Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Polska już schodzi całkowicie na psy,co się tam wyrabia to masakra.Pani Premier jedzie do Helmutów prosić ich aby polski naród mógł tyrać za przysłowiowe półdarmo,qurwa ludzie się drapią i dymają jeden przez drugiego..... :facepalm:

Na zachodzie również jest sporo kołchozów bo poprzyjeżdżali rolnicy-przewoźnicy i zaczęło się lizanie d*py za euracze i pokazanie pracodawcy jak można dymać rodaka że będzie za***rdalał za miskę ryżu i będzie wdzięczny.

Oczywiście helmuty i inni pracodawcy zgodzili się na taki układ i szybki zarobek, ale odpowiedzialność za wszystko ponosi rolnik-przewoźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siedzisz tam,w inne rzeczywistości wypsiu,prawda jest taka,ze tu nikt za nic nic nie dostanie,w przeciwieństwie do was,tu nie możesz powiedzieć,ze ci sie należy i koniec,zrozum,ze tu nie ma socjalu,u was pracodawca wali w c**ja,to idziesz sie poskarżyć do związków i rożnych służb,jak Cie wy***ie,to masz socjal niemalże równy z pensja,tu Cie wy***ie,to nie masz roboty,kasy i pozamiatane

Myślisz ze dlaczego 29% transportu w Europie należy do Polaków? BO JEST KONKURENCYJNY,bo Polak zrobi to samo za mniej niż niemiec,belg,czy inny zachodnioeuropejczyk i Ty powiesz,ze jest frajerm,bo zapierdla 2x więcej,za 2x mniej i z Twojej perspektywy,biorąc pod uwagę wasz system pracy i zarobków,będziesz miał racje,ale z perspektywy warunków polskich,jest inaczej,taki kierowca "frajer"przyniesie do domu 1,5tys €,a to jest ponad 6 tysi zł,wież mi,na polskie warunki,to dużo i on dla mnie nie jest frajerem,a zaradnym facetem

Dla Ciebie praca w polskich firmach to wyzysk,bo porównujesz do pracy na zachodzie,dla mnie praca kierowcy w pl jest godziwie płacona i nie maja wcale ciężej od innych pracujących W POLSCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jeśli nie będzie można zarobić u Polaka,to wielu zwinie żagle z kraju lub się przebranżowi,bo jeśli dłuższy czas zarabiasz ponad 6tyś./miesięcznie,to przyzwyczajasz się do pewnego standardu życia,a niema zbyt dużo(i nie będzie) takiej roboty gdzie zarobisz tyle w pełni legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się... jak by u nas zarabiać 8.5 E / h x 10 h dziennie x 20 dni w miesiącu to jest 1700 E tj 7200 zł ... czyli jak na nasze warunki zarobki super..

najlepszym wyjściem było by to aby WSZĘDZIE zarabiano 8,5 E /h ale też wszędzie kosztowało tyle samo utrzymanie.. nie było by wtedy gadania bo w niemczech ... bo na zachodzie... bo polska to zacofana itp... ale tak niestety się nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie praca kierowcy w pl jest godziwie płacona

Ty tak poważnie??

A w ogóle to piszesz to jako kierowca czy pracodawca??

Edytowane przez izka7878
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie poważnie

Poza tym,z babami na męskie tematy nie gadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Przylacze sie do tematu poniewaz tez latam na duzych


dla mnie praca kierowcy w pl jest godziwie płacona

No to kolega poszalal teraz. Placa bylaby godziwa gdyby do obecnych pensji doliczone byly wszystkie diety, ryczalty itd jakie ustawdawca przewidzial ale wiadomo jak w transporcie jest.

Oczywiscie nie o wszystkich mowa bo sa firmy (ulamek procenta obecnych na rynku) ktore tak placa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, może i płacą tak kolega wyżej piszę, nawet chwaląc się tym, że przy trasach jednodniowych zapłacą połówkę lub całą dietę w zależności ile czasu spędzisz w trasie. Ale jest jedno i duże "ale" - powiedzą, że podstawy to masz 1500zł, a reszta to dodatki, dieta itd itp.

A i jeszcze będą "kazali" czekać za dietą 60, 90 albo i więcej dni bo znam takie przypadki.


