Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy stoujecie jakieś domieszki do diesla w zimie?


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Zimą leje Skyyd...zero problemów

letnia ropa +Skyyd przy -28 widac bylo ze jest gęsta ale nie było parafiny

z dodatków czyszczących polecam LM i Motul przez cały rok... widac poprawe u klientów grupa 013 i 23 w PD po przejechaniu ok 1000km

Dzięki za fachową i zgodną z tematem odpowiedź. Twoje obserwacje jak sądzę związane są z większą ilością aut...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą leje Skyyd...zero problemów

letnia ropa +Skyyd przy -28 widac bylo ze jest gęsta ale nie było parafiny

z dodatków czyszczących polecam LM i Motul przez cały rok... widac poprawe u klientów grupa 013 i 23 w PD po przejechaniu ok 1000km

Jest troszkę tych dodatków z LM. Co najlepiej dać do PD i czym się one różnią np te:

DODATEK DO COMMON RAIL 2185

OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY 2666

SPEED DIESEL ZUSATZ 2663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, popatrzcie co dodają do jedzenia a nie dopiero do paliwa. Jak się tylko da to zawsze znajdzie się taki polak co będzie oszukiwał drugiego..

I dlatego podstawa to zmienić filtr paliwa przed zimą, ale czy te dodatki coś dają to ja osobiście nie wieżę.

jeśli u ciebie to jest kwestia wiary to gratuuje fachowej wiedzy :facepalm::facepalm::facepalm: gdzie tacy ludzie się rodzą?

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

Jeżdżę na chomikowym letnim paliwie od 4 lat i jak narazie miałem tylko raz problem z odpaleniem, temp w poprzednią zimę spadały do -30 a moj AVF smigał na letnim BIO paliwie z Lotosu :naughty: jedynym dodatkiem jest ok 0,5L benzyny na bak, nie wiem czy w czyms to pomaga ale Helmuty wyposażyli autko w webasto moze dlatego nigdy nie zamarza :banan:

Ostatnio sporo czytałem o dodatkach czyszczacych wtryski, jedni polecali inni odradzali wkoncu kupiłem LIQUIMOLY, nastepnym dylematem był sposób użycia, więc wymysliłem własna metode :kox: z 250ml LIQUIMOLY zrobiłem roztwór 1:1 i odpaliłem na tym samochód (po ominięciu filtra) pozostałe 250ml wlałem do baku. Jestem bardzo mile zaskoczony co moze zdziałać ten srodek, silnik zaczoł rowniej i ciszej pracowac. Po odpaleniu nie trzesie sie jak galareta i nie puszcza chmurki a przede wszystkim jest bardziej dynamiczny :D

:facepalm::facepalm::facepalm: i kup w polsce auto z silnikiem diesla....zajeżdzi a potem się martwi nowy nabywca...:whistling:

Wszedł wielki znawca na wątek, który tyczy opiniowania produktów, dla których udowodnić efektywność jest równie łatwo jak szamponu przeciw łysieniu i zjechał dwie czysto indywidualne wypowiedzi. Gdzie takie trole się rodzą no TYLKO W POLSCE... Jak nie widać różnicy to po co prosić o azyl polityczny na Ukrainie, z takimi trzeba po prostu żyć:facepalm::facepalm::facepalm:

posłuchaj fachuro od siedmiu boleściu,gdybyś zrobił tyle tysięcy km na tirach co ja i kilka razy zamrzło by ci nasze wspamiałe paliwoto nie pisałbyś swoich chorych wypocin,indywidualnie to ci napisze:nie masz pojęcia o naszych paliwach a TROLL to cię zrobił na próbe i zapomniał dobić.powiem więcej żal mi cię człowieku,piszesz bzdety bez najmniejszego pojęcia o dodatkach i paliwach-naszych wspaniałych:facepalm::facepalm::facepalm:co za typ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na chomikowcow, a ciekawe co wy byscie robili jakbyscie mogli kupic ropke za 4.5 zl :) Ja tak nie mam, ale kolega za tyle kupuje i jezdzi u niego cala rodzina na tym i poki co nikomu nic sie nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj fachuro od siedmiu boleściu,gdybyś zrobił tyle tysięcy km na tirach co ja i kilka razy zamrzło by ci nasze wspamiałe paliwoto nie pisałbyś swoich chorych wypocin,indywidualnie to ci napisze:nie masz pojęcia o naszych paliwach a TROLL to cię zrobił na próbe i zapomniał dobić.powiem więcej żal mi cię człowieku,piszesz bzdety bez najmniejszego pojęcia o dodatkach i paliwach-naszych wspaniałych:facepalm::facepalm::facepalm:co za typ

Rozbije ci to na schemat bo widzę że czytanie ze zrozumieniem to dzisiaj rzadka cecha.

