Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi


The a4

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie powiedzcie mi jak to jest mozliwe ze temp.oleju jest nizsza od wody ? skoro woda 90 to oliwa min 100 tak mysle w silnikach bez chlodnicy oleju U mnie mam 120 125 wachania zalezy czy but czy luz

Skad bierzecie odczyty tych temperatur mnie ciekawi JAKA TEMP MACIE NA BLACIE NIE NA KLIMATRONIKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z temperatura oleju jest troche inaczej jak z wodą

układ chłodzenia ma cos takiego jak termostat, który ma za zadanie regulowac własciwa temperature

w układzie smarowania go nie ma (przynajmniej w A4) ponieważ olej ma o wiele wieksza temperature wrzenia

i nie potrzebuje dodatkowego obiegu, wystarczy zwykla chłodniczka

ale nie oznacza to że ta temp cały czas bedzie niska np 90 stopni

wystarczy że silnik bedzie osiagał wieksze moce w porównianiu z mocą nominalną (chip+ cos tam, cos tam)

a bedziemy potrzebowac wydajniejszego ukladu do schłodzenia tej masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie powiedzcie mi jak to jest mozliwe ze temp.oleju jest nizsza od wody ? skoro woda 90 to oliwa min 100 tak mysle w silnikach bez chlodnicy oleju U mnie mam 120 125 wachania zalezy czy but czy luz

Skad bierzecie odczyty tych temperatur mnie ciekawi JAKA TEMP MACIE NA BLACIE NIE NA KLIMATRONIKU

o jakim ty klimatroniku piszesz, Ci co podają temperature w przedziale patrzą na wskaznik temp z zegarów:whistling: a Ci co pisza że maja zawsze 90 nie wiedzą nawet co sprawdzają, kanał51 to nie jest temp oleju:whistling: pozatym masz chłodnice oleju:hi:120-125stopni to masz coś nie tak:whistling:

---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ----------

@ A4 A6 PASSAT B5 1.9 TDI AFN @ CHŁODNICZKA OLEJU (2884615902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tak wygląda chłodnica w 1,9TDI VP:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta chlodnica w AHU jest kolego bo wydaje mi sie ze tylko w podstawie filtra to jako chlodnica robi tam tez mam czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w podstawie:wink: zadnej innej nie ma, ale w dziale warsztat masz opisane jak zamontować zewnętrzną chłodniczke parorzędową:wink: jeśli ten wątek do tego zmierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj gdy na dworze było około - 4*C 70 *C... w sumie lajtowa jazda.

w lato w upalne dni po miescie z butem w podłodze max 110-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:Ja na bladzie nigdy nie mialem 90 stopni oleju przy poganiaczu może skoczy do 80 stopni ale to bardzo zadko.

to albo nie ganiasz, albo jeżdzisz wyłącznie zimą, taka prawda, 90 stopni to taka norma dla pracy silnika:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Motula Synergie 10W40, tak jak teraz, zimą temperatura osiąga mi około 80-90 st :)

Latem czasem dochodzi do 120 st, ale to tylko przy baardzo dynamicznej jeździe i to jeszcze po mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak kolega wczesniej pokazal na zdjeciu co to za chlodnica taka jak by jej nie bylo i dlatego mnie ciekawi jaki macie temperatury ale widze ze 120 to malo kto pisze

moze cos mam z czujnikiem ale w sumie nowy albo z blatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze że masz cos nie teges, normalna temperatura pracy podczas jazdy powinna miescić sie w 100-110st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 to naprawde trzeba dobrze dawac.Tyle złapalismy z kolega jego a6 afn przy 220 i jakis 4800obrotow przez minute.

U mnie max 110.Tak do 200 jazda w lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN z raz może dziesięć widziałem u siebie temp. w okolicach 110-115oC :decayed: brak osłon pod i na silniku

w lecie na długich trasach i sporych prędkościach trzyma się w okolicach sety, raczej jej nie przekraczając :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Motula Synergie 10W40, tak jak teraz, zimą temperatura osiąga mi około 80-90 st :)

Latem czasem dochodzi do 120 st, ale to tylko przy baardzo dynamicznej jeździe i to jeszcze po mieście ;)

Zmien na Xcessa, szkoda tdika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN z kompletem osłon, olej Motul X-cess 5W40 w okresie letnim przy normalnej jeździe drogami lokalnymi wskaźnik pokazuje ok 98 - 100. W ubiegłym roku podczas jazdy węgierska autostradą przy + 40 stopniach z prędkością 140 km wskaźnik pokazywał około 105-107 i to samo wskazanie miałem w Chorwacji gdzie było + 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF jak kupiłem grzał się do 70stopni, przy katowaniu do 90 ale gdy tylko sie wrzucało na luz bądź dalej spokojnie jechało to spadało do 70. Wymieniłem termostat i tak się złożyło że i olej Liqui Moly 5w40 i teraz trzyma 90 przy normalnej jeździe.. jak stanę na światłach, ustawie temperaturę na HI i włączę dmuchawę na ponad połowę to temperatura potrafi spaść do ok.70 ale myślę, że to normalne. Dodam jeszcze że mam chłodnicę zasłoniętą i komplet osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF jak kupiłem grzał się do 70stopni, przy katowaniu do 90 ale gdy tylko sie wrzucało na luz bądź dalej spokojnie jechało to spadało do 70. Wymieniłem termostat i tak się złożyło że i olej Liqui Moly 5w40 i teraz trzyma 90 przy normalnej jeździe.. jak stanę na światłach, ustawie temperaturę na HI i włączę dmuchawę na ponad połowę to temperatura potrafi spaść do ok.70 ale myślę, że to normalne. Dodam jeszcze że mam chłodnicę zasłoniętą i komplet osłon.

To jest wątek o temp. oleju która podajemy z zegara temp. oleju. W B6 takiego nie ma, a Ty podajesz temp. płynu chłodniczego:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem trasę ok 500 km, na zewnątrz średnio -9 olej Motul 10W40 spokojna jazda, wszystkie osłony oryginalne, temperatura oleju na zegarku pomiędzy 80-90 stopni. 2lata temu montowałem nowy oryginalny czujnik podwójny w misce.Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek latem miał więcej niż 100 stopni na zegarku od temp oleju a czasem katuję trasy w górach w Norwegii po paręset km,choć tam za gorąco nie jest ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE o podawanie T E M P E R A T U R Y O L E J U

nie wody ...........................nie wody ,,,,,,,,,,oleju oleju panowie z zegarow po lewej na dole nie na srodku obok paliwa nie z klimartonika

TEMPERATURA OLEJU

PRZYPOMINAM JAKA MACIE TEMPERATURE OLEJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...