Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN


pieciajek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde jakby ciekło to bym się pytał tylko wymienił od razu, mam warsztat i robię mechanikę z diagnostyką i takie rzeczy się zdarzają ale tutaj jest sucho i czysto. A moze ktoś wymieniał i nastawnik jest nie tak ustawiony? Da się sprawdzić to w jakimś oknie na nastawach lub blokach pomiarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę sucho było w ostatnich 2 przypadkach jakie uleczyłem z porannego ciężkiego palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja rada to zacznij od wymiany uszczelki nastawnika i pokrywy nastawnika.

racja, minimalnie nieszczelny nastawnik, powoduje ze pompa ma mniejsze cisnienie ssace. a mozebyc zupelnie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie gumki w nastawniku dziś wymienione, jutro bedzie chwila prawdy a jest 10 na minusie to skutek będzie widoczny od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszej wymiany uszczelek na nastawniku (gumki bosch) dziś rano odpaliła tak jak przed wymianą więc to raczej nie gumki. zakręciłem na te same znaki co sobie zrobiłem przed demontażem nastawnika. A może nastawnik jest nie w tym miejscu niż być powinien. Wie ktoś jak go ustawić, jest moze jakieś okienko w nastawach w którym widać nastaw nastawnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiac możesz na odpalonym popinasz pod kompa luzujesz śruby i najlepiej przez drewniany trzonek pukasz w nastawnik żeby osiągnąc wymagana wartość,możesz ustawić wartość na ok 3.A ile masz ustawione bo może nie warto ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 to jest cyfra ale napisz dokładnie gdzie ma być wskazywana ta wartość, w nastawach który kanał?

Wsio jest w PDF dzięki lapek85

o efektach dam znać wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ żeście się uparli na tę nieszczelność pompy jak podczas pracy w pompie jest bez mała 3 bary ciśnienia.

---------- Post dopisany 01-01-2013 at 11:32 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2012 at 14:27 ----------

Nastawnik ustawiony według instrukcji pdf. Ale żebny nie było że to golf to sprawdziłem 4 różne a4 w afn i ustawiłem nastawnik tak jak w innych były i tak w 2 oknie na 001 jest teraz 3,4mg/suw a w 3-im na zgaszonym silniku pokazuje 0,720V

Rezultat regulacji nastawnika podam już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego...ja rok temu w swoim pasztecie miałem podobną przypadłość.

Wszystko sprawdziłem od sprężania przez wtryski aż do pompy.

Powodem był akumulator.Nie potrafię tego wyjaśnić bo wszystko było pozornie OK.

Nie "padał" ,kręcił dobrze....a jednak.

Po zmianie pali od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem,bez dodania ciut gazu ma problemy z odpaleniem,ale gdzieś wyczytałem na forum że winny też jest za to rozrusznik,u nie tarabani i będe musiał go zregenerować,kiedyś przez rozrusznik potrafił silnik zgasnąć podczas jazdy i całkowity brak prądu,tak że podstawa to rozrusznik i aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez dodania gazu musze go długo kręcić,a z gazem odpala szybko,tylko musze rozrusznik rozkręcić bo ledwie zipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wężyki od powrotu między wtryskami i w ogóle wężyki idące od filtra paliwa może któryś jest sparciały i ma małą dziurkę i łapie powietrze jak postoi. Sprawdź też zaworek zwrotny, który jest na górze filtra czy nie puszcza ciśnienia z powrotem. U mnie w tamtym roku też były problemy z odpalaniem jak postał ale wymiana wężyka między 2 a 3 wtryskiem pomogła. Teraz nawet na 1 sprawnej świecy żarowej przy -10st. odpalał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musze rozrusznik rozkręcić bo ledwie zipie

No to chyba masz już powód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koledzy daliście wiele powodów ale ja już to po kolei sprawdziłęm i jest wsio oki, u mojej audi że jest lift to już jest nowy model ECU i jest w nim zapisywany przebieg i tak mi wpadło do głowy że może ktoś w nim grzebał jakimś kablem i jest soft wysypany. możliwe to jest??

Sprawdzę jaki jest nr na komputerze bo może ktoś ma taki to bym kupił i podmienił może to jest to....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...