Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Avant LZ5L


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko Krzychu. Jak coś polecam sie na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model kół? ? Czyżby ori vossen-y? ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś na żywo koło robi robotę.Audik świetnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jak tak ladnie komentujecie:-)

LGc8HVC.jpg

Kolo to Oems IFG10 19" 4x9.5J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :D na przyszły sezon sprzedaj mi te fele :P a i gdzie tylne hamulce straciłeś hehe nie no ogień jest :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem opony sa 85W 515KG takze nie wiem co nie pasuje. Wszystkie 215 35 co patrzylem maja taka nosnosc...

20 sprzedane. Wpadly 19" 4x9.5j et38 z opona federal 215/35. Wzor ten sam co 20 bo bardzo mi sie podoba. Teraz auto znow szura po ziemi. Co do felg mam pewien plan ale zobaczymy co wyjdzie. Tyl skrecony na max. Przod zejdzie nizej jeszcze ale musze wypchnac ciut blotniki i poprawic wydech.

I troche wnetrza:

Przepraszam, ze napisze może nie tak miło jak poprzednicy, ale tutaj nie chodzi o to, że opony o taki rozmiarze tyle mają bo one zwyczajnie nie zostały projektowane do auta o takiej masie.

Ty masz avanta, który lekki nie jest. Avant zapewne dlatego, że potrzebujesz przewiezc coś większego co jeszcze zwiększa całkowitą masę pojazdu.

U mnie na wlepce dla 17" jest opona 235/45/17 o nośności 93. Akurat ja mam Contisport 5 o nośności 94 ale z tego co się orientuje nie ma niższych w tym modelu i rozmiarze.

Dla opony 18" ten indeks gdyby była na wlepce miałby pewnie około 96-97,a przynajmniej taka zaleznosc była na wlepkach nowszych A4 czy A6.

Ty masz 19" czyli jeszcze większa opona.

Pomiędzy indeksem nośności 85 a 93 jest sporo kg roznicy. Przyjmuje 93 chociaż dla 19" pewnie powinno być więcej.

indeks Kg

85 515

86 530

87 545

88 560

89 580

90 600

91 615

92 630

93 650

94 670

95 690

96 710

97 730

http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-nosnosci-opon/

Jest to 515Kg vs 650Kg na jedną oponę. Pomnóż to x 4 i masz pół tony dodaj do tego zwiększenie masy przy hamowaniu i w zakręcie. To pewnie wykorzystuje maksymalnie zapas technologiczny przy doborze opon do Twojego Avanta.

Nie pisze tego złośliwie tylko bardziej w trosce, bo auto bardzo ładne, kupa pracy włożonej i serca i szkoda byłoby zaliczyć gdzieś rów przez wystrzał opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wampir, a Ty zdajesz sobie sprawę że tego typu autem się NIE za***rdala? auto służy do lansu i wolnego poruszania się, zresztą gdzie w tych czasach chcesz tak szaleć?

Droga to nie tor, a dostać mandat to moment więc po co te wywody na temat nośności skoro tego takie projekty nie potrzebują mega dobrych gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że to eksponat, który nie jeździ po autostradzie w 5 osób.

Przepraszam, nie było tematu. Ja mam sumienie czyste, ze zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na takim profilu nawet nie poczujesz że Ci powietrze zeszło, dopiero jak będzie trzaskać to się zorientujesz że coś jest nie tak :whistling: Straszyć wystrzałem to małe dzieci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz najmocniej przepraszam

Znalazłem taką opone, ale pewnie nie byłaby godna takiego projektu. Może komus innemu się przyda.

Clear HP 166 235/35R19 92 W XL za 443zł

http://www.opony.com/parametry-opony/clear-hp-166-235-35r19-92-w-xl#70815051

Ma indeks już znacznie lepszy bo 92 a nie 85. Od opony wzorcowej jest 0,59% większą.

Pewnego Pana Andrzeja też pewnie nikt nie straszył, a jednak opona nie wytrzymała na autostradzie.

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Łukasz, ja opieram się na własnym doświadczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka auto :kox:

Patrząc na te fele coraz częściej zastanawiam się czy nie sprzedać rotorów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym patrzec na to wszystko to nie kupilbym tajwanskich opon. Auto wozi max 2 osoby a 6 workow cementu nigdy niewidzialo nawet wiec niema sensu ladowac takich opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym patrzec na to wszystko to nie kupilbym tajwanskich opon. Auto wozi max 2 osoby a 6 workow cementu nigdy niewidzialo nawet wiec niema sensu ladowac takich opon

U mnie federale przenoszą 300kucy na drogę i jest git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz od niedawna te 300KM w Quattro i jeszcze nie wykorzystujesz ich potencjału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym indeksem to kij już wie , nie chce tu podważać czyjegoś zdania bo opinie są różne , kupując opone , producent określił że jej obciążenie jest przy jej max prędkości , teraz sam na razie testuje i jest ok ale dobrać opone do naciagu z duzy, indeksem jest ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja niema sensu. Kolega wampir jezdzi seria i niech tak zostanie. Pozatym mi sie avfem jeszcze 270km/h nigdy nie zdazylo osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...