Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam u siebie problem z lekko podwyższoną temperaturą cieczy.  Mianowicie na klimatroniku na kanale 49 temperatura wynosi miedzy 95 a 97 stopni czasem wejdzie na 98. Po podłączeniu komputera jest podobnie. Co może być przyczyną?  Termostat wymieniony miałem w połowie stycznia  (niestety sam tego nie robiłem, więc nie wiem jakiej firmy został założony).  

Opublikowano
33 minuty temu, Mateusz892 napisał:

Po podłączeniu komputera jest podobnie

Tzn jak podobnie? Iloma stopniami różni się temp na kompie i na zegarze?

Opublikowano

Max 1 stopień . Z tym zegarem tez mam problem ponieważ mam na nim 100 stopni ale jak uruchamiam auto to jest od razu 70. Zrobilem test zegarów i nie działają tak jak należy.  Zatrzymuje się wskazówka  właśnie na 100 .

Edytowane przez Mateusz892

Opublikowano

Najpierw wymień czujnik temp na oryginalny.

A później będziemy myśleć do dalej jak coś będzie nie tak.

Opublikowano

A komputer nie pokazałby uszkodzonego czujnika?  

Opublikowano

Nie zawsze, mi czujnik przekłamywał jakieś 10 stopni a błędu nie było.

Opublikowano

Komputer pokaże błąd dopiero jak w ogóle nie będzie kontaktu z czujnikiem (spalony np.) A ten jest już na wykończeniu, lub uszkodzony i nie pokazuje jak powinien. Miałem to samo, po wymianie czujnika temperatury (tego co idzie do ECU) problemy znikły.

Skoro robiłeś test zegarów i wyszedł negatywnie, to moim zdaniem zegary winne. Temperatura podczas jazdy (97-100 stopni) to może nie normalna temperatura, ale też nie ma się czego obawiać. Sprawdzałeś ile masz płynu w zbiorniczku przy rozgrzanym silniku? (tj : po przejechaniu 10 km - w tedy silnik osiąga temperaturę mniej więcej roboczą). Ja na początku (po wymianie czujnika i termostatu) miałem temperatury ok 100 stopni, bo układ gdzieś był trochę zapowietrzony, jednak z czasem się odpowietrzył i teraz normalnie wszystko śmiga.

Opublikowano
2 godziny temu, Langista napisał:

Komputer pokaże błąd dopiero jak w ogóle nie będzie kontaktu z czujnikiem (spalony np.) A ten jest już na wykończeniu, lub uszkodzony i nie pokazuje jak powinien. Miałem to samo, po wymianie czujnika temperatury (tego co idzie do ECU) problemy znikły.

Skoro robiłeś test zegarów i wyszedł negatywnie, to moim zdaniem zegary winne. Temperatura podczas jazdy (97-100 stopni) to może nie normalna temperatura, ale też nie ma się czego obawiać. Sprawdzałeś ile masz płynu w zbiorniczku przy rozgrzanym silniku? (tj : po przejechaniu 10 km - w tedy silnik osiąga temperaturę mniej więcej roboczą). Ja na początku (po wymianie czujnika i termostatu) miałem temperatury ok 100 stopni, bo układ gdzieś był trochę zapowietrzony, jednak z czasem się odpowietrzył i teraz normalnie wszystko śmiga.

Płynu mam milimetr poniżej max.  Dolewalem po wymianie termostatu bo spadło lekko poniżej minimum, ale wtedy wskazówka działała normalnie. Czyli pewnie licznik do naprawy.  

Opublikowano

Zawsze po wymianie termostatu i odpowietrzeniu po jakimś czasie trzeba coś dolać płynu.

Opublikowano

licznik zostaw w spokoju przyjrzyj się czujnikowi

kup ori albo vernet

 

Opublikowano

Moim zdaniem nie ma co nowego czujnika kupować, jak masz możliwość, przejedź się z podłączonym komputerem. Nie ma opcji żeby czujnik cały czas pokazywał wyższą temperaturę, jak będzie uszkodzony, to komputer będzie pokazywał zmienne temperatury o bardzo dużych różnicach.

Opublikowano

Jak czujnik jest uszkodzony to dlaczego nie ma opcji żeby pokazywał wyższą temp??

Opublikowano

do langista

Mateusz892 pisał wyżej że temperatura na zegarach pokrywa sie z vagiem także zegar jest ok

czujnik pokaże błąd na vagu dopiero jak dojdzie do zwarcia

nie zawsze uszkodzony czujnik objawia się błędem na vagu

uszkodzony czujnik nie zawsze pokazuje różną temperaturę na vag i zegarach

moze byc sytuacja ze uszkodzony czujnik pokaze taka sama temperature na vagu i liczniku ale bedzie ona przekłamywana zarówno może to byc 70 stopni a może byc 100

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano

Mówię tylko po moim przykładzie, miałem uszkodzony czujnik, i po podłączeniu do kompa temperatura skakała sobie z 10 stopni do 150.

Opublikowano

to po co piszesz ze nie ma kupowac czujnika tylko piszesz że winny jest zegar?

napisałem ci wyzej jakie objawy są uszkodzonego czujnika

podajesz na swoim przykladzie i a sam wymieniłeś czujnik

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano

.

Zawartość dodana 5 minutes later
Dnia 28.02.2017 o 19:28, Mateusz892 napisał:

Max 1 stopień . Z tym zegarem tez mam problem ponieważ mam na nim 100 stopni ale jak uruchamiam auto to jest od razu 70. Zrobilem test zegarów i nie działają tak jak należy.  Zatrzymuje się wskazówka  właśnie na 100 .

Tu masz odpowiedź na swój problem, wg mnie ewidentnie coś z zegarami, zrób test zegarów, przy teście ustaw poprawnie wskazówki i wtedy porównaj wartości temp z silnika i zegarów

 

Edytowane przez fanthomas18

Opublikowano
Dnia 2.03.2017 o 18:12, wyzyk83 napisał:

to po co piszesz ze nie ma kupowac czujnika tylko piszesz że winny jest zegar?

napisałem ci wyzej jakie objawy są uszkodzonego czujnika

podajesz na swoim przykladzie i a sam wymieniłeś czujnik

Napisałem na swoim przykładzie żeby zobrazować jakie odczyty daje uszkodzony czujnik, a z jego opisu widać było, że coś z zegarami nie tak, skoro zrobił test i nie wyszedł  pomyślnie.

Opublikowano

A co myślicie o termostacie?  Płaciłem za wymianę z dolewką płynu 80 zł, więc został pewnie zamontowany jakiś najtańszy. Może się juz wysłużył? 

Tak czy inaczej zacznę pewnie od czujnika i termostatu. 

Opublikowano

Termostat Wahler a czujnik temp tylko oryginalny.

Opublikowano

Nie powiedziałbym, ja kupowałem Wahler i zapłaciłem 42 zł, a płyn chłodniczy to pewnie Ci nalał jakiś co mu zostało, i skasował 40 zł za 5 minut roboty :D

No i gdyby termostat był nie sprawny, to albo bardzo długo by się dogrzewał, albo by się przegrzewał (mowa tu o temp powyżej 110 stopni)

Edytowane przez Langista

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.