Ostatnio na pewnej betoniarni usłyszałem, że facet złożył oferte wozić beton 9 km w jedną stronę za 50 zł netto za kurs ... Ja się pytam ... jak to mu się k**wa opłaca ? Auto Man 6x4 .. kurs po ok 6m3

A to pewnie szef jest jednocześnie jeszcze kierowcą, ma dużo na głowie i po prostu zapomniał policzyć koszty paliwa i amortyzacji, zdarza się nawet najlepszym słuchaj :naughty:

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać po uwagę pracę w systemie godzinowym,to można powiedzieć,że kierowca,porównując np z magazynierem nie zarabia źle,bo ma parę zł. na godz. więcej,ale to jest skrawek ludzi pracujących w zawodzie. Głównie firmy,które wywożą swój towar na niewielkie odległości. Człowiek,gdzieś na magazynie zarabia ok.2,5tyś. kierowca ok. 3-3,5tyś. pracując około 200godzin.

Jenak większość rozliczana jest za frachty,kółka czasami dniówki lub diety.. i tu zaczyna się problem,bo jeśli wyjeżdżasz 1go marca i wracasz 25tego,to odnosi się wrażenie,że człowiek jest ostro dymany na kasę,bo przecież jest ciągle w pracy.Są stanowiska na których można się mniej zmęczyć niż śpiąc w budzie.

Dochodzi też kwestia odpowiedzialności i stresu,jestem pewien,że niema miejsca pracy tak często kontrolowanego i tak drastycznie obstawionego paragrafami jak nasze i gdzie tak łatwo o kosztowny błąd.

Pomijam już kwestię presji,bo to już zależy od konkretnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym,z babami na męskie tematy nie gadam...

Tomek nie dyskryminuj płci przeciwnej. Praca kierowcy nie należy tylko do mężczyzn :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym,z babami na męskie tematy nie gadam...

Tomek nie dyskryminuj płci przeciwnej. Praca kierowcy nie należy tylko do mężczyzn :facepalm:

jak ktoś zabiera głos w dyskusji zadając bzdurne pytanie czy pisze poważnie,to sorry...ale i tak dobrze,ze nie wstawiła tylko emota...

A odpowiadając na pytanie,tak,pisze calkowicie poważnie,pensja w granicach ~6tysi,jest dobra,nawet 3,5(choć znam kilku i nikt tak mało na rękę nie dostaje) jest dobra,jak na polskie warunki i za taka prace,sorry drodzy kierowcy,ale za kogo wy sie macie,uważacie,ze macie jakieś szczególne umiejętności,czy jak,dostajecie auto,kluczyki,napisane gdzie zawieźć i finito...

Edytowane przez Tomeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym,z babami na męskie tematy nie gadam...

Tomek nie dyskryminuj płci przeciwnej. Praca kierowcy nie należy tylko do mężczyzn :facepalm:

jak ktoś zabiera głos w dyskusji zadając bzdurne pytanie czy pisze poważnie,to sorry...ale i tak dobrze,ze nie wstawiła tylko emota...

A odpowiadając na pytanie,tak,pisze calkowicie poważnie,pensja w granicach ~6tysi,jest dobra,nawet 3,5(choć znam kilku i nikt tak mało na rękę nie dostaje) jest dobra,jak na polskie warunki i za taka prace,sorry drodzy kierowcy,ale za kogo wy sie macie,uważacie,ze macie jakieś szczególne umiejętności,czy jak,dostajecie auto,kluczyki,napisane gdzie zawieźć i finito...

:grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek i Gili chyba się nie rozumiemy,chodził mi tylko i wyłacznie o to że w PL pseudo pracodawcy nie przestrzegają żadnych praw i przepisów.Rządzący i złodzieje w samorządach tylko kradną biorą łapówki i sprzedają co się da.Prawie każdy z tych pajaców ma lub miał wyrok i nadal pełni swoją funkcje.

Im jest na rękę że na dole panuje chaos i burdel,bo nikt na nich nie zwraca uwagi a ludzie się dymają między sobą bo chcą się dorobić w bardzo krótkim czasie,po trupach do celu.

Oczywiście nigdzie nie jest idealnie,ale w miarę wykryte afery czy przekręty na zachodzie są karane. Społeczeństwo w razie podjęcia przez rządzących nie trafnych decyzji organizuje się i daje o sobie znać na ulicy, nie ważne kto jest z kąd i jakiego koloru.

Myślicie że jak w tym momencie można by było przenieś budżet i gospodarkę z innego państwa zachodniego to byłby inaczej NIE wszystko by rozjebali i rozkradli..... :hi:



,sorry drodzy kierowcy,ale za kogo wy sie macie,uważacie,ze macie jakieś szczególne umiejętności,czy jak,dostajecie auto,kluczyki,napisane gdzie zawieźć i finito..

