Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!


Irvine

Rekomendowane odpowiedzi

Pierścienie miały dużą nieszczelność, gubiły ciśnienie, do tego znajdujące się w głowicy zawory ssące i wydechu, które nie dość, że są całe czarne to jeszcze mają luzy, auto mam rzeczywisty przebieg minimum 450.000 do nawet 550.000 km, dokładnie ciężko ustalić. Poprzedni mechanik zdjął głowice, w zasadzie wymienił tylko szklanki i stwierdził, że w silniku jest ok, do tego założył tanią i grubą uszczelkę pod głowicą, a silnik miał jeszcze większy problem z kompresją i jeszcze gorzej zapalał.

Poza tym, auto latem miało problem z zapalaniem o czym może nie napisałem, ale chwile pokręciłem i zapaliło a zimą to już była katastrofa, tylko nie wiem do końca, czy awaria turbiny miała wpływ na takie uszkodzenie silnika, czy tylko przebieg. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Che che, powinieneś powiesić tego poprzedniego mechaniora za worek na uschniętej gałęzi nad rzeką :decayed:

A tak na poważnie to ja na twoim miejscu poszukałbym silnika z jakiegoś angola na graty, najlepiej jeżdżącego z rozsądnym przebiegiem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"minimum 450.000 "

Mam podobny przebieg...Jak już zrobisz z silnikiem to niech Ci nie przyjdzie wlać olej 15Wxx ,TYLKO 10Wxx.

Bo za rok powtórzysz akcję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"minimum 450.000 "

Mam podobny przebieg...Jak już zrobisz z silnikiem to niech Ci nie przyjdzie wlać olej 15Wxx ,TYLKO 10Wxx.

Bo za rok powtórzysz akcję....

Tylko nie polsyntetyk :facepalm:

257 stron o tym jest napisane:

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem....

Po prostu wielu mechaniorów (szczególnie starej daty) ,po wszelkich remontach wlewa gęsty olej twierdząc że jest lepszy dla wysłużonych silników z dużym przebiegiem,a to największa głupota.

W silnikach z hydraulicznymi popychaczami nie wolno stosować gęstrzego oleju niż 10W-40.

Optymalny oczywiście 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TDI tylko syntetyk ,a 10W40 to polsyntetyk i sie nie nadaje :whistling:

co za bzdura:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pomimo wielkiego remontu silnika problem pozostał, ręce opadają, około 5000 zł poszło w błoto, wszystkie opcje się skończyły jak to obydwoje mechaników przyznało, tylko czekać na cieplejsze dni, a zimo nie jeździć w ogóle, fakt faktem silnik był wyeksploatowany, ale nie to była przyczyna, dobry mechanik, ale już diagnosta to z niego kiepski. Olej w silniku po remoncie to castrol 10 w 40. Pompa paliwa jest na pewno sprawna, dochodzi paliwo, była robiona próba, poza tym podłączyłem 2 inne pompy paliwa używane i bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie palil kiedys problem mialem z filtrem paliwa, paliwo cofalo sie do zbiornika,po czym w filtrze nastawaly suchosci.

Wiec od odrec srobke tak na gorze co jest na filtrze paliwa, sprawdz czy jest ON, jesli nie ma zalej,pokrec go troche.

Jesli odpali pojezdzij troche , ale na wszelki wypadek wez klucz i troche ON w butelke bys nie musial pchac autka.

Jesli sytacja sie powtorzy wymien filtr mi pomoglo.

Druga sprawa mozesz miec szlam w zbiorniku, przy pompce jest taki filtr jakby worek moglo ci go takze zabic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ecu??

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:44 ----------

odłączyłem jeden wtrysk i przy rozruchu zauważyłem że paliwo jest dobrze podawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze możesz zamienić, mam pytanie, czy to może być objaw niedomagającego rozrusznika, bo ta opcja została pominięta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze pompa pryska paliwo po puszczeniu nakretek nie znaczy ze juz pompa ok.Wiem bo milion przypadkow takich zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]odłączyłem jeden wtrysk i przy rozruchu zauważyłem że paliwo jest dobrze podawane

jak na słuch ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałeś auto pod sam korek z dużą dawką Mixolu ?? Może to i głupio brzmi ale spróbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...