Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skoda na wypasie czyli Octavia I 1.9TDi Laurin&Klement :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem Skodę teraz mam Audi i w mojej opinii Skoda służy do przemieszczania się z punktu A do B i tyle, natomiast jadąc Audi mam jeszcze z tego przyjemność. Skoda to bardzo poprawne auto z dużym bagażnikiem czego akurat w A4 b5 czy b6 brakuje ale taka jest filozofia marki Audi aby nie konkurować z Passatem czy A6. Octavia 1 oferowała w środku mniej miejsca niż A4 b6 natomiast Octavia 2 jest co najmniej równa jeżeli nie większa (przynajmniej odczuciowo). I niestety mimo że sercem wybrałbym Audi (zboczenie na resztę życia)to niestety rozum dyktuje Skoda bo do codziennego użytku jest praktyczniejsza.

Opublikowano

MajuDJ - nudno tu bez Ciebie :confused4::kawa:

Opublikowano
  • Autor
MajuDJ - nudno tu bez Ciebie :confused4::kawa:

A po co ja tutaj. to co wiedziałem i miałem powiedzieć już zostało dawno powiedziane.

Opublikowano
a co ty sie tak tego passata uczepił że on wyznacznikiem jakości niby jest:facepalm: jeden ciort co A4, maja tylko plus za odcień tapicerki jasnej której zabrakło w A4, m. in. ten sam co w octavii co tam ktos wkleił wyzej wnetrze bogatsze

tak to wszedzie gęsto pełno o tym że jednak ma toporne wnętrze wpo ównaniu do A4 czy passka

- TDI: A4 B5 q / Passat B5 FL 4Motion / Octavia 4x4 • .: AUDI KLUB POLSKA :. •

Była jasna tapicerka w B5 :naughty: zarówno w skórze jak i w materiale :naughty: nawet podłoga jasna była :hi:

Opublikowano

Przestańcie sie rozczulac nad autami za10tys. Każdy ma coś w sobie i czegoś mu brak :facepalm:

Jedno jest pewne czy to szkoda audi b5,b6 a nawet już b7 coraz starsze sie robią a auto to nie wino :grin:

Opublikowano
Przestańcie sie rozczulac nad autami za10tys. Każdy ma coś w sobie i czegoś mu brak :facepalm:

Jedno jest pewne czy to szkoda audi b5,b6 a nawet już b7 coraz starsze sie robią a auto to nie wino :grin:

A jaka jest różnica czy auto jest za 10 czy za 100 tysięcy? :blink: Każdy się rozczula nad tym na co go stać więc nie pierdo| :decayed:

Opublikowano

Acha no to sorry :facepalm:

Opublikowano
a co ty sie tak tego passata uczepił że on wyznacznikiem jakości niby jest:facepalm: jeden ciort co A4, maja tylko plus za odcień tapicerki jasnej której zabrakło w A4, m. in. ten sam co w octavii co tam ktos wkleił wyzej wnetrze bogatsze

tak to wszedzie gęsto pełno o tym że jednak ma toporne wnętrze wpo ównaniu do A4 czy passka

- TDI: A4 B5 q / Passat B5 FL 4Motion / Octavia 4x4 .: AUDI KLUB POLSKA :.

Była jasna tapicerka w B5 :naughty: zarówno w skórze jak i w materiale :naughty: nawet podłoga jasna była :hi:

ale nie w tym odcieniu a szkoda:wink:

Opublikowano
MajuDJ - nudno tu bez Ciebie :confused4::kawa:

A po co ja tutaj. to co wiedziałem i miałem powiedzieć już zostało dawno powiedziane.

Przynajmniej znasz całą prawdę..,a tak byś nie wiedział ..

Opublikowano
a co ty sie tak tego passata uczepił że on wyznacznikiem jakości niby jest:facepalm: jeden ciort co A4, maja tylko plus za odcień tapicerki jasnej której zabrakło w A4, m. in. ten sam co w octavii co tam ktos wkleił wyzej wnetrze bogatsze

tak to wszedzie gęsto pełno o tym że jednak ma toporne wnętrze wpo ównaniu do A4 czy passka

- TDI: A4 B5 q / Passat B5 FL 4Motion / Octavia 4x4 .: AUDI KLUB POLSKA :.

