Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy nie za duże spalanie?


aaron92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po pierwsze nie wiem czy w dobrym dziale zakładam ten temat, więc z góry wybaczcie. Chodzi mi o to że mam Audi A4 B5 1,9 TDI 110KM i spalanie jest na poziomie 7,5l na 100 km. Znaczy ostatnio obliczyłem i takie było, komputerka pokładowego nie ma więc musiałem się zadowolić kalkulatorem. Na jakim poziomie macie spalanie w Waszych B5? W większości jeździłem po mieście i to spokojnie bez większych zrywów, i zdarzyło się pare wyjazdów do miejscowości obok (15km około), drogą dwupasmową i to z prędkością tak wachającą się od 120 dochodzącą do 160km/h a w jednym z dni do 200km/h (sprawdzałem jego prędkość maksymalną, gdyż kilka dni wcześniej ustawiali mi zapłon w serwisie Audi/VW). No i nie wiem czy trochę nie za duże spalanie jak na ten samochód, jeszcze raz sprawdzę jego spalanie w tym miesiącu, ale chciałbym wiedzieć mniej więcej co może być na tak, wtryski czy co? I jakie Wy macie spalanie. Mój tata nim wcześniej jeździł to mówił że 7l maksymalnie palił a zdarzało się, że spalanie było na poziomie 6,5 l w mieście większość jeżdżenia, nie wiem czy to możliwe ale tak mówił bo sobie obliczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie policzycie jakoś mega dokładnie spalania. Raz wyjdzie tak raz tak. Jak masz spalanie 7,5 w mieście to nie szukałbym problemów na siłę. Mam taki sam motorek i mam prawie tak samo. Troszke lat autka już mają i dałbym sobie z tym spokój jest dobrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam afn i mi się wydaje ze pali mniej, nie licze ale wydaję się że pali mniej niz 7 cyklu mieszanego. Wymień filtry paliwa i powietrza zatankuj na FULL i przejedz 100 km i tank znowu na FULL i bedziez miał wynik w miare realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz tak robię, czekam aż przejadę spokojnie te 100km, może 200 i sprawdzę ponownie. Teraz tak spokojnie będę jeździć, znaczy jeszcze bardziej spokojnie i zobaczę. Myślałem jeszcze nad chipem do niego i wtryski bosio 216 tak do 130km to spalanie ponoć by spadło jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi afn w miescie na krotkich trasach zje 8-9L a w trasie przy normalnym stylu ~6 chyba że się postaram to więcej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w mieście spalił dokładnie 6,83 l

pomiar przy dystrybutorze

u mnie rozgrzany silnik ma zawsze powyżej 2000 obrotów, a więc PSJ-ota brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzanie na odbicie przy dystrybutorze na przebiegu 100 czy 200 km nie jest do końca wiarygodne. (zalerzy jak odpowietrzysz zbiornik rużnicz może być nawet 5-7L na tankowaniu).

Najlepiej na długim dystansie albo z kilku tankowań .

Tankujesz do pełna (odpowietrzasz zbiornik) wyjeżdżasz kilka zbiorników tankujesz do pełna zliczasz wszystkie tankowania i wtedy wyjdzie wiarygodny wynik średniej .

Mi ostatnio z takiego odcinka pomiarowego 3800 km zużył 240l . co daje średnią 6,3l.

nie jest wynikiem złym bo większość na krótkich odcinkach do pracy mam 3km.

Ale jak robię na do tankowania po 100 czy 200km to wyniki wychodzą raz 5,8:slina: a raz 7,5:shock3: zależy też od natężenia ruchu , korków i innych detali.

Ale teraz zrobi się zimniej i spalanie napewno wzrośnie.

A jak założysz większe wtryski 216/230 zrobisz mapę to spalanie nieznacznie wzrośnie ,przy tym samym stylu jazdy.

Sprawdź jeszcze czy nie trzymają ci Hamulce , czy się lekko toczy , skontroluj ciśnienie w oponach , i jeszcze jedno na jakich kapciach jeździsz , bo to też ma ogromne znaczenie na spalanie .:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,14 przy krótkich trasach po mieście i pałowaniu po czyszczeniu zaworków i całego dolotu. 5,17 w trasie do Norwegii (1200 na baku) trzech chłopa i bagaże przy prędkości 120km/h (tempomat) na autostradzie i od 30-90km/h w górach po serpentynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie jak kolega wyżej. Bez szaleństw i zamulania między 1100 : 1200km na 61 litrach. Przy odrobinie fantazji 1000 na baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tam nie przejmował,do pracy mam 1km czasem tylko wypadnę dalej i w takie upały jak teraz mamy 7,5 lekko wychodzi.

Wsio jest ok z autem bo np załadowany po dach 2,5 osoby:) trasa do Chorwacji 140km/h nie mniej,spalanie 5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie widzialem 5tki z przodu :decayed: zaloz sobie konto na motostat.pl i kontroluj swoje wydatki ;) Ja mam 6,78 srednie z 30k km ;)

taki motostat jest najbardziej wiarygodny u mnie jest 7l srednio z 70tys km :decayed: 30% miasto reszta trasy i autostrady styl mocno dynamiczny :decayed:

zanim nie zaczelem notowac wszytskiego dokladnie tez myslalem ze pali 5l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie widzialem 5tki z przodu :decayed: zaloz sobie konto na motostat.pl i kontroluj swoje wydatki ;) Ja mam 6,78 srednie z 30k km ;)

taki motostat jest najbardziej wiarygodny u mnie jest 7l srednio z 70tys km :decayed: 30% miasto reszta trasy i autostrady styl mocno dynamiczny :decayed:

zanim nie zaczelem notowac wszytskiego dokladnie tez myslalem ze pali 5l :decayed:

Dokladnie :thumbup1: U mnie nie ma roznicy czy miasto czy trasa, zadko od fula do rezerwy zrobie 1000km, zwykle kolo 900 i uwazam ten wynik za bardzo dobry bo jezdze dynamicznie. Jak wydaje mi sie duzo, to wsiadam do mietka brata 3.2cdi gdzie dycha jest niewyjeta i znow uwazam ze moj malo pali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...