Cytuje: "nie masz pojęcia o naszych paliwach" - rozumiem że wnioskujesz to na podstawie swojego notesu kieszonkowego.

Cytuje: "piszesz bzdety bez najmniejszego pojęcia o dodatkach i paliwach" - czyli co?

Jak do tej pory napisałem o dodatkach że "osobiście nie wieże że coś dają" dlaczego bo mam w domu 4 samochody z czego 3 diesle, nigdy nic nie lałem nigdy nie miałem problemów. Z tym że ja tankuje tylko Vervę lub BP Ultimate.

BTW nawet nie chce mi się zmierzać w kierunku porównania zamarzania paliwa(a raczej wytrącania parafiny) w samochodzie ciężarowym a osobowym, powiem tylko tyle przez 3 lata pracowałem w dużej firmie budowlanej. Kwestia wielkości zbiornika, częstości tankowania a przede wszystkim jakości paliwa. Moja zdanie(czytaj osobiście) tyczy się samochodów osobowych, jak dobre paliwo lejesz, nie mieszkasz na Antarktydzie to nie ma potrzeby. Potraktujmy to jako dowód empiryczny, próba tylko do d..py ale się więcej osób wypowiada się zobaczy.

Odnośnie paliwa napisałem "skoro do jedzenia pakują co się da to do paliwa na 100% leją co popadnie".

Dowód na to drugie: Oskarżeni o sprzedaż 30 mln litrów fałszywego paliwa

Akurat mieszkam w Małopolsce i jestem ciekaw do jakich stacji trafiło to paliwo, które uszkadza silniki wysokoprężne. Tego kurcze nie napisali.

Kolego baszmak7 jak zrozumiesz różnice pomiędzy stwierdzeniem: "Piszesz bzdury, na niczym się nie znasz + inne epitety" a "Tu i tu piszesz bzdury bo to i to + argument" to zaliczysz skok ewolucyjny, jak dodasz do tego czytanie ze zrozumieniem to możemy sensownie porozmawiać! Jak na razie to:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą leje Skyyd...zero problemów

letnia ropa +Skyyd przy -28 widac bylo ze jest gęsta ale nie było parafiny

z dodatków czyszczących polecam LM i Motul przez cały rok... widac poprawe u klientów grupa 013 i 23 w PD po przejechaniu ok 1000km

Jest troszkę tych dodatków z LM. Co najlepiej dać do PD i czym się one różnią np te:

DODATEK DO COMMON RAIL 2185

OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY 2666

SPEED DIESEL ZUSATZ 2663

Ktory lepszy 2666 czy 2185 do pd czy to bez roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroblitozalezy co chcesz osiągnąć,czyszczenie czy podniesienie progu krzepliwości/wytracania sie parafiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj fachuro od siedmiu boleściu,gdybyś zrobił tyle tysięcy km na tirach co ja i kilka razy zamrzło by ci nasze wspamiałe paliwoto nie pisałbyś swoich chorych wypocin,indywidualnie to ci napisze:nie masz pojęcia o naszych paliwach a TROLL to cię zrobił na próbe i zapomniał dobić.powiem więcej żal mi cię człowieku,piszesz bzdety bez najmniejszego pojęcia o dodatkach i paliwach-naszych wspaniałych:facepalm::facepalm::facepalm:co za typ

Rozbije ci to na schemat bo widzę że czytanie ze zrozumieniem to dzisiaj rzadka cecha.

Cytuje: "nie masz pojęcia o naszych paliwach" - rozumiem że wnioskujesz to na podstawie swojego notesu kieszonkowego.