Była jasna tapicerka w B5 :naughty: zarówno w skórze jak i w materiale :naughty: nawet podłoga jasna była :hi:

ale nie w tym odcieniu a szkoda:wink:

Masz na myśli takie? :whistling:

1284570512_121123906_3-PASSAT-19-TDI-Jasna-tapicerka-Warszawa-1284570512.jpg

Opublikowano
:thumbup1:
Opublikowano
:jerk:
Opublikowano
każdy ma swój gust sam jeżdżę audi a 4 b6 dla mnie w audi b5 łagodnie mówiąc środek nigdy mnie nie zachwycił i szczerze mówiąc środek tej octavi bogato wyposażonej o wiele bardziej mi się podoba zaj......ista jest ta bananowa skórka , fanatykom 4 pierścieni zwłaszcza posiadaczy audi b5 ciężko przyznać że oktawka jest ok bo długo skrobali grosz żeby kupić swoje ukochane audi oczywiście nie dotyczy się to wszystkich pozdrowionka .

chlopaku daj sobie powiedziec ze nawet najbogatsza wersja Octavii ma gorsze materialy z ktorych jest wykonana (miedzy innymi kokpit), gorsze spasowanie poszczegolnych elementow, ale nie zmienia to faktu ze Octavia jest jak najbardziej ok, to swietne budrzetowe auto ktore w swojej cenie oferuje naprawde duzo.

jakosc kosztuje, a to akurat bardzo dobrze odzwierciedla cena wyjsciowa

koniec tego tematu :hi:

chłopaku nie, masz pojęcia wogóle, co ty w audi b5 widziasz jakościowego normalne auto bez rewelacji , miałem octavie pisalismy już że octavia np w skórze materiały ma takie same jak passat b5 FL . Nie mówie tu o audi A4 b6 bo tam fak różnica jest w jakości i samym wyglądzie , ale między A4 b5 a A4b6 jest wielka przepaść . Szkoda potu w tym wontku i tag wiecie swoje jak ktoś tu pisał ; robi się tu smętnie i ma racje . Z tą ceną to też przesadziłeś 65tyś chyba podstawowa wersja w bęzynie przed liftingiem i auto pokazowe bo takie znajomy kupił z paroma kilometrami na liczniku jak chcesz kupić lepiej wyposażone auto to nawet fiat brawo kosztuje 80 tyś chyba że miałeś na myśli cenę 50/50:naughty:

No przepasc jest straszna szczegolnie w jakosci operowac przyciskami i włacznikami trzeba w chirurgicznych rekawiczkach.

To tak samo jak z mercedesami ostatni mercedes to w124 a c-klasa i inne to tylko podrobka mercedesa.

Opublikowano

To fakt b6 czy pasat ma tą śmieszną powłokę którą można skrobać w całym środku ale jeśli użytkownik ma poobcinane paznokcie to przy przebiego nawet 250 /300tyś km wyglada ok i środek nie jest porysowany i powydzierany moja była octavia przy przebiegu 270 tyś środek jak nowy nie powycierany. Audi b5 jeździłem jako pasażer 3 lata co 2 tygodnie 1000km więc znam to auto jeśli ktoś ma zwykłą kierownice z tworzywa sztucznego rozpada się w rękach boczne obicia z materiału na drzwiach materiał odchodzi tak jak by odparzał fotel kierowcy wydziera się jak każdy , nie wspomnę o padających paneli klimatronika bo to chyba opcja w b5 .Co zauważyłem że kieszenie w drzwiach i środek schowka wyłożony był materiałem czego w octavi 1 brak . Obydwa auta są dobre każdy ma plusy i minusy swoje, tylko drażni mię to że niektórzy miłośnicy audi zwłaszcza b5 opisuje octavie jako przyrząd do jeżdżenia tylko przez to że niema 4 pierścieni na kierownicy :facepalm:

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

A przepraszam pana klubowicza Kowi87 troszkę ciężko się pisze na klawiaturze niemieckiej bez znaków polskich :facepalm:

Opublikowano

:decayed:

pisze tak bo mam stycznosc z octavia 1 która ma przebieg 1/3 mniejszy od mojego(jakis tam golas), rocznik też i jakos jej stan zużycia jest bardziej widoczny niż w moim pazdziochu który w tym roku będzie świętował pewnie 380tys, przyciski sie nie wycierają, tapicerka sie nie rozkleja czy tam łuszczy... takze jak na auto 14letnie to sie materiały wykończeniowe bardzo dobrze trzymają i to chyba nie tylko ja potwierdze:whistling:

Opublikowano

Ja z własnego doświadczenia wiem że jak ktoś dba to ma , jak dbasz o wnętrze auta to przez wiele tysięcy km będziesz środek miał jak nowy , gorzej jak ktoś z auta zrobi paszowóz .

Opublikowano

Dokładnie to samo pisałem stronę temu. Piotr, wiesz jaki mój "polift" był, a był o niebo lepszy w środku mając swój przebieg, niż Octavia mojej dziewczyny która miała pewne 130k km i była 4 lata młodsza, bo miał ją jej brat od nowości. Niestety tam skrzypiało, trzeszczało i było jak w puszcze, a w audi głucho i wsio nie powycierane, gdzie w skodzie kierownica i gałka od zmiany biegów skóry już nie miały, bo się starła :facepalm:

Opublikowano
Dokładnie to samo pisałem stronę temu. Piotr, wiesz jaki mój "polift" był, a był o niebo lepszy w środku mając swój przebieg, niż Octavia mojej dziewczyny która miała pewne 130k km i była 4 lata młodsza, bo miał ją jej brat od nowości. Niestety tam skrzypiało, trzeszczało i było jak w puszcze, a w audi głucho i wsio nie powycierane, gdzie w skodzie kierownica i gałka od zmiany biegów skóry już nie miały, bo się starła :facepalm:

dodajmy do tego jeszcze spasowanie poszczegolnych elementow wewnątrz czy też na zewnątrz

zreszta co to jest za porownanie A4 B5 vs OctaviaI :grin: to tak jakby porownac teraz Fabie z A3

Opublikowano
  • Autor

Z tym że ja wolę Octavię I w wypasie, z wiadomą historią,przebiegiem. serwisowaną w ASO i kupioną w polskim salonie niż A4 B5 w wypasie ze Szwajcarii/Niemiec/Francji itp od handlarzyny z przekręconym licznikiem lub wspawaną ćwiarą. Albo gdzie każdy element ma inny odcień. Trudno na naszym rynku o dobre B5 w dobrym wypasie z salonu w Polsce i od 1 właściciela. Nie wiem czy na dzień dzisiejszy znalazłbym B5 które nie jest sprowadzone i jest od 1 właściciela. Z polskiego salonu się jeszcze znajdzie, ale można je policzyć na palcach, a jaki jest ich stan to nie wiadomo.

Strasznie u nas dużo użytkowników bezwypadkowych B5 z przebiegami 200-250tys km. A prawda zazwyczaj jest taka, że do bezwypadkowego mu daleko, a auto kupił od handlarzyny z magicznym 180tys km (gdzie wtedy już pewnie auto miało cofnięty przebieg), pojeździł te kilkadziesiąt km i teraz chce pchnąć jako perełkę doinwestowaną. A doinwestowanie polega na wymianie rozrządu, filtrów i może klocków :)

Myślicie, że nie łyknąłbym jakiegoś A4 B5 w wypasie z 1.8T quattro lub 1.9TDI z 2000/2001r. Szukałem ale same strucle, jeszcze jeden użytkownik tego forum zachęcał mnie, żebym obejrzał "igiełkę" jego szwagra, które miało być full wypas z Recarosami :P, które okazało się totalnym kiblem , gdzie nawet nie miałem ochoty wsiadać. Niestety jak ja szukałem takiego auta to ich nie było na rynku, a ja pół roku na szukanie i czekanie nie mam. A tu wyskoczyło ogłoszenie , że nauczyciel akademicki/biznesmen sprzedaje swoją O1 L&K to pojechałem i wziąłem i nie żałuję.

Opublikowano

Łukasz i o tym cały czas mówimy :kox: Warto kupić Skode, właśnie dlatego, że częściej idzie trafić na mniej zorana :decayed:

Rozchodziło się o to, że ktoś pisał, że materiały są takie same jak w Audi a nawet lepsze :facepalm:

Gratuluję Tobie takiego wyboru i ważne, że TY jesteś zadowolony :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.