Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 17L LPG na 100 km


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją instalacją LPG, mianowicie auto w mieście pali mi 17L LPG na 100 km, silnik 1.6 ADP, co się dzieje z tym autem ? Przecież spalanie powinno wynosić max 12 l :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie graty kiedy ostatnio bylo cos robione ile lat ma instalacja. bo tak to nic nikt ci nie doradzi. a wszyscy powiedza i tak do gazownika dobrego podjedz i tak zrob najlepsze wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była montowana w 2005 przy przebiegu 138 tys km, przez 4 lata jak mam auto nie robiłem nic przy instalacji, a czy poprzednik coś robił ? Też tego nie wiem.

Graty z tego co widzie i to co jest napisane w książce serwisowej od LPG to Reduktor Lovato i jakiś typ systemu Lov-ECO i nic więcej tu nie ma :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej spalało w okolicy 14 L i myślałem że to normalne ale czytając forum gdzie 1.6 spala ludziom 9 max 12 litrów na 100 ale nie przejąłem się tym, a teraz wychodzi około 17 to już w ogóle meksyk... I nikt nie wie co to może być ? Może po prostu instalacja się rozregulowała? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% cos sie pochrzanilo z instalka, mapami. Bo nie moze taki silnik tyle palic. Jedz do gazownika niech sprawdzi mapy i reszte. Jak to nie LPG to VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to regulacja instalacji swoją drogą. Ale taki wzrost spalania to raczej tryb awaryjny auta. Ja bym sprawdził działanie sondy lambda , a następnie przepływomierza.

Auto trzęsie sie na jałowych obrotach , dymi na biało , moc spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto trzęsie sie na jałowych obrotach , dymi na biało , moc spadła?

Nie, nic z tych rzeczy.. W wakacje auto było podpisane do vaga i żadnych błędów nie było, a zwiększone spalanie miałem już wcześniej tak jak pisałem spalał pierw w okolicy 14 litrów a teraz skoczyło do 17.. W czwartek jestem umówiony z gazownikiem zobaczymy co wykombinują, tak czy siak wszelkie rady od was się przydadzą żeby też nie zrobił mnie w konia że zaraz cała instalacje muszę zmieniać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% cos sie pochrzanilo z instalka, mapami. Bo nie moze taki silnik tyle palic. Jedz do gazownika niech sprawdzi mapy i reszte. Jak to nie LPG to VAG

Kolego to nie jest sekwencja,żadnych map tam nie ma.Po prostu trzeba na nowo poustawiać różne wartości i powinno być ok.

---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

Może namawiać na zmianę na sekwencję.Jeśli masz zamiar trochę tym autem pojeździć warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy w korkach warszawskich czy nie. u mnie potrafi być spalanie 14litrów, a potrafi być i ponad 20 na dojazdach do pracy...

Ok 14 przetrawię jakoś 17 już nie...

na 100% cos sie pochrzanilo z instalka, mapami. Bo nie moze taki silnik tyle palic. Jedz do gazownika niech sprawdzi mapy i reszte. Jak to nie LPG to VAG

Kolego to nie jest sekwencja,żadnych map tam nie ma.Po prostu trzeba na nowo poustawiać różne wartości i powinno być ok.

---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

Może namawiać na zmianę na sekwencję.Jeśli masz zamiar trochę tym autem pojeździć warto się zastanowić.

No chciał bym jeszcze trochę tym autem pojeździć ale niestety nie mam żeby od tak wyciągnąć 2 tyś zł także takie namawianie nie ma sensu :whistling:

---------- Post dopisany 04-10-2012 at 08:50 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 22:29 ----------

Dobra byłem u gazownika... Sprawdził, popatrzył i stwierdził że z instalacją jest wszystko ok i jest poprawnie ustawiona i regulacja jest nie potrzebna.. Powiedział ze prawdopodobnie coś jest nie tak z silnikiem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trzeba podpiąć do VAGa sprawdzić błędy i zrobić logi (nie wiem co sie w 1.6 loguje) :shock3:

Przy okazji tego posta zapytam z ciekawości jakie grupy dobrze sprawdzać przy 1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze u dwóch innych gazowników każdy mówił to samo, z tą różnicą ze tych dwóch obstawią że uszkodzona jest sonda lambda i przez to komputer źle dawkuje mieszankę, i teraz pytanie jak sprawdzić czy sonda jest sprawna ? I gdzie ona się znajduje, i czy można samemu ją wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ją sprawdzić jak pisałem VAG a wymienić da sie śmiało samemu tylko najpierw trzeba zdiagnozować co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda Lambda to taka "śruba" wkręcona w tłumik zaraz za kolektorem z której wyprowadzono przewód do komputera. Awaria sondy często objawia sie zapalaniem takiej kontrolki ( silniczek lub helikopterek) jak kto woli na desce. Faktem jest ,że niesprawna powoduje zwiększone zużycie paliwa. Kontrolka czasem zapala się innym razem nie. W każdym razie pojawianie sie tej kontrolki , to w większości przypadków sygnał ,że sonda pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...