:polew: :polew: :polew: jeebany

Edytowane przez wypsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki,to jutro pierwsze kółko w nowej firmie. Na początek kawałek wiatraka do Holandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dostajecie auto,kluczyki,napisane gdzie zawieźć i finito...

:facepalm:

Mam kluczyki (nawet auto zaladowane bo wczoraj do 14 zdarzylem zaladowac za co dziekuje szefowi bo przeciez nie mam co robic w sobote) dokumenty sa wiec tylko wstac jutro o 3 i w trase :banan:

Odmieniles moje zycie swoim podejsciem, do tej pory nie sadzilem ze to tak proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym,z babami na męskie tematy nie gadam...

Tomek nie dyskryminuj płci przeciwnej. Praca kierowcy nie należy tylko do mężczyzn :facepalm:

jak ktoś zabiera głos w dyskusji zadając bzdurne pytanie czy pisze poważnie,to sorry...ale i tak dobrze,ze nie wstawiła tylko emota...

A odpowiadając na pytanie,tak,pisze calkowicie poważnie,pensja w granicach ~6tysi,jest dobra,nawet 3,5(choć znam kilku i nikt tak mało na rękę nie dostaje) jest dobra,jak na polskie warunki i za taka prace,sorry drodzy kierowcy,ale za kogo wy sie macie,uważacie,ze macie jakieś szczególne umiejętności,czy jak,dostajecie auto,kluczyki,napisane gdzie zawieźć i finito...

Tomek bez obrazy nie wiem jak długo jeździsz

Ja jak zaczynałem jeździć koło 10lat temu zarabiałem między 5k a 5,5k koszty wtedy utrzymania były żadne, wtedy wiedziałem za co pracuję i było to adekwatne do innych zarobków(wózkowy wtedy zarabiał 1,2t) jak nie licząc to jesteśmy 24h na dobę w pracy i jakby nie było to mamy w uj odpowiedzialniejszą pracę niż 3/4 osób które po 8h lachę kładą i idą do domu.

Teraz zarabiamy dalej koło 6k koszty utrzymania wszyscy wiemy ile wzrosły, a wózkowy ma 3k :facepalm:

Końca twej wypowiedzi nie będę komentował :facepalm:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki,to jutro pierwsze kółko w nowej firmie. Na początek kawałek wiatraka do Holandii :)

tym razem gabaryty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Tomeks napisał auto, kluczyki, napisane gdzie zawieźć i finito. Bzdura jakich mało albo za dużo gier np: ETS 2 i lub GTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,taka prawda,każdy debil moze zostać kierowcą.

Nie mowię o was,jak w każdej branży,sa różni ludzie,ale w waszej wyjątkowo dużo debili,niemot i sierot życiowych,jedyne co są w życiu w stanie robić,to zawieźć towar z punktu A do B...

A w ogóle,to zarabiacie 6 tysi,wszystko macie w d*pie i jeszcze narzekacie,jak to wam zle,jaki szef c**j itd.

Ludziska,akurat jutro poniedziałek,proponuje pierwsze co,podejść do szefa,stanąć na przeciwko i dobrze sie przypatrzeć,zobaczycie człowieka całkiem podobnego do was,dwie ręce i dwie nogi (lub mniej),para oczu,uszu,mówi w takim samym języku,w czaszce ma mózg,tak jak wy... i pomyślcie sobie,ze on kiedyś tez zaczynał,nikt mu nic nie dał za darmo (w ogromnej większości przypadków),wiec do dzieła.....i wtedy zobaczycie jak to jest być szefem,czaszkowac,myślec,nie spać po nocach itd...,bo wy oczywiscie widzicie tylko to co jest teraz,jak juz człowiekowi sie udało i sobie poradziła,ale na każdego waszego szefa c**ja bogacza,przypada 100 innych,którzy próbowali i sie im nie udało i toną w długach do dzisiaj bez perspektyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek bez obrazy u mnie ostatnio boss zatrudnił kierowcę który z punktu A do B miał niecałe 150km a on zrobił prawie 400,następnie udupił zderzak w naczepie,na koniec zjechał na warsztat bo żarówki nie umiał wymienić,

wiec skończ ze każdy dureń się nadaje

A z drugiej strony jak uważasz ze twój szef ma tak źle to zawsze możesz mu oddać połowę swojej wypłaty :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...