Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solidarna Polska chce odbierać auta pijanym kierowcom i upubliczniać ich wizerunki


baraka

Rekomendowane odpowiedzi

Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku. Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

Projekt nowelizacji kodeksu karnego przygotowany przez SP będzie zawierał sankcję konfiskaty samochodu nietrzeźwym kierowcom, u których ilość alkoholu we krwi przekroczy jeden promil - poinformował rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Ponadto, według projektu, wizerunki takich kierowców będą upubliczniane.

- Mamy nadzieję, że tego typu działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zwykłych obywateli na polskich drogach - podkreślił Jaki na konferencji w Sejmie.

Zgodnie z projektem nowelizacji kodeksu karnego przygotowanym przez SP w przypadku, gdy samochód nie będzie własnością pijanego kierowcy, lub jeśli "nie można orzec jego przepadku z przyczyn faktycznych lub prawnych, sąd orzeka przepadek równowartości tego pojazdu".

Jaki poinformował, że Solidarna Polska rozpoczyna kampanię "STOP pijanym kierowcom". - Będziemy chodzili z naszym projektem ustawy do wszystkich klubów parlamentarnych z wnioskiem o poparcie - zaznaczył poseł.

Podkreślił, że w wielu państwach, w których wprowadzano takie rozwiązania sytuacja na drogach polepszyła się, a liczba pijanych kierowców spadała. Dodał, że im dłużej będzie się czekać z wprowadzeniem tego typu rozwiązań, tym więcej niewinnych ludzi zginie na drogach.

- Musimy wreszcie podjąć stanowcze, radykalne kroki - oświadczył Jaki.

Poseł zapowiedział też, że projekt zostanie złożony w Sejmie w listopadzie.

Żrodło :Onet.pl...

A co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni upubliczniać wizerunek, ale z tym odbieraniem aut? to lepiej by przeforsowali wysokość mandatów uzależnioną od zarobków jak to gdzieś w skandynawi jest, nie pamiętam w którym kraju. Nie każdego boli po kieszeni tak samo mandat np. 300zł (gdzie ktoś zarabia 4tyś a inny ledwo 1,5tyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem opcja z zabieraniem samochodu to dobra wizja ale należy to zrobić z głową. Jak ktoś ma promil czy więcej to z premedytacją wsiadł do samochodu. Jak ktoś ma 0,2 to jeszcze można powiedzieć że był wczorajszy czy coś. Nie mniej jednak ja nawet po wczorajszym piciu wolę się przejść na komendę i muszą Cię przebadać za free. Byłem kilkanaście razy i jakoś nie było problemu a i pewniej się jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni jaja ukręcać w imadle, a nie auta zabierać.

Bo pijakowi zabiorą, a cała rodzina, żona i dzieci także ucierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabieraniem samochodu to idiotyzm nastawiony chyba żeby ci rządzący wybierali sobie co fajniejsze furki z tych zarekwirowanych pijanym z 0,2promila. A co jeśli taki delikwent jedzie pożyczonym autem? Służbowym albo z wypożyczalni? :facepalm: Oczywiście karać ale z głową. Poza tym mandaty nie wysokie ale uzależnione od dochodów. Bo dla jednego 300zł to koniec życia a drugi z fantazją rzuci 600 zamiast 300 zł gliniarzowi i ma w d. Szanuję Ziobrę ale z takimi pomysłami jak ten to mi podpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super, oby zabierali auta ! Bedzie super ! piles ?! Zadu^%$ autobusem albo taxi, a nie zabijaj na drodze niewinnych. Jestem w 100% za !

medik- wole zeby jego rodzina glodowala , niz zebym umarl lub ktos z moich bliskich, jak jezdzi napruty , to ma pecha, po aucie i koniec jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie przejdzie :wink:

Wyższe kary? Ci co mają kasę mają to w d*pie a Ci którzy nie maja po prostu nie zapłacą i co im zrobią?