Cytuje: "piszesz bzdety bez najmniejszego pojęcia o dodatkach i paliwach" - czyli co?

Jak do tej pory napisałem o dodatkach że "osobiście nie wieże że coś dają" dlaczego bo mam w domu 4 samochody z czego 3 diesle, nigdy nic nie lałem nigdy nie miałem problemów. Z tym że ja tankuje tylko Vervę lub BP Ultimate.

BTW nawet nie chce mi się zmierzać w kierunku porównania zamarzania paliwa(a raczej wytrącania parafiny) w samochodzie ciężarowym a osobowym, powiem tylko tyle przez 3 lata pracowałem w dużej firmie budowlanej. Kwestia wielkości zbiornika, częstości tankowania a przede wszystkim jakości paliwa. Moja zdanie(czytaj osobiście) tyczy się samochodów osobowych, jak dobre paliwo lejesz, nie mieszkasz na Antarktydzie to nie ma potrzeby. Potraktujmy to jako dowód empiryczny, próba tylko do d..py ale się więcej osób wypowiada się zobaczy.

Odnośnie paliwa napisałem "skoro do jedzenia pakują co się da to do paliwa na 100% leją co popadnie".

Dowód na to drugie: Oskarżeni o sprzedaż 30 mln litrów fałszywego paliwa

Akurat mieszkam w Małopolsce i jestem ciekaw do jakich stacji trafiło to paliwo, które uszkadza silniki wysokoprężne. Tego kurcze nie napisali.

Kolego baszmak7 jak zrozumiesz różnice pomiędzy stwierdzeniem: "Piszesz bzdury, na niczym się nie znasz + inne epitety" a "Tu i tu piszesz bzdury bo to i to + argument" to zaliczysz skok ewolucyjny, jak dodasz do tego czytanie ze zrozumieniem to możemy sensownie porozmawiać! Jak na razie to:shock3:

człowieku czytaj ze zrozumieniem,to że masz 3 diesle i nic się nie działo to wg twojej oceny oznacza że dodtki nic nie dają? nasza ropa przy -35C bez dodatków gęstnieje,jaka różnica czy paliwo jest w osobówce czy w ciężąrówce??? jeśli zamarza załóżmy przy -30C to dla ciebie ma znaczenie jakie to auto? gratuluje inteligencji,pogrążasz się w swoich "chorych" wywodach

cyt.".. mam w domu 4 samochody z czego 3 diesle, nigdy nic nie lałem nigdy nie miałem problemów" :facepalm::facepalm::facepalm:chłopie poczytaj co ty wy wypisujesz ja śmigam w firmie gdzie flota aut to 300sztuk i my kierowcy znamy nasze paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2666 typowo do czyszczenia uzdrawiana pompek i wtrysków przy pomocy procedury

po wlaniu 2185 zadnych skutków nie odnotowałem ani sie nei pogorszyło ani nie polepszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio stosowałem Liqui Moly mam troszke inny silnik 1.9 AVF ale tez na pompkach i jestem bardzo mile zaskoczony, silnik jest bardziej elastyczny i "miekko" pracuje, nie puszcze tez chmurki z rana :decayed:. Zauważyłem też ze po dodaniu tego srodka sporo mniej pali moze dlatego ze mam jeszcze paliwo z tym dodatkiem w baku, dzis zatankuje świeżego paliwa to napisze jaka jest różnica.

Co do dyskusji na temat naszego paliwa stwierdzam ze kolega baszmak7 jest człowiekiem silnie narzekającym i co by sie nie działo i tak będzie zle i nieważne jakie kto ma doswiadczenie i tak on wie lepiej bo jest smetłakiem który jest fachurą nie z tej ziemi bo jeździ na Tirach i w ziemie robur mu sie zapowietrza :grin: . Temat jest o dodatkach do paliw a nie o samych paliwach więc skonczmy ta nigdzie prowadzącą dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio stosowałem Liqui Moly mam troszke inny silnik 1.9 AVF ale tez na pompkach i jestem bardzo mile zaskoczony, silnik jest bardziej elastyczny i "miekko" pracuje, nie puszcze tez chmurki z rana :decayed:. Zauważyłem też ze po dodaniu tego srodka sporo mniej pali moze dlatego ze mam jeszcze paliwo z tym dodatkiem w baku, dzis zatankuje świeżego paliwa to napisze jaka jest różnica.

