Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Góral.tz - myślę, że na początek powinieneś określić samego siebie, tj. wymagania a następnie sprecyzować swoje potrzeby. Masz wrażliwe ucho i dźwięk jest twoim przewodnikiem, a później obraz? To bierz stereo. Jak odwrotnie to 5.1. Jak nie możesz się sam określić w tym względzie, to udaj się do jakiegoś salonu Hi-Fi i tam dopiero zobaczysz o co biega. Zakładam, że słyszysz dźwięki i muzykę trochę inaczej jak inni... Bo jeżeli nie to za dwie stówki też może co coś potarabanić, za resztę browar i OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o denonie avr-390 ? Ile za takie coś można zapłacić ?

---------- Post dopisany 16-12-2012 at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2012 at 00:25 ----------

UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o denonie avr-390 ? Ile za takie coś można zapłacić ?

---------- Post dopisany 16-12-2012 at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2012 at 00:25 ----------

UP

KINO DENON AVR390B/1740B/VARDUS200x2/SRx2 (2861596988) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info tylko wiesz ile ten sprzęt jest też warty ze względu na swoją jakość ale to chyba muszę już pytać na innych forach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Góral.tz - myślę, że na początek powinieneś określić samego siebie, tj. wymagania a następnie sprecyzować swoje potrzeby. Masz wrażliwe ucho i dźwięk jest twoim przewodnikiem, a później obraz? To bierz stereo. Jak odwrotnie to 5.1. Jak nie możesz się sam określić w tym względzie, to udaj się do jakiegoś salonu Hi-Fi i tam dopiero zobaczysz o co biega. Zakładam, że słyszysz dźwięki i muzykę trochę inaczej jak inni... Bo jeżeli nie to za dwie stówki też może co coś potarabanić, za resztę browar i OK.

Święta racja. Sam musisz wiedzieć czego chcesz. Z jakiego źródła będziesz odtwarzał muzykę? Jak z mp3, komputera, telefonu itp to wielokanałowy ampli wystarczy. Jak jednak masz bardziej wrażliwe ucho i będziesz chciał słuchać np cd to zostaje stereo.

Wielokanałowe amplitunery w tej cenie wg mnie grają kiepsko w stereo, bo stworzono je do efektów przy oglądaniu filmów. Dobry amplituner czy wzmacniacz stereo zagra ładnie nagrania z płyty, a jak trzeba to zrobi też dużo huku przy efektach filmowych. Tak czy owak polecam: Giełda hifi.pl - nawigacja działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytuj ten amplituner: Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Produkcja made in Japan, posłuży jeszcze z 40 lat. Za 300zł powinien pójść. Zersztę pieniędzy zainwestuj w używane kolumny Mission. Francuzi dobrze grają. A jak jeszcze coś zostanie to zainwestuj w kabelki. Nie kupuj nowego chłamu składanego u chińczyka na kolanie. Swego czasu kupiłem miniwieżę JVC, na każdej imprezce była wraz ze mną, czasem pędziła 4 kolumny, czasem kocem przykryta była bo deszcz padał a impreza w plenerze:grin: Ale każdy kondziołek made in Japan mogący pracować w temp. do 105*C. Naprawdę, stare made in Japan to dłuuuuugowieczne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was jeszcze jedno pytanie, czy warto podłączać suba aktywnego do amplitunera 5.1

np. taki amplituner

Denon AVR-3801 Ideał z pilotem Kalisz (2909171934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i taki sub

http://allegro.pl/idealny-subwoofer-aktywny-canton-cd-1-sc-i2924169568.html

Czy taki zestaw ma sens ? Gdzie wtedy podłącza się satelitki pod sub czy pod amplituner ?

Czy najlepiej do takiego amplitunera kupić sub pasywnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga HT-E4550 i generalnie daje rade .

Fajnie gra , u mnie głownie do sluchania muzyki i grania (podpieta x360 przez optyczny) .

