Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[RHY] Xsara 2 HDI 90ps +IC @ 138PS i 292NM by GoodHope


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ ostatnio sprzedałem swoją A4 zmodzoną przez naszego kolegę z forum Spankyego (pozdrawiam serdecznie) musiałem kupić coś tańszego.

Wybór padł na Citroena Xsarę 2 2.0hdi.. Szukałem wersji 110ps niestety żadna godna uwagi się nie znalazła, zakupiłem wersje 90ps i 200nm bez intercoolera.

Jedyne mody w tym aucie to

- Seryjny Intercooler z Xsary HDI 110ps

- Zawór MBC

- Wskaźnik doładowania

- Wycięty katalizator

Ponieważ auto jest oparte na systemie simensa ciężko było znaleźć kogoś kto by to porządnie wystroił.

Trafiłem więc do siedziby GoodHope w miejscowości Dobra Nadzieja gdzie moim autem zajął się Mariusz.

Odwalił kawał dobrej roboty.

Silnik cec**ję sie pełną serią co jest rzadkością - (przeważnie mają ok 80-84ps.. )

Po modyfikacji różnica jest kolosalna. Przyrost rzędu prawie 50KM i 77nm (Turbo i wtryski seryjne)

Doładowanie jest ustawione na 1,2 bara.

mod.jpg

mod1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym chipem i IC prawie 140 kucy z tego padła to znakomity wynik, pewnie odpycha się nie wiele gorzej od A4 ze względu na małą masę. Oby Ci to trochę pojeździło bo taka moc na cytrynę to całkiem sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zabawa.. moc jest praktycznie do końca.. nawet nie myślałem że to padło może tak zapierd..ać

Muszę jakieś filmy z przyspieszeń nakrecić no i jakieś kreski by się przydały dla porównania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kim? jakis AFN czy AJM po sofcie sie znajdzie? albo zeby wyjsciowo bylo równo tdi 90 ps po sofcie? :decayed::decayed:

Każdy inny złoi mi dupsko na sino :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUMA był objechany, Tymon łeb w łeb, Michal LPG objechany, więc jacy wszyscy? :)

kiedy ty z puma jechałes?:wink:

jak miał soft AVF. a nie juz na gratach BRD FMIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie, jak mial soft.. Wtedy parametry byly porównywalne, masa (u mnie igo na pokładzie) moc , moment..

Wiadomo że jak stanę z autem co ma 30ps więcej to dostane baty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły przyrost:naughty:

Ten 2,0 HDI fajny silniczek, mam go w partnerze i w berlingo:wink: pancerny silnik jak 1,9 w audi. Zrobił ponad 500tys(przez 7 lat) km i z nowym silnikiem na pace pojechał o własnych siłach na swapa:grin:(powód zaczął pracować na 3 garach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kreskę kiedyś powtórzymy. Natomiast znając Sebe już trochę, wiem że jechał na 100% jak zawsze :decayed:

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:04 ----------

Następne w kolejce będzie BMW 3 325 ix 192 ps :) z rolki dostał baty od Seby więc może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...