieszeni:wink:

....śmiało można brać filtrona, co do jakości wykonania jak i do dopasowania nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Od kilku lat zmieniam regularnie filtry tejże firmy w 99% tdi i nigdy nie było żadnych zastrzeżeń - a mam za każdym razem możliwość dokładnego ich obejrzenia na kolejnych przeglądach, oprócz mann'a, knechta czy też boscha w podobnych proporcjach ludzie przyjeżdżają własnie z filtronem, nie zdarzyło się nigdy by filtr się rozleciał, rozerwał czy też w inny sposób nie przetrwał próby czasu....

....jak napisano wyżej również dla mnie ważniejsza jest regularna zmiana oleju po max 15 tyś i to bez longlife, bo te akurat nie służą naszym wałkom i popychaczom....

powiem tak filtr jakim jest kazdy wie a kazdy kupi to na co go stac ja ostatnio w hurtowni motoryzac.znanej nie bede mowil jakiej z zaprzyjaznionym sprzedawca stwierdzilismy ze jeden h,,,tyle ze w innym opakowaniu kabinowy z takiego czerwonego pudelka jakis tam jest identyczny co filtrona i boscha roznica w koloze gabki uszczeln.tylko mann i jakis tam za prawie 100pln mialy zupelnie inny papier kupilem 15 pln taniej niz filtron a towar taki sam nawet zapakowany w taka sama folijke tylko pudlo inne

Wiadomo pewne rzeczy lepiej kupic lepsze ale czy nie lepiej czesciej takie pierdoly na nowe wymienic ?

Filtr paliwa wymieniam 2 rzay w roku tak samo i olej robie 30 tys a co kupie to zalezy od tego ile schowam w skarpete ale jak sie dba tak sie ma

Uwazam ze jak kupowac to zawsze warto porownac towar czy warto tyle placic za logo?

Filtron jest w zupełności atrakcyjny cenowo i jakościowo. Nie ma potrzeby kupować jeszcze tańszych.

Były: VW Golf III 1,9 TDI 110KM, Audi 80 B4 1,9 TDI 90KM<br />Audi A4 Avant 1,9 TDI 110KM 1997<br />Audi A4 1.9 TDI AFF 75 PS<br /><br />Jest: Audi A4 Limo 1.9 TDI 81kW/110 KM, Model 2000 <br />Uwaga: Teraz zwijam asfalt. AVG rządzi! [sIGPIC][/sIGPIC] A teraz PUMPE DÜSE mam ja duże. BKE skradzione. Jest BRD

Ja również polecam Filtrona dobra cena w stosunku do jakości :)

Ja nie polecam Filtrona że względu że po 10tys km filtr oleju skresil się jak szmatka i po okresie trzech miesięcy. A zalecali na warsztacie mi następną wymianę po min 20 tyś a nie więcej niż 25 tyś km. 

Knecht/MAHLE ?

7679762000_1438105482.jpg