Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

poskładam rowerek do końca to wpadnę :decayed:, ostatnio pokłóciła mi się ze sobą rama i po lądowaniu z dropa przód poszedł w inna stronę, tył w inną a ja zostałem leżeć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Śmiga ktoś z kolegów w DH/FR ?

można by się kiedyś zgadać polatać po trasach:decayed:

Gdzie jeździsz?

Ja w zeszłym roku po kilku latach przerwy powróciłem, w tym sezonie mam zamiar podgonić zaległości bo to dopiero mój drugi sezon na fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma czasu to wierzysko (Łaziska- średnie, byłeś kiedy?) a jak jest to Żar czy Stożek ale myślę nad wybraniem się na otwarcie Antidote Bikepark w Kasinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla kobity roweru.

Wymyslilas sobie cos takiego:

Rower miejski ADRIATICA DANISH RED w super cenie!! (4128713452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Warto??

Moze cos innego w podobnym budzecie i wygladzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowy i ciężki. Nie mogę znaleźć specyfikacji nigdzie.

Proponuję jednak poszukać z alu ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem rowery firmy raleigh, zapewne nie jest to półka treka, ale moze ktos cos moze powiedziec o nich. Interesuje mnie model Odyssey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka Treka to nie jest.

Bo jak dla mnie jest to dużo lepsza marka niż trek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szosę i jeżdżę 40 km do pracy co dziennie teren różny czasami mam takie dni że nogi odmawiają mi posłuszeństwa...

Doradzi ktoś jakie odżywki kupić na siłę i szybszą regeneracje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic z kreatyna lub arginina czy tlenkiem azotu bo miesnie sie spompuja i nie dasz rady nimi poruszac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szosę i jeżdżę 40 km do pracy co dziennie teren różny czasami mam takie dni że nogi odmawiają mi posłuszeństwa...

Doradzi ktoś jakie odżywki kupić na siłę i szybszą regeneracje...

Jedz jajka .ja jadlem surowe 2 rano.2 wieczorem i chude mieso.ryz makaron.o owocach nie wspominam.to co na poczatku podalem robi robote .nie bierz rzadnej chemi bo na dluzsza mete sobie zaszkodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic z kreatyna lub arginina czy tlenkiem azotu bo miesnie sie spompuja i nie dasz rady nimi poruszac ;)

Tu mnie uswiadomiles w jednym gram w siatkowke 10 lat i przez 6 miesiecy mialem przerwe i chodzilem na silke zapodalem kretke i jakies bialko i jak wrocilem na parkiet to byla wielka porazka. Zero dynamiki wyskoku i szybkosci...

Wiem ze treningiem wypracuje miesnie diete prowadze w miare duzo mussli ryzu jajek makaronu ale wiadomo raz dziennie obiad trzeba zjesc.

Bodymax na przemian z witaminami i magnezem

Tylko najbardziej mnie wkurza ze czasami brak sily w nogach zniecheca to zamiast motywowac wiec przydal by sie czasami ''zastrzyk'' energii. Bo jeszcze oprocz roweru to silownia raz w tygodniu i 2 razy siatkowka...

Takze nie siedzi sie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tego braku sily to nie nadrobisz odzywkami. No chyba ze jest to spowodowane np calkowitym spadkiem energi i brakiem weglowodanow w organizmie to wtedy szybki drink izotoniczny lub weglowodanowy i powinno dac rade.

Typowe przetreningowki silowniane maja w sobie zwiazki (czy to kreatyna czy tlenek azotu) ktore rowniez maja pompowac miesnie ;) Takze na rower to nie bedzie dobre.

Co do dynamiki ruchow. Warto czasami spojrzec jak bokserzy trenuja. Szybkie ruchy z malym ciezarem. Nie daje to sily ale wlasnie wspomniana dynamike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tego braku sily to nie nadrobisz odzywkami. No chyba ze jest to spowodowane np calkowitym spadkiem energi i brakiem weglowodanow w organizmie to wtedy szybki drink izotoniczny lub weglowodanowy i powinno dac rade.

Typowe przetreningowki silowniane maja w sobie zwiazki (czy to kreatyna czy tlenek azotu) ktore rowniez maja pompowac miesnie ;) Takze na rower to nie bedzie dobre.

Co do dynamiki ruchow. Warto czasami spojrzec jak bokserzy trenuja. Szybkie ruchy z malym ciezarem. Nie daje to sily ale wlasnie wspomniana dynamike.

Nie chce nadrabiać niczego odżywkami po prostu są takie dni że mięśnie odmawiają mi posłuszeństwa i czuje się przemęczony i wtedy by mi się przydało coś do pobudzenia.