Mówisz o tym dodatku LM 2666? OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY 2666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji na temat naszego paliwa stwierdzam ze kolega baszmak7 jest człowiekiem silnie narzekającym i co by sie nie działo i tak będzie zle i nieważne jakie kto ma doswiadczenie i tak on wie lepiej bo jest smetłakiem który jest fachurą nie z tej ziemi bo jeździ na Tirach i w ziemie robur mu sie zapowietrza :grin: . Temat jest o dodatkach do paliw a nie o samych paliwach więc skonczmy ta nigdzie prowadzącą dyskusje.

no właśnie skończ :facepalm::facepalm::facepalm: przecież Robur to twoja ksywa ze szkoły :decayed::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosowałem właśnie ten środek, u mnie pomogł . Nikt nie chce juz z tobą dyskutowac bo nie ma o czym i z kim .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej b6 widze roznice lejac polskie, a niemieckie paliwo... na niemieckim zwyklym paliwie silnik pracuje czysto, cichutko i nic, a nic nie trzesie... zalewajac w polsce nawet tym "lepszym" dieslem juz nie chodzi tak plynnie, sa lekkie drgania i to nie jest "TA" praca silnika, wiec nikt mi nie wmowi, ze mamy dobre paliwo w Polsce...:kwasny:

...a zeby nie robic OT to jak na razie nie musialem stosowac w zimie domieszek i zawsze odpalal,ale od czasu do czasu wleje buteleczke do szczyszczenia wtryskow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie dolewałem ale i dużych mrozów nie przeżyłem a autko w garażu ale nie raz słyszałem że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej b6 widze roznice lejac polskie, a niemieckie paliwo... na niemieckim zwyklym paliwie silnik pracuje czysto, cichutko i nic, a nic nie trzesie... zalewajac w polsce nawet tym "lepszym" dieslem juz nie chodzi tak plynnie, sa lekkie drgania i to nie jest "TA" praca silnika, wiec nikt mi nie wmowi, ze mamy dobre paliwo w Polsce...:kwasny:

...a zeby nie robic OT to jak na razie nie musialem stosowac w zimie domieszek i zawsze odpalal,ale od czasu do czasu wleje buteleczke do szczyszczenia wtryskow :wink:

Dokładnie. W Polsce naród kradnie i kombinuje na potęgę. A urzędy które mają to kontrolować są na etapie kamienia łupanego i nie są kompletnie przystosowane do czasów obecnych. Jak ktoś kiedyś pracował gdziekolwiek na państwowym etacie to wie jaka jest papierologia i jaki bezsens biurokratyczny. Choćbyś chciał zrobić, to nie jesteś w stanie, mimo dobrych chęci. A to sprzyja oszustwom. Pozatym nawet jak kogoś złapią i mu udowodnią to jeszcze daleka droga aby za to zapłacił, jeśli jest cwany i przebiegły i troche się orientuje jak przechytrzyć naszych urzędników którzy mają związane ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verva na orlenie jak mrozy to wszystko :) Chyba że zapowiadają ponad -25 to wtedy wypada dolać uszlachetniacza żeby nie zabiło filtra paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnia zime bylo -27 i mialem problem po wyjeciu filtra co prawda taniego po 3msc w srodku po rozwaleniu go zatkalo mnie pelno krysztalkow jak duze kawalki soli . Co to bylo ????nie wiem pozniej robilem testa tego co oni nam na stacjech wciskaja lalem najtansze i najdrozsze i tak ...do tej pory w sloikach stoi i wyglada tak samo osad na dnie a w mroz i tak parafina i tak Gybym nie opisal sloikow pewnie bym nie wiedzial co jest co

Fakt ze na drozszym niby arktyczne z statoilu ladnie odpalal wiec cos tam moze i jest

Ostatnio wlalem z k2 i mi rozpuscilo uszczelke na nastawniku c**jnia rozpuszczalnik zwykly syf nigdy wiecej nic z k2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...