Navet na domówkach nie ma potrzeby na odkreciania vol na wiecej niz 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś ampli 5.1 do 300 zł na allegro, oczywiście jakaś używka najlepiej yamaha, harman, okyno :) z mocą ok. 100 W na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o Yamahe to RX-V350 np. AMPLITUNER YAMAHA RX-V350 (2911826935) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub model wyższy RX-V450 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Od razu Ci mówie, że do Yamahy potrzebny jest sub bo gra ładnie czysto lecz mało basu daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o zestawie: pioneer vsx 527 k + glosniki yamaha ns 555? potrzebny sub? czy poki co da rade bez?

drugie pytanie, firma dali, mial ktos z nia stycznosc? mam do kupienia 2 kolumny w dobrej cenie, model dali 104.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło, ale w końcu pierwsze kroki za mną.

Kupiłem ampli Denon AVR 1911 - 2 letnia sztuka w stanie idealnym (nawet jednej ryski nie ma) z jeszcze roczną gwarancją :banan:

Na razie podłączone stare głośniki, ale już jest nieźle.

Teraz trzeba zorganizować jakoś kasę na głośniki: odsłuchane mam już Klipsch B20 - dla mnie miazga ich dźwięk - plus ewentualnie sub.

Ze względu na miejsce stawiam na razie na małe głośniki, chyba że jakieś Magnaty się pojawią okazyjnie (słuchałem Quantum 657 u sprzedającego mi ampli i :slina: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już kupiłem Yamahe V-361 i jestem bardzo zaskoczony jakością dźwięku. Efekt ekstra. Nie jestem jakimś audiofilem ale jestem bardzo zadowolony. Teraz muszę dobrać jakieś kable do satelitek 80W i centralnego też 80W. Może coś polecicie w rozsądnej cenie ? Główne 100W mam na procab LS 2.5 i jestem mega z nich zadowolony.

---------- Post dopisany 18-02-2013 at 23:27 ---------- Poprzedni post napisany 13-02-2013 at 15:58 ----------

Może macie jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchał ktoś może Klipsch'ów F1? Zastanawiam się pomiędzy nimi a Jamo s506. Miało bo ty grać z Ampli Denona 1713 lub 2113 w zestawie 5.0

Oczywiście w miarę możliwości postaram się odsłuchać gdzieś przed kupnem, ale ciekawią mnie też opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsców F1 nie słuchałem, ale słuchałem Jamo i zaraz po nich Klipsch B20 - Jamo, delikatnie mówiąc, są marne, więc zakładam że Klipsch F1 lepiej zagra.

Jeśli możesz trochę dołożyć, to Magnat Quantum 657 - słuchałem tego i mnie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jakiekolwiek fronty firmy Magnat byleby z serii Quantum napewno nie zawiedziesz sie na nich :D

wysłane z GT-I9300 za pomocą Tapalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Panowie, mam ampli Yamaha RX-V 459. Chciałbym dokupić do tego jakiś zestaw kolumn mniej więcej za tysiaka najlepiej 5.1. Nie jestem audiofilem, nie zależy mi bardzo aby nie wiadomo jak to grało. Ma służyć do oglądania filmów ( odtwarzania dżwięków ) i czasami posłuchania muzyki. Jakiej firmy szukać najlepiej ? A może lepiej odstawić to ampli i kupić jakiś zestaw kina za półtora tysiaka ?

Znalazłem 3 propozycje:

HARMAN KARDON HKTS9 HK HKTS 9 JM SYSTEM OLKUSZ (3366897088) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

YAMAHA NS-PA40 NS PA 40 2 Kolory SET 5.1 RATY 0% (3366579237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

JAMO S 426 S426 HCS3 + SUB210 SUB 210 2KOLORY W-wa (3365708782) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja mam HKTS11 czarne. Wygladaja naprawde pozradnie. Mam je podlaczone do ampli harmana.

Wg mnie te 11 graja muze slabo, bez subwoofera to porazka. Do filmów te glosniki jak najbardziej polecam.

Uwaga standy(podstawki) sa drogie(trzeba kupic dodatkowo), ok. 200-300 za pare.

Na twoim miejscu chyba skusilbym sie raczej na dobre 2 glosniki stereo albo jakis zestaw minimum HKTS 11 do 16.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...