Dobrą formę chce zrobić poprzez treningi dietę i ciężką prace :decayed:

Dynamika i technika jest tylko czasami siły brak :whistling:

Mam iść w stronę aminokwasów czy bardziej węglowodanów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej uderzal w weglowodany ale przeczytaj gdzies na necie jaki roztwor musisz zrobic bo jest hipotoniczny, izotoniczny i hipertoniczny. Chodzi o to ze jeden z nich daje duza dawke wegli ktorej mozesz nie spalic i odlozy ci sie w postaci tluszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno braki energii można nadrabiać odżywkami typu gainer. Braki energii a nie diety ani przemęczenia, bo nie można trenować np 5dni/tydzień (oczywiście mówię o amatorach/półamatorach). I nigdy nie stosować "wzmacniaczy" energetyków, kawy itp badziewi do pobudzenia, z resztą nie tylko kolarstwa to dotyczy :wink:. To tak ogólnie, jeśli chodzi o twoją osobę to siłownia + siatka + 40km dziennie to przemęczenie. Nie rozumie po co np siłownia(zakładam że robisz masę) skoro efektów pewnie brak w takim trybie życia.

Ogólnie piszę na swoim przykładzie, kiedy to startowałem w bikemaratonie i chciałem między treningi kolarskie wmieszać piłkę nożną i siłownie. Nie da się a radził mi uczestnik mister olimpia :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy latacie rowerami więc mam do Was pytanie. Musze kupić chrześniakowi rower na przyszłą niedziele i czy takie coś podejdzie i czy pasuje dla chłopaka z taką ramą?

On innej nie chce:

Rower maxim MC 1.3 26", miejski 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy latacie rowerami więc mam do Was pytanie. Musze kupić chrześniakowi rower na przyszłą niedziele i czy takie coś podejdzie i czy pasuje dla chłopaka z taką ramą?

On innej nie chce:

Rower maxim MC 1.3 26", miejski 2013

To jest typowo rower miejski i nim furory w śród rówieśników nie zrobi ( może bardziej obciach) nie wiem dla czego uparł się na taki a nie inny rower ale skoro chce taki to mu kup albo przekonaj na inny.

Nic na siłę nie wymyślisz możesz tylko zrobić na źle kupując taki rower jak Tobie się podoba

---------- Post dopisany at 17:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:25 ----------

Na pewno braki energii można nadrabiać odżywkami typu gainer. Braki energii a nie diety ani przemęczenia, bo nie można trenować np 5dni/tydzień (oczywiście mówię o amatorach/półamatorach). I nigdy nie stosować "wzmacniaczy" energetyków, kawy itp badziewi do pobudzenia, z resztą nie tylko kolarstwa to dotyczy :wink:. To tak ogólnie, jeśli chodzi o twoją osobę to siłownia + siatka + 40km dziennie to przemęczenie. Nie rozumie po co np siłownia(zakładam że robisz masę) skoro efektów pewnie brak w takim trybie życia.

Ogólnie piszę na swoim przykładzie, kiedy to startowałem w bikemaratonie i chciałem między treningi kolarskie wmieszać piłkę nożną i siłownie. Nie da się a radził mi uczestnik mister olimpia :cwaniak:

Na siłowni nie robie masy bo masa do niczego nie jest mi potrzebna. Na siłownie chodzę żeby wzmocnić mięśnie na rowerze jeżdżę do pracy co dziennie( nie dla tego że muszę tylko dla tego że uwielbiam zawsze jeździłem po pracy ale teraz czasu nie mam) a w siatkówkę gram amatorsko 2 razy w tygodniu.

Czasami mam spadek mocy i duże znużenie dlatego chce jakiegoś wspomagacza na ciężkie dni :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników 2kółek....:hi:

W związku ze też sporo jeżdżę na rowerku tak sobie pomyślałem o czymś takim ....

https://pomoc-rowerowa.pl/?utm_source=ALLEGRO_TG&utm_medium=CPM&utm_term=Miasto_v1&utm_content=MAIL1&utm_campaign=2014-V-PR_BIKE_6507

Może ma ktoś już jakieś doświadczenia w ubezpieczeniach takich co o tym myśli grono miłośników dwóch kółek :eusathink:

Jeśli był podobny temat wałkowany to sorry z góry ,ale chciałbym zaczerpnąć info na ten temat ...Czy warto ? może inny ubezpieczyciel?

Za wypowiedzi bardzo dziękuję i .....:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak na mój gust to te ubezpieczenie jest drogie i nic nie oferuje ponieważ:

1. Oddadzą ci za rower tylko jak go ukradną przy okazji włamania, a najczęściej rowery giną pod sklepami i w ogólno postrzeganej przestrzeni publicznej

2. Oddadzą ci tylko 1000 zł a rower na którym można sprawnie podróżować kosztuje więcej

3. "Holowanie"roweru ?? Do 50km - po co to komu? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...