Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Whysky na prezent?


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie(Panie także:) )potrzebuje pomocy.Chce kupic na podarek urodzinowy jakis dobry alkohol,padło na Whysky ale tutaj nie znam się na smakach a nie chce by była to wtopa bo zamierzam wydac tak do 150-200zł.Wiem że Jubilatowi podchodzi Johny Walker,Balantajs,czy Jack Daniels.Możecie coś polecic dobrego na prezent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal johny walker gold 18 letnia i musze powiedziec ze bardzo smaczna.kosztuje chyba z 220 jesli mnie pamiec nie myli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chivas regal 18l...polecam

0000000803_1.jpgimages?q=tbn:ANd9GcRua0A0FPzYVQBfEiTrDdj8z79w1RspCYLAcaWbIB0v6GRN4xvswQ

235 pln................................................................a ta tutaj już 950 pln....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na prezent to można też poszukać jakiegoś Jacka D. w pakiecie czyli ładne opakowanie, szklanki itd. Bardzo dobra, nie najtańsza i może ładnie wyglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ma byc whisky czy whiskey?

Bo to jest spora roznica...

poza tym ma byc blend czy malt?

To kolejna roznica...

Czego konkretnie szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszelkie mieszanki supermarketowe typu Johny Walker czy Balantines odstaw na bok.

Jesli kolega lubi rzeczywiście smakować whisky to zainwestuj w dobry Single Malt: Glendronach, Ardbeg , Glenfarclas, Brora , Highland Park, Talimburg , Inchgower.

Jack Daniels to bourbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardberg odpada, sam torf - Wyspa Islay

ja proponuje Irlandie np Wild Geese

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym Bushmills Original, Bushmills Black Bush dobra irlandzka łycha może nie tak znana w PL ale smak naprawdę inny niż ten syf JW czy Balantynka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy obdarowany jest smakoszem i pozna się na jednej z ww. butelek ?!

Może dostanie, wypije, pomyśli dobra ale, że nigdy nie widział takiej w markecie to większej uwagi nie zwróci i ... tyle z prezentu.

Myślę, że ww. Chivas będzie dobrym prezentem dla przeciętnego amatora whisky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę iż jeśli ktoś nie jest "wprawiony" w smaki to średnio się pozna na "rudej" Ja w swej początkowej karierze robiłem tak iż nalewałem np baleja do szklanki a następnie inny trunek do drugiej szklanki i starałem się wyczuć różnicę. Inaczej średnio się poznasz bo jak zapamiętać smak który piło się z pół roku wcześniej. Nie ma bezpośredniego porównania. Więc jeśli Twój znajomy jest smakoszem to poszukaj dobrej butelki jaką proponował malik. Jeśli Twój znajomy popija od święta, to szukaj butelki która ma dumną nazwę i jest znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciłbym Bushmills Original, Bushmills Black Bush dobra irlandzka łycha

Też ją polecam, mi bardzo smakuje:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zastanów się czy adresat prezentu jest smakoszem łychy. Jeśli tak to nie kupuj żadnych tych marketowych mieszanek (blendów( typu johnny czy ballantines tylko kup single malta czyli łychę jednego gatunku. Na opakowaniach masz to oznaczenie: "blended" dla amatorów i "single malt" dla nieco bardziej zaawansowanych amatorów :). Jest taki żart, że Johnny Walker to whisky stworzona przez Coca-colę, a jak wiadomo dobrej łychy nie pije się z colą :).

Jeśli mógłby być bourbon, czyli amerykańska łycha z kukurydzy, to jest w markecie Tesco Bulleit Bourbon bulleit bourbon - Szukaj w Google Dobra relacja ceny do jakości (ok. 80 pln.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Western Gold dobry Lidlowy Burbonik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ma znaczenie a też przeważnie piję z cola albo ze sprite i czuje się różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...