Ale mógłby który wyjść z projektem usadzania za jazdę po pijaku... Jedzie pijany? Za łeb i do pierdla... Auto mu się wtedy i tak nie przyda a jak go d*pa rozboli to będzie miał pamiątkę do końca życia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierdla nie bo to jest dodatkowe obciążenie dla Państwa.

Ja jak najbardziej jestem za tym żeby odbierać samochody pijanym kierowcom. I upupbliczniać ich wizerunki. Takich ludzi dopóki nie spowodują jakiegoś wypadku nic nie nauczy, im się wydaje że prowadzą dobrze po pijaku.

A wizja utraty samochodu na pewno sporą cześć by powstrzymała przed jazdą po pijaku.

Dodatkowo pijany kierowca który ulegnie wypadkowi powinnien pokryć koszty leczenia siebie i innych osób poszkodowanych z własnej kieszeni.

Nie pamiętam gdzie dokładnie ale w którymś azjatyckim państwie za jazdę po pijaku są wymierzane baty. Taka kara też by była dobra i u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni też zrobić tak żeby punkty nie przepadały po roku jak ktoś mandatu nie zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pomysł jest jak najbardziej trafiony, powinno się karać w ten sposób osoby które przekraczają 1 promil. Zabiorą takiemu idiocie prawko auto i miejmy nadzieje że więcej już nie siądzie za kółkiem po pijaku. Auto zlicytować i kasa na łatanie deficytu państwa. Co jak co ale pijaków na drodze nie mogę zaakceptować, zazwyczaj jaki ch*** robi komuś krzywdę a nie sobie. I każdy sposób eliminacji ich z polskich drug jest dobry. Mandaty do zarobków no nie wiem bardzo duzo ludzi nie ma żadnego "legalnego" dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze i jeszcze niech płaci za rozebranie auta na części, zysk ze sprzedaży na drogi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niektórzy kochają absurdy. Karać rozumiem, upublicznianie wizerunku, kary finansowe zależne od dochodów czy odbieranie prawa jazdy. Ale jeszcze raz pytam, a jak facet jedzie np autem z wypożyczalni to co??? Też zabrać? Jak facet jedzie starym maluchem a w garażu ma jeszcze BMW X6 to co? Państwo ma wybierać który zabrać? Już widzę te ogłoszenia: "tanio sprzedam rzęcha, idealny do jazdy po pijaku, nie żal jak go zabiorą":grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam taką sprawę - gość jeździ bez prawa jazdy.

Za każdym razem dostaje, mandat 500zł.

Nazbierał już mandatów na sumę ok 12tys.

Policja go łapie i w kółko to samo.

Z gościa kasy nie można ściągnąć bo nie ma dochodów i nie ma nic na siebie.

Zabrali by mu auto i po problemie.

A kto mu to auto udostępnia to niech się teraz martwi.

Dlaczego taki człowiek ma być bezkarny ?

To samo się tyczy tech po spożyciu alkoholu.

Prawo nasze jest dziurawe jak ser szwajcarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio, bodajże na radiowej trójce była zacięta rozmowa ze słuchaczami na temat zaostrzenia kar dla pijanych. Każdy pomysł na kare ma swoje plusy i minusy, podobnie z odbieraniem aut. Ale spodobał mi się jeden pomysł już odnośnie co do sprawców wypadku, by w pełni pokrywali leczenie lub rehabilitacje osób, które ucierpiały w wypadku, a jeżeli ktoś zginie z ich winy, dajmy na to ojciec lub matka rodziny, to by wypłacali coś a'la rente ich dzieciom. Napisałem tak ogólnie i poglądowo, ale jak wiadomo w Polsce to ze wszystkim jest lipa jeżeli chodzi o udoskonalenie czegoś, więc pewnie tak samo będzie i w temacie pijanych kierowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 albo i wiecej tych wyłapanych u nas "morderców" to rowerzysci. rowery tez beda zabierac? i gdzie beda upubliczniac wizerunek - codziennie w faktach albo w rzepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...