Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN


swiezak84

Rekomendowane odpowiedzi

afn automat miasto 5,5-6,5 trasa do 5

---------- Post dopisany at 13:46 ---------- Poprzedni post napisany at 13:46 ----------

po chipie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz robię logi i obroty chodzą do 4000 + trochę szybkiej jazdy po mieście i wyszło 5,8L/100. liczone na stacji, lane do pełna x 2 na tym samym dystrybutorze, paliwo shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja ostatnio cały bak wyjezdziłem praktycznie w trasie, zero jazdy w korkach po miescie. jezdziłem jak dziadzia, autostrada max 100-110 do roboty, z powrotem inna drogą 70-80km/h i spalanie mi wyszło 5,6.... wiec ja nie wiem jak wam moze wychodzic tak niskie spalanie, po prostu niemozliwe to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w cyklu mieszanym afn 130ps z Q wg fisa wciaga 6.3 - 6.7 ile realnie tego nie wiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl jazdy, stan silnika i pokonywana droga to klucz do małego spalania, mi przy normalnej jeździe w warunkach mieszanych(20min trasy i 15min miasta) spalił w zeszłym roku 5,3L(jeden zbiornik poświeciłem dla dobra nauki by wiedzieć ile by palił normalnemu użytkownikowi drogi), wiec na samej trasie na pewno było by mniej, w dodatku ja nie mam serii, ale to nie ma nic do rzeczy, seria czy nie seria jak wszystko zrobione jak należy ma palić tyle samo przy takim samym stylu jazdy, przy mega gnieceniu pali równe 6L i powiem że nie sądzę by komuś udało się by spalił więcej:D nie mam fisa, tankuje pod korek i liczę potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że trzeba się nauczyć jeździć, żeby mało palił.

Mój afn ma 340 000km, przebieg jest oryginalny na 100%. Spalanie nigdy nie przekroczyło 6l. Średnie mam na poziomie 5,5-6l z klimą. Myślę, że da się zejść niżej stosując emerycki styl jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnio taki stosowałem.... za to mialem niedawno wypad z wawy do ostródy, butowałem na trasie cały czas i spalanie wyszło 5.4... wiec nic z tego nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie spalanie 100zl ok 20l ON w miescie odcinki codzienie 4km pozniej 1.5km i jednego razu 50km i 11km przzy temp ok -2 a wyszlo tylko 210km co wy na to? pare razy zczytalem na VAGU blad przeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio było jak u kolegi wyżej dwa pełne baki zalane po 58 litrów a zrobiłem jakieś 620 km, czyli spalanie 9-10 l z tym,że pojawił mi się problem, chyba z turbo, ja mu deptam a on się zbiera jak matiz, wcześniej była pompa uszczelniana może też coś źle ustawili, w każdym razie ostatnio wymieniłem sprzęgło, filtry i płyny i o dziwo na razie zbiera się jak wcześniej aż miło :) zobaczymy jak ze spalaniem ale na razie to chyba mam jakieś miejsce na podium "największego spalania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVG+ czyli nowszy AFN (wtryski 216+turbo ASZ) - miasto 6-7 trasa 4-7 w zależności od średniej prędkości wyprzedzania itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tankowania po przejechaniu 320km z jazda po mieście...odcinki do pracy po 20km w jedną strone wychodzi mi 6,8 na setkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AFN takie spalanie pokazuje :)

62f4a1b9bcac3613.jpg

Edytowane przez _Solar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większa dawka ustawiona tym mniejsze spalanie pokazuje fis z tym ze to ma się nijak do faktycznego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spalał latem 4.38 l/100 km faktycznie od pełnego do prawie pustego zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...