Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B7 Crew

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak, tam pisze o przodzie ale chodziło mi żebyś zobaczył przyczynę wycieku, bo może być taka sama. 

A jeśli jakiś zaufany mechanik to może faktycznie zmień wszystkie i spokój.

  • Odpowiedzi 12,2 tys.
  • Wyświetleń 823,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Cześć!

Panowie szukam do siebie nowych kół na lato. Już mam upatrzone kilka modeli i teraz pojawia się pytanie:

Zawieszenie 1BE - gwintu nie planuję, jedynie co to zmianę talerzyków na te z B5.

Chciałbym kupić felgi o parametrach 19x8,5 ET30 - nie będzie wystawać?

Do tego opony 235/35 R19 - nie będzie mi tarło na pełnym obciążeniu lub przy nierównościach?

Jeździł ktoś na takim setupie?

Obecnie mam felgi z A5 717x7,5 ET28 z oponami 235/45 R17 i przy pełnym obciążeniu na nierównościach mam przycierki...

Ewentualnie zastanawiam się na 18x8,5 ET30 lub 18x8,5 ET35...

Opublikowano

Witaj,

8,5" z ET30 na 235 może już przycierać.

Mam w swoim przy 1BV i talerzykach z B5 felgi 8" z ET30 i przód jest praktycznie na równo z błotnikiem ale nic nie przyciera. Z tyłu jeszcze z 5 mm luz jest.

Pozdrawiam ?

Opublikowano

Opona 225/35 i masz gwarancje ze nic nie przytrze. 

Opublikowano
11 godzin temu, Adam87 napisał:

Tak, tam pisze o przodzie ale chodziło mi żebyś zobaczył przyczynę wycieku, bo może być taka sama. 

A jeśli jakiś zaufany mechanik to może faktycznie zmień wszystkie i spokój.

No właśnie nie zaufany. VAG Serwis niby polecany na forum. Krzyknęli 700 zł za komplet. 

Opublikowano

Panowie kupiłem pół roku temu full zestaw do upgrade’u moich lamp w B7, zestaw z B8 zaadaptowany pod Bix B6, zmieniły się plany poprzedniego właściciela wiec odkupiłem. Chce to teraz wsadzić do siebie, będzie pasowało P&P czy muszę coś rzeźbić ?

B3F5B171-2E08-4305-9460-99C3354A927D.png

F3F835BC-69FA-4251-86DB-3930DC0600B8.png

F7531F0E-6700-4CDE-AF1E-AE0831F45D46.png

5886954F-3ED2-428B-898F-730FC77B6326.png

Opublikowano
W dniu 20.12.2019 o 12:07, black4 napisał:

Witaj,

8,5" z ET30 na 235 może już przycierać.

Mam w swoim przy 1BV i talerzykach z B5 felgi 8" z ET30 i przód jest praktycznie na równo z błotnikiem ale nic nie przyciera. Z tyłu jeszcze z 5 mm luz jest.

Pozdrawiam ?

Dzięki za info. Mam też upatrzone inne alu 8,5" z ET35 więc prawdopodobnie wezmę te... 

Na tył w razie czego będzie można mały dystans wrzucić aby zrównać.. :) 

W dniu 20.12.2019 o 16:26, HOLMATRO napisał:

Opona 225/35 i masz gwarancje ze nic nie przytrze. 

Właśnie nad tą opcją też myślę, ale nie zależy mi na naciągu - tam bardziej że nie planuję gwintu...

Opublikowano

225 na 8,5 cala to nie naciąg, opona będzie minimalne pochylona. Miałem taki set i byłem bardzo zadowolony. 

Opublikowano
W dniu 20.12.2019 o 20:51, Damianq napisał:

No właśnie nie zaufany. VAG Serwis niby polecany na forum. Krzyknęli 700 zł za komplet. 

Z Wrocławia?

Opublikowano
19 godzin temu, HOLMATRO napisał:

Panowie kupiłem pół roku temu full zestaw do upgrade’u moich lamp w B7, zestaw z B8 zaadaptowany pod Bix B6, zmieniły się plany poprzedniego właściciela wiec odkupiłem. Chce to teraz wsadzić do siebie, będzie pasowało P&P czy muszę coś rzeźbić ?

B3F5B171-2E08-4305-9460-99C3354A927D.png

F3F835BC-69FA-4251-86DB-3930DC0600B8.png

F7531F0E-6700-4CDE-AF1E-AE0831F45D46.png

5886954F-3ED2-428B-898F-730FC77B6326.png

U mnie soczewki wyglądały inaczej - przesłona nie była tak zagięta... 

Poza tym po p&p - w skrętnych bixa trzeba wyciągnąć cały kosz skrętny...

Opublikowano
3 godziny temu, Skypl napisał:

U mnie soczewki wyglądały inaczej - przesłona nie była tak zagięta... 

