Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MarcinL napisał:

Ja malowałem latem i raz tylko po myjce zaparowały.

Ale całe na czarno czy tylko listwy kloszy? Myles klosze od środka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, kamil-vag napisał:

Ale całe na czarno czy tylko listwy kloszy? Myles klosze od środka? 

Tylko tą listwę chromową i ten dolny plastik, a myć nie myłem, bo bałem się o ewentualne zacieki i zarysowania.

1112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nie wiem czy to mycie nie jest przyczyną... Może oni dają fabrycznie jakąś warstwę, która zapobiega parowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat do opanowania... Nie ma nawet do końca reguły, żeby malowane i umyte parowały a odwrotnie nie. Nie wiem do końca od czego to zależy i to temat rzeka jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie np. auto po malowaniu powinno 'przeczekać' 6m-cy zanim się oklei. Więc lakier jeszcze nie jest wyschniety na 100%. 

Może to je to:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy zaraz po malowaniu nie wkładałem malowanych elementów do lampy, zawsze odczekuje kilka dni żeby rozpuszczalniki odparowały itd. Chyba, że wygrzeje elementy pod lampami to wtedy można przyspieszyć włożenie ich do lampy i poskładanie całości.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak to z tej strony powinno być gitarka:punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 23:45, kamil-vag napisał:

To jest niestety problem malowanych lamp, im bardziej czarne w środku, tym większa tendencja do parowania... Może nie powinno się w ogóle tykac w środku kloszy, może są specjalnie zabezpieczone przed parowaniem, ciężki temat, niby dorobienie 2 dodatkowych odpowietrzników pomaga, ale jak jest duża wilgoć, czy szron na lampie to dalej parują... Czarna lampa mniej się w środku nagrzewa od pokrytej chromem... Im ciepłej w środku, tym szybciej para jest wypychana na zewnątrz przez odpowietrznik... Złotym środkiem mogło by się okazać zamontowanie wentylatorów na pokrywkach w celu szybkiego wyciągania pary... 

Raczej czarny się bardziej nagrzewa niż chrom, inaczej Arabowie by na czarno ubrani po pustyni biegali :decayed:

Ja sklejam na starym kleju i nigdy nic nie paruje. Autem trzeba jeździć, wtedy żarnik wytarzają ciepło i jest sucho. Jak auto stoi pod chmurką, to wtedy pojawia się wilgoć. Dobrze też latem pootwierać lampy i wygrzać je na słońcu ;) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, H4mm3R napisał:

Raczej czarny się bardziej nagrzewa niż chrom, inaczej Arabowie by na czarno ubrani po pustyni biegali :decayed:

Tu byś się zdziwił... Chodzi o nagrzanie normalne,mocą źródła światła, w takie dni jak teraz, bo latem one nie parują, tylko dajmy jak temp spada poniżej 5...co do stania auta, możesz mieć rację, bo mój akurat więcej stoi jak jeździ... Kolejna sprawa, lampy xenonowe też mogą mniej parować, bo zarnik napewno bardziej wygrzeje lampę jak żarówka... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kamil-vag napisał:

Tu byś się zdziwił... Chodzi o nagrzanie normalne,mocą źródła światła, w takie dni jak teraz, bo latem one nie parują, tylko dajmy jak temp spada poniżej 5...co do stania auta, możesz mieć rację, bo mój akurat więcej stoi jak jeździ... Kolejna sprawa, lampy xenonowe też mogą mniej parować, bo zarnik napewno bardziej wygrzeje lampę jak żarówka... 

W B6 to też trochę inaczej jest rozwiązane, a wysoka wilgotność w dni jak teraz robi swoje. Polecam w ciepły, słoneczny dzień otworzyć lampy i wystawić na słońce. Lampa się nagrzeje, przewietrzy i problem zniknie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie składałem na ten sam ori klej bez malowania i mycia środków tylko aby zamienić szkiełka z pomarańcz na białe - nic nie paruje, lampy h7. Robiłem w lato przy 30* na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak piszecie.

Duże znaczenie ma czy klosze były myte od wewnątrz, należycie dosuszone itp.

Fakt, że temperatura w kloszu przy H7 a Bixie pewnie jest trochę inna.

Wystarczy odrobina wilgoci, duża różnica temperatur i parują, głównie zimą.

Zakładam , że klosze lamp są porządnie doszczelnione butylem i zaciśnięte spinkami.

Wrócę do pytania.

Czy ktoś czyścił, wymieniał, modził uszczelnienia odpowietrzników bixa w B7?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je zawsze czyściłem i ich gniazdo przedmuchiwałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

Dzięki, będę musiał się w wolnej chwili za to zabrać. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem malowane lampy i 4 godziny później pojechałem normalnie w trasie 200km. Nic nie parowało i nie było żadnych problemów a temperatura na zewnątrz była w okolicach 2 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Wy malowane macie tylko listwy kloszy i wkladke grafitową... Tu bardziej chodzi mi, że parują lampy całe na czarno... Możliwe, że chropowata farba zbiera wilgoć, a im więcej chromu tym łatwiej z niego odparowac... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie w dyfer? Jak pisałem będę robił uszczelniacze więc zastanawiam się co tam wlać przy okazji wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś kamerkę samochodową najlepiej taką na przyssawkę? Zależy mi na czytelności tablic i w miarę widoczności w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinL,

Mogę Orllo Hawk polecić.

W cenie poniżej 400 pln b.przyzwoite parametry.

Przetwornik Sony.

Obiektyw jasność1.8

Duży wyświetlacz, Wifi itp.

Skontaktuj się z Orllo.pl

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinL napisał:

Poleci ktoś kamerkę samochodową najlepiej taką na przyssawkę? Zależy mi na czytelności tablic i w miarę widoczności w nocy.

70mai Dash Cam Pro

Na alie są z wysyłką z Polski. Kupowałem za ok 210zł o w tej cenie nie ma konkurencji :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...