Poza tym po p&p - w skrętnych bixa trzeba wyciągnąć cały kosz skrętny...

Przysłona to tuning poprzedniego właściciela, bardzo ładnie odcina wiązkę, ma to ręce i nogi. Jeśli reszta jest tak samo to biorę się za wymianę, prysne od razu klosze na czarno :thumbup1:

Opublikowano

Grzesiu,

Kloszy niczym nie pryskaj.

Jak rozkleisz lampy wodą z płynem do naczyń klosze przepłucz i nie dotykając ich wnętrza suszarka/opalarka wysusz.

Wnętrza rozbierz i w czerń mat przelakieruj.

I ostrożnie bo to delikatne ustrojstwo wewnątrz (na małe śrubki skręcone) żeby nic nie polamac.

Kierunki masz pomarańcz ?

Możesz je wywalić (plasticzki) i przy okazji i dać zarowki osram diadem chrome.

Składając pouszczelniaj lampy masa butylowa.  

Pozdrawiam ?

received_2190369167932067.jpeg

Opublikowano

Poka jak te Przesłony odcinają światło na ścianie? Projektory normalnie wejdą Ci w miejsce obecnych w B7, więc śmiało zakładaj. 

Opublikowano

BB39DC96-62DF-45FA-9C43-62F54DE6CD27.png
FB3D9E12-185A-4F72-9D83-B69D08D322D2.png

59A6E03F-2398-4E05-85F6-C663F1BED894.png

A7E7D116-127D-4D28-8809-542DE074F35A.png

Opublikowano
15 godzin temu, nitroo napisał:

Z Wrocławia?

Z Rzeszowa

Opublikowano
10 godzin temu, black4 napisał:

Grzesiu,

Kloszy niczym nie pryskaj.

Jak rozkleisz lampy wodą z płynem do naczyń klosze przepłucz i nie dotykając ich wnętrza suszarka/opalarka wysusz.

Wnętrza rozbierz i w czerń mat przelakieruj.

I ostrożnie bo to delikatne ustrojstwo wewnątrz (na małe śrubki skręcone) żeby nic nie polamac.

Kierunki masz pomarańcz ?

Możesz je wywalić (plasticzki) i przy okazji i dać zarowki osram diadem chrome.

Składając pouszczelniaj lampy masa butylowa.  

Pozdrawiam ?

received_2190369167932067.jpeg

O widzę kolega w temacie ;) Ja tez się będę na wiosnę zabierał za malowanie. Trzy pytania mam. Czy stary chrom jakoś matujesz papierkiem czy od razu malowanie. Ja bym chciał uzyskać efekt black piano w lampie. Lakier połysk wystarczy? Czyn czyścisz stary klej bo rozumiem ze wałek butylowy 6 mm na sklejenie potem idzie?

Opublikowano

Chrom zmatuj, a klej kup 8mm.

Opublikowano

Witajcie,

Nawet nie matowałem tych chromów. Porządnie je odtłuścilismy. Lakierowane były kilkoma cienkimi warstwami spray'em czarny mat.

Uszczelniliśmy klosze lamp wałkiem butylowym bodajże 6 mm: 

Butyl-sznur-walek-butylowy-6mm-8m-uszcze
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 20,70 zł - Butyl sznur wałek butylowy...

Wyszlo tip top natomiast po jakims czasie widzę, że lekko parują.

Czy ktoś z klubowych szpeców przerabiał temat usprawnienia odpowietrzników w lampach bi-xenon A4 B7?

Trochę nie jasne są dotychczasowe forumowe opisy.

Z góry dzięki,

Pozdrawiam ?

Opublikowano
8 godzin temu, black4 napisał:

po jakims czasie widzę, że lekko parują.

To jest niestety problem malowanych lamp, im bardziej czarne w środku, tym większa tendencja do parowania... Może nie powinno się w ogóle tykac w środku kloszy, może są specjalnie zabezpieczone przed parowaniem, ciężki temat, niby dorobienie 2 dodatkowych odpowietrzników pomaga, ale jak jest duża wilgoć, czy szron na lampie to dalej parują... Czarna lampa mniej się w środku nagrzewa od pokrytej chromem... Im ciepłej w środku, tym szybciej para jest wypychana na zewnątrz przez odpowietrznik... Złotym środkiem mogło by się okazać zamontowanie wentylatorów na pokrywkach w celu szybkiego wyciągania pary... 

Opublikowano

Ja malowałem latem i raz tylko po myjce zaparowały. Od tamtej chwili przez rok ani razu. Może zależy też czym się maluje?

Malowałem takim czymś i tylko odtłuściłem elementy:

LAKIER-CZARNY-MAT-DO-PLASTIKU-SPRAY-400m
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 22,22 zł - LAKIER CZARNY MAT DO PLASTIKU | SPRAY 400ml CRAFTS (